Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek még, hogy a gyereke...

Mit tegyek még, hogy a gyerekem tanuljon?

Figyelt kérdés
A lányom 7.-es és 3-mas,4-es tanuló VOLT.Megvolt engedve neki hogy zenét hallgasson,számitógépezzen,hétvégén találkozhatott a barátnőjével,Tv-t nézhetett...stb.De csak akkor ha rend volta szobájában,időben hazajött,és felmondta a leckéjét.Ez a megállapodás úgy tünt működött.Szerintem a kapcsolatunk is jó volt.Együtt kocogktunk,kirándultunk, vásároltunk és beszélgettünk...Amióta kamaszodik élesen váltott,de ennyire??!!! Bukásra áll,úszik a szobája,néha szemtelenkedik is.Mindenről le lett tiltva,csak kocogni járunk együtt. Mit tegyek?Olyan rossz embernek érzem magam.Beszélgettünk sokat és a gond hogy nagyon feledékeny.Miért?Ja és nem szerelmes!
2014. márc. 13. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Én is átéltem ezt a korszakot. Nem érdekelt a tanulás, biológiából majdnem megbuktam félévkor,történelemből sorra szedtem a 2-es témazárókat. Megkaptam a számítógép elvonást. Ez tartott kb. másfél hónapig,utána a szüleim elbeszélgettek velem a jövőmről,hogy mihez akarok kezdeni vele. Középiskola,felvételi.. elsősorban.

A visszabeszélést idővel elhagyja majd. A szobában lévő rendetlenség tulajdonképpen szimbolizálhatná a dackorszakot is. Ha már ő maga sem képes élni abban a környezetben,akkor önállóan is eltud pakolni. Idővel.

2014. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Semmit. Ha ő magától nem látja be, hogy a saját érdeke, hogy tanuljon, te nem tudod kényszeríteni. Attól csak a kapcsolat romlik meg.

A szobája az ő területe, ha rendetlenségben akar élni, éljen.

Te nem vagy rossz ember, ő hoz rossz döntést, amiért később a következményeket kell vállalnia.

2014. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Én 7. osztálys vagyok. Engem az motivál, hogy a jövőm van kockán. Ha most nem tanulok nem mehetek abba a suliba ahova akarok.


De lehet ennek baeáti oka is. Van egy osztálytársam aki ugyanígy van vele, mert jött egy csaj a suliba ( volt, hogy ide járt volt hogy nem, sokszor bukott stb) és nagyon rossz hatással volt a ( azóta csak barátnő SZERŰ ) lányra. A lány félévkor sok mindenből bujott Amelyi jött az elment. Viszont szegény régebbi osztálytársam csak bugdácsol.


A 7. a legnehezebb osztály, lehet, hogy úgy érzi nem bírja. Egy kis támogatás mindenkinek jól esik. Kevés van már hátra ebből az évből.

Remélem tudtam segíteni:)

2014. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért!
2014. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

"Semmit. Ha ő magától nem látja be, hogy a saját érdeke, hogy tanuljon, te nem tudod kényszeríteni. Attól csak a kapcsolat romlik meg."


Aha, szóval hagyja csak rá, hadd bukdácsoljon a gyerek, úgyis kellenek mindig közmunkások, a lényeg hogy anyuci tegye a szépet, nehogy a drága poronty fújjon rá... Hát gratulálok, nem csodálom hogy ott tartanak a mai kamaszok ahol.


Kérdező, a szobát én is ráhagynám, ő él benne, majd csak elkezdi zavarni a kupi. Én folytatnám azt amit írtál ami régen volt, hogy fel kell mondani a leckét. Amíg nem tudja nincs se gépezés, se kóricálás. A vitákba próbálj nem belemenni mert teljesen fölösleges, 1x elmondod amit akarsz, aztán azt kezd az infoval amit szeretne. De a tanulást azt mindenképp fel kéne tornázni, mert sajnos azt később nem lehet rendbehozni.


19/L

2014. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ülj le vele és tanuljatok együtt. ezzel segítesz is neki és nem tud kibújni előle.

azonkívül írasd be valami sportra vagy zenére, amit szívesen csinálni, kamasz korban (is) nagyon hasznos

2014. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

14 éves vagyok sosem voltam egy zseni ,de világ életembe 4-es 5-ös tanuló voltam (vagyok is) nyilván nem várható el mindenkitől. De rajtam a szüleim ilyen dolgokat sose kértek rajtam számon ,mert hiába kamaszodom , érdekes módon be tudom osztani ,hogy mire mennyi időt kell szánni.


Ráadásul elég rossz dolognak tartom ha valaki hetedikbe bukásra áll. Mi lesz középiskolában?


Nyilván nem tudok teljes mértékben jó választ adni hiszen én magam is gyerek vagyok de gyerek fejjel is be tudom látni hogy ez a helyzet nem éppen jó...:)

2014. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon,de nagyon jól esett hogy ennyien hozzá szóltatok a problémámhoz!Külön meglepett hogy mennyi érett fiatal hasonló korú teljesen felnőt gondolkozású emberkék

tanácsot adtak.Bárcsak a lányom is így gondolkozna már,de Ő későn érő.Cukrász szeretne lenni,de az a baj hogy itt is csak szeretne lenni,de nem akar.Motiválom ezzel is eleget,szak iskolákat nézegetünk,tortákat készítünk,filmeket nézünk róla,de tanulni már nem akar érte.Tudom hogy nagyon nehéz a 7.Nem is várjuk el hogy jól teljesítsen,de megbukni nem kéne.A vicc az egészben,hogy házi feladat hiány pl: átmásolni,kimásolni ...stb...hiányok,ill.verset,kötelező olvasmányt elfelejt...stb. Tehát nem a nehéz kémia,fizika..stb.-ből áll bukásra.Amitől a legjobban féltünk!Még Ő magyarázza

el nekem,mert nem értem.Egyszerűen szétszort és ilyen piti dolgokból bukik meg?!...EZ NAGYON FÁJ!

Oké:a szobájáról le szállok,a többiről nem. :)Ismét köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2014. márc. 15. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!