Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul látom? Tényleg lepassz...

Rosszul látom? Tényleg lepasszolják nekem a húgomat, aki drogozik, bulizik folyton?

Figyelt kérdés

14 évesen rossz társaságba került, elkezdett szórakozni járni, inni. Anyáék próbáltak beszélni vele, hatástalanul.

Okos, értelmes, nem azzal van a gond. Hanem azzal, hogy mindenkit átver, hazudik. Most is 2 tantárgyból bukott (francia, fizika), viszont minden másból 4-es, 5-ös. Májusban érettségizik és mondta anyáéknak, hogy ő is Pestre jön továbbtanulni, mint én. Ők ennek nem örültek, mert Szegeden ott lettek volna ők is, de így teljesen kicsúszik a kezükből a kontroll. Mondták neki, hogy nem kap saját lakást. Ment a balhé, hogy bezzeg én kaptam egy nagyon drágát, akkor neki miért nem segítenek és hogy ahogy 18 lesz, eltűnik. Apáék ezért azt akarják, hogy költözzön ide, hozzám és a legjobb barátnőmhöz, figyeljek rá és tartsam szemmel, ne hagyjam, hogy hülyeséget csináljon...

De én nem akarok bébiszittert játszani, hallgatni az őrjöngéseit, takarítani utána. Tudom, hogy milyen, iszik, drogozik, ha bármi balhé van, ő "véletlenül" tuti ott van a közepében.


Szerintem nem is kellene erőltetni neki ezt az egyetem témát, mert ahogy elköltözik otthonról és tényleg "szabad" lesz, elhanyagolja majd a tanulást.


2014. aug. 15. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tartod szem előtt, hogy a rossz társaságból kiszakadva lehet megváltozna. És ez azért nagyon sokat számítana, ha már így elfajult nála a helyzet.
2014. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik hogy lepaszolják ha otthon ezt csinálta mit fog csinálni Pesten.
2014. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

végül is mondhatják, hogy ha kaptál lakást, akkor min. hogy befogadod

de szerintem üljetek le beszélni, legyen szabály, amit ha nem tart be, akkor felrakod az első vonatra és mehet haza vagy koleszba!

2014. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
fasza kis családotok van...
2014. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Én sem lennék a lakótársa a helyedben. Legfeljebb felhívnám néha.
2014. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Többször váltott iskolát, volt kollégista is, hátha a környezetváltozás jót tesz neki. Nem lett semmi változás, csak annyi, hogy anyáék nem szemtől szemben veszekedtek vele, hanem telefonon.


Mindegy neki, hol van, valamilyen véletlen folytán ő mindig bajba kerül.


Apáék most pszichológushoz járatják, de semmi értelme, mert egy szót se szól az egész terápia alatt.

Önfejű és makacs. Általános iskola óta tanulja a franciát, jól is beszéli. Mégis megbukott, mert utálja a tanárát és azt hiszi, ezzel ártott neki

2014. aug. 15. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

ha egy 17éves ezen a szinten van, ott komoly bajok vannak vele

pszichológus jó ötlet, de ha nem beszél, kakit se ér

ez a majd a tanárnak sz.r ha megbukok, meg nagyon gyerekes


valami messzi koleszbe nem akarjátok elküldeni?

mi váltotta ki ezt az egészet nála?

látom, hogy te normális vagy, azért gondolom nem a nevelés volt a fő baj. de akkor mi?

2014. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Senkin sem lehet segíteni, ha nem hagyja.
2014. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem amíg te kaptál egy nagyon dŕága saját lakást, ő nem, és pestre akar menni tanulni, akkor minimum befogadod!
2014. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid át akarják hárítani a felelősséget rád. Ők 4 évig nem bírták ráncba szedni a kiskorú, majd fiatalkorú húgodat,mióta rossz társaságba keveredett, te akkor majd kordában tudod tartani most, hogy már nagykorú, elvileg felnőtt ember, akit a hirtelen jött szabadság még jobban fejbe fog vágni? A környezetéből kiszakad, de a habitusát nem fogja ez az egyetlen tény megváltoztatni, most fog csak igazán tombolni, elszállni. Na, és persze, mindez a te hibád lesz, mert miért nem figyeltél rá...Mintha lehetne, nem ismétlem meg a második mondatomat...

Nem tehetnek rád ekkora felelősséget és elvárást, neked is megvan az életed, te is tanulsz, neked az a dolgod, nem az elcseszett húgodat gyakorlatilag post mortem nevelni...Ezzel annyi térnének el, hogy neked lesz egy rohdt sz..r féléved, nyilván a tanulmányaid rovására, után úgyse bírnád és kihajítanád, mint macskát..., és bónuszba neked is megromlik teljesen a szüleiddel a viszonyod. Itt ne a lakás a legnagyobb kérdés, nem azért kaptad, hogy aztán abban menj tönkre.

A szüleid helyében felajánlanám neki, hogy mehet továbbtanulni, amíg nem változik pozitív irányba, addig nem kap semmit. Neki is nyilván megadnák ugyanazt, amit neked, úgy is lenne igazságos, de borítékolható lenne az a félév, mint pénzkidobás. Ha jól teljesít, megkapja ő is a lakást,, ha nem, akkor meg húzzon dolgozni. Szerintem itt csak a drasztikus sokk-terápia segít, különben egy léhűtő lesz, akit még évekig eltarthatnak anélkül, hogy tanulna.

2014. aug. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!