Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 19 éves gyerekem drogozik....

A 19 éves gyerekem drogozik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Motiválatlan,abbahagyta az iskolát, sokat alszik. Ha mondom neki nem érdekli, nem fél a következményektől. tagadja,de találtam nála papírt, elolvastam a facebook üzeneteit(ezt ő nem tudja) sajnos ebből azt tudtam, meg hogy valószínű régóta csinálja, árulhatja is.

utána olvastam az interneten és sokan olyan jó dolognak tartják a füvezést. Hát én nem ezt látom a lányomon, viszont neki esze ágában sincs lemondani róla. Ő is úgy gondolja, h ez szuper dolog. Ezt is lehet mindenhol hallani.


2014. jún. 17. 19:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy is,a fűvezés nem káros,a Kati meg a Kristály,amig ilyenekhez nem nyúl,márpedig ha van esze,nem teszi,hagyd lazulni,attól baja nem lesz.
2014. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

Én nem hagytam volna, hogy abbahagyja az iskolát, miért nem fogtad keményebben? Én beszélnék valamilyen szakemberrel, és megpróbálnám rávenni a gyerekemet, hogy mondja el neki vagy nekem, mi baja és megoldást keresni rá. Csak tudsz rá hatni, ha akarsz..

Itt a fű a legkisebb probléma, valójában ha alkoholra szokott volna rá, az sokkal rosszabb lenne. Mivel nem ilyen szintetikus drogokat tol, nemigen lesz tőle baja és rászokni se igen fog, a fűnek csak a híre rossz a sok tévhit miatt. Ez is csak egy jel, hogy nihilbe süllyedt és segítségre van szüksége, hogy kijöjjön belőle.

2014. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%
Igen, azért meg kell érteni, hogy ami régen az alkohol volt, az most a fű. És azt is meg kell érteni, hogy ha egy gyerek nem buli fogyasztó, akkor problémái vannak, amire a füvet találja megoldásnak. Én 34 éves, most már a 2. gyerekét váró anyuka vagyok. Fiatalon én is füveztem, nem is keveset. Meghalt édesanyám és olyan társaságban voltam. Aztán megismertem a párom és teljesen mások lettek a céljaim. Pont egy gyerekkori barátnőmmel beszélgettünk erről, hogy anno tényleg valami probléma miatt csináltuk.
2014. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
A budapesti viszonylag elit iskolákban, főleg ahova sok gazdag gyerek jár, természetes a füvezés, de emellett 4.7-es átlaguk van. Szóval el lehet tanulásilag (meg máshogy) zülleni tudatmódosító szerek nélkül is és lehet teljesíteni azok használata mellett is. Sőt! Ezekben az iskolákban úgy hajtják a gyerekeket hogy nem is lehet máshogy bírni. A fű nem káros, nehezebb rászokni mint a cigire, az egyetlen baj vele hogy illegális.
2014. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

10-es azért azt tudnod kéne hogy aki már évek óta drogozik azt nem igazán lehet leszoktatni.A drogozás a gyerek részéről szenvedély nem megoldandó probléma.Amúgy kíváncsi volnék hogy viselnéd ha a te gyereked lenne drogos.Meg a kérdező azt is megosztotta velünk hogy a lánya otthagyta a sulit így nagy valószínűséggel a társadalom haszontalan tagja lesz.Ha nem jelentem fel a zsaruk egyszer úgyis elkapják vagy öngyilkos lesz mert túl későn jött rá hogy ezt jól elszúrta.Nincs gyerekem de ha gondja volna segítenék,de fent leírtam miért vetek meg drogos gyerekeket.


7-es vagyok

2014. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
41%
Munkát neki. Lásd el bőven tennivalóval, és kérd is számon rajta.
2014. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%
#15 A fű nem olyan drog, amivel elszúrod az életed és öngyilkos leszel, mivel nem okoz nagy kárt, őt erős túlzás "drogos gyerekként" kezelni. A fű viszonylag ártalmatlan, halálos adagja nincs, nem őrülsz meg tőle... Úgy beszélsz, mintha minimum lőné magát és közveszélyes lenne. Itt a fű csak tünet, nem a probléma.
2014. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
38%
A feljelentessel te vágnád haza a saját gyerekedet,a magyar törvénykezés egy rakás szhar,minden apró hülyeségért évekkel dobálóznak,a drogokért meg egyenesen elveszik az életed,hosszú éveket adnak,Ausztriában,kicsit jobb mint akishazánk,2 palántáig tarthatsz otthon cannabist:P
2014. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező,szerintem csak ellenetek lázad,biztos gyökerek vagytok vele.
2014. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%
Manapság a füvezés szinte mindenapos a fiatalok körében, emiatt tényleg ne ijedj meg. Viszont azt nem várhatja el, hogy eltartsátok úgy,hogy suliba nem jár. Felnőtt ember, ha nem tanul, dolgozzon, keresse meg a fűre valót is.
2014. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!