Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim a húgomat jobban szeretik?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek, én 15 éves fiú vagyok, a húgom 10 éves lány. Ha húgom azt mondja dögölné meg egy szót sem szólnak, ha én azt mondom hülye gyerek akkor engem lehordanak a sárga földig. Anya folyamatosan úgy beszél velem, mint szódás a lovával. Engem elküldenek a kinti tv elöl. stb. És ha veszekszünk mert pl.: el vette a tesóm a telefonomat elkezdem kergetni, akkor engem elküld a francba hogy milyen rossz gyerek vagyok, mindenféle jelzőkkel ellát, aztán én elkezdem magyarázni, hogy a húgomat kéne leszidni nem engem, én ráhagyom mert mindig a tesóm a szent és utána felhívja a mamámat és elkezdi panaszolni, hogy én miéken rossz vagyok, az Isten miért áldta meg egy ilyen rossz gyerekkel, és hogy én a sírba viszem meg ilyeneket mond neki és jó hangosan a szobám előtt. Éppen most is ezt csinálja :(
2014. okt. 27. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Téged másként kezelnek, mert idősebb vagy és fiú. De ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretnek.
2014. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég csúnyán viselkednek a szüleid. Én sose mondanék ilyesmiket a gyerekemnek, meg úgy se hogy nem neki mondom hanem másnak de ő is hallja. Őket kellene megkérdezi mi a bajuk veled, mert mi ez innen nem tudjuk. Sajnos az hogy idősebb vagy és fiú jelentheti h neked kevesebbet engednek meg, de ilyeneket akkor sem lehet mondani egy gyereknek és a húgoddal is következetesebbnek kéne lenniük.
2014. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretik jobban , csak ő a kisebb

Majd pár év múlva ráfogsz jönni :)

2014. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez ment mindig is, ráadásul mi egy neműek is vagyunk (mert előfordulhat, hogy valaki lányt vagy fiút akart és zavarja, hogy a gyerek nem az lett).

A húgom mindig szépen tudott a szüleinknek hízelegni, én meg sosem voltam hízelgős fajta, sőt nem is néztem jó szemmel, ahogy a húgom nyalt állandóan. Valahogy mióta megszületett, látszott, hogy őt jobban szeretik, még a kiskori videóinkon is látom, milyen érvágás volt a szüleim viselkedésében az, hogy a húgom megszületett: mintha én megszüntem volna létezni. Sajnos ez felnőtt korunkra sem változott. Mindent elnéznek neki, de minden alatt gondolj a legbizarabb dolgokra (illegális és erkölcstelen dolgokra is). A húgom bármit csinál, neki el van nézve, én meg mindig is próbáltam mintagyerek lenni, mégis én voltam mindig a fekete bárány.

A tanulság az én részemről az egyébként, hogy:

1. nem neked kell megküzdened a szüleid szeretetéért vagy kiérdemelned azt, ugyanis annak egy feltétlen dolognak kellene lennie, és nem a te hibád, ha ezt nem kapod meg, hanem az övék

2. te nem tehetsz semmiről, olyannak születtél, amilyen vagy, és bármennyire nem tetszik a szüleidnek, részben ők neveltek ilyenné, és attól, hogy anyád rossz gyereknek lát, te attól még nem vagy az, az ő szegénységi bizonyítványa, ha ezt nem látja

3. állj a sarkadra és tanuld meg megvédeni magad a húgoddal és a szüleiddel szemben, ne félj akár megnevelni te magad is a húgodat (én itt rontottam el, és mára már minden hiába, a húgom erősebb nálam és nem fél megütni engem, ha rosszat szólok)

4. próbálj meg minél kevesebbet foglalkozni a családoddal, ne öld bele ebbe a halott ügybe az energiát, felesleges. maradjanak meg ők olyannak, amilyenek, az ő bajuk... majd ha a te húgod is olyan lesz, mint az enyém, talán rájönnek... talán... az enyémeknek nem sikerült.

Sok sikert és kitartást, nem könnyű afféle fekete báránynak lenni.

2014. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszen, hogy téged kevésbé szeretnének, hanem egyszerűen buták. Tudod, néha a felnőttek is lehetnek ostobák. Itt most neked kell okosnak lenni, megtanulni a konfliktusokat kezelni és egyre érettebb leszel ahhoz, hogy a szüleidet is megtanítsd. Csak türelmesen és okosan!
2014. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!