Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 19 éves gyerekem drogozik....

A 19 éves gyerekem drogozik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Motiválatlan,abbahagyta az iskolát, sokat alszik. Ha mondom neki nem érdekli, nem fél a következményektől. tagadja,de találtam nála papírt, elolvastam a facebook üzeneteit(ezt ő nem tudja) sajnos ebből azt tudtam, meg hogy valószínű régóta csinálja, árulhatja is.

utána olvastam az interneten és sokan olyan jó dolognak tartják a füvezést. Hát én nem ezt látom a lányomon, viszont neki esze ágában sincs lemondani róla. Ő is úgy gondolja, h ez szuper dolog. Ezt is lehet mindenhol hallani.


2014. jún. 17. 19:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%
Fogd már keményebben a saját gyerekedet!! Nem most kellene elkezdeni a nevelést, hanem egész kis korban. Ha te nem tudod megnevelni a saját gyerekedet, akkor olyan ember lesz belőle amilyenné válni hagyod!
2014. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
14%
szerintem hülyeség a drog zárd be 1 hétre a szobájába (szobafogság) 15f
2014. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
27%
Munkát neki,minnél többet!
2014. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Kérj segítséget az iskolapszichológustól, a családsegítő intézettől és a legközelebbi szenvedélybetegeket segítő egyesülettől vagy hasonlótól. Kérj segítséget a barátaidtól is. Egyedül ezzel nem tudtok megbirkózni. Beszéljetek a gyereketekkel. Biztosítsátok a támogatásotokról, de mondjátok el, milyen hátrányai lehetnek.Nyugodtan. És hozzátok össze olyannal, aki rosszul járt. Pl. gyakran kiváltja alappangó skizofréniát.
2014. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
2014. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Hányszor ültél le vele beszélgetni amikor gondja volt? Próbáltál neki segíteni, ösztönözted a tanulásra? Ha gondja volt meghallgattad, próbáltál megoldást találni vele együtt?
2014. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
Én feljelenteném a rendőrségen a börtönben majd talán tanul a hibáiból.Végül is kinek kell egy olyan gyerek aki miatt csak szenved a szülő.A következményekről még annyit hogy lehet hogy most nem érdekli de a sitten majd fogja.
2014. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
Mond meg, hogy egy drogost nem engedsz a lakásba. Vagy abbahagyja, vagy mehet.
2014. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Igen, tisztában vagyok vele, hogy most el leszek hordva anyámba és le leszek pontozva, de igazából telibesz*rom... Az én véleményem akkor is az, hogy ha csak füvezik, nem kell akkora drámát csinálni... Oké, tényleg nem egészséges, ezt aláírom. De még mindig jobb, mintha mondjuk lőné magát, vagy szintetikus cumókat használna... Nem mellesleg, elvileg felnőtt a lányod... szóval a beszélgetésen kívül nem tehetsz semmit ellene. Ültesd le, mondd el neki, hogy mi a véleményed erről az egészről. Én a helyedben megmondanám, hogy nem örülök ennek az egésznek, de ha tudja tartani a mértéket mondjuk havi néhány szállal, akkor nem csinálnék belőle patáliát. Hogy miért? Mert anno még én is füveztem igen, de ettől még nem lettem drogos, hasznos tagja vagyok a társadalomnak. Ugyan úgy dolgozok, élem az életemet most már fű nélkül. Nem lettem attól a néhány száltól rossz ember és a lányod sem lesz az. Csak legyen önuralma, ezt hangsúlyozd neki!
2014. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
#7,#8,titeket kellene bezárni,börtönbe juttatnád vagy kidobnád a saját gyerekedet,arschloch,ha normális a szülő,meghallgatja a srácot mikor baja van,segit neki,minek az ilyen hozzátok hasonlónak gyerek?
2014. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!