Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekek sokszor mondják hogy...

Gyerekek sokszor mondják hogy nem szeretik a szüleiket, szülők, ti hogy éreztek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy sokan gyűlölik a szüleiket (leginkább tinikre gondolok), ki is mondják ezt. Egy szülő is kimondhatja? Akkor mit érez a gyerek? Visszafelé már nem lenne olyan mókás? "Apa utállak mert nem engeded hogy a Ferivel együtt éljünk, pedig már 16 vagyok" Apa mondhatja hogy kislányom utállak mert egy buta liba vagy?


Remélem értitek mire célzok.



2014. szept. 1. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
nem, de az is régen rossz, ha egy gyerek ilyet mond (viszont a szülő felelőssége, hogy így alakult).
2014. szept. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
* "nem": mármint nem, nem mondhat ilyet egy szülő.
2014. szept. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem egészen jó a példa. Lehet, hogy ugyanazt a szót használtad, de teljesen mást jelent, ha egy kamasz dühös, mert nem tehet meg mindent, amit szeretne, és teljesen más, ha a szülő érzései megváltoznának a gyereke egy tulajdonsága vagy képessége miatt. Az utóbbi azért van feltételes módban, mert nehezen tudom elképzelni, hogy van ilyen. Persze szélsőséges helyzetek mindig vannak.
2014. szept. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézd, az "utalak, nem szeretlek, stb" általában indulatból jon, azt pedig nem kell komolyan venni. Egy csoki ért toporzekolo 3 eves, egy buliba el nem engedett 16 eves siman kimondja, nem érzi, hogy bármi rosszat tenne, bármi sulya lenne. Szulovel is előfordul, hogy egy stresszes nap utan nem bírja ilyenkor tovább cérnaval es rávágja hogy "en is utalak, en se szeretlek". Akkor van baj, ha ezek a szavak akkor hangzanak el, amikor nincs semmi feszültség okozó. Akkor mar baj van.....
2014. szept. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy a szülő szereti a gyerekét, alapvetően biológiai kérdés. Fordítva legfeljebb erkölcsi.
2014. szept. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fordítva miért ne lehetne alapvető biológiai kérdés? Sztem ugyanolyan természetes,hogy a gyerek szereti a szüleit,mint az,hogy a szülő szereti a gyerekét.
2014. szept. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim együtt vannak, én csak apámat nem kedvelem.
2014. szept. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a gyerek szülő iránti szeretete nem jelent evolúciós előnyt.
2014. szept. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont annyira általános a szülőktől azt hallani, hogy "elegem van belőled" meg "az agyamra mész" vagy egyéb megsemmisítő megjegyzést, mint pl. "te hülye vagy", esetleg "ilyenkor szégyellem hogy a szülőd vagyok", mint a gyerekektől, hogy "utállak". És épp ugyanannyira nem veszi észre egyik fél sem, hogy mennyire megbántja a másikat.
2014. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem mondtam ki,hogy utálnám őket ugyan úgy ahogy azt sem, hogy szeretem őket. Sokszor egyiket sem érdemlik. Bár az első érzést megtanultam nélkülük is, a másodikra meg nekik kellett volna megtanítaniuk még kicsi koromban, de ők sem mondták nekem sosem.
2014. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!