Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul látom? Tényleg lepassz...

Rosszul látom? Tényleg lepasszolják nekem a húgomat, aki drogozik, bulizik folyton?

Figyelt kérdés

14 évesen rossz társaságba került, elkezdett szórakozni járni, inni. Anyáék próbáltak beszélni vele, hatástalanul.

Okos, értelmes, nem azzal van a gond. Hanem azzal, hogy mindenkit átver, hazudik. Most is 2 tantárgyból bukott (francia, fizika), viszont minden másból 4-es, 5-ös. Májusban érettségizik és mondta anyáéknak, hogy ő is Pestre jön továbbtanulni, mint én. Ők ennek nem örültek, mert Szegeden ott lettek volna ők is, de így teljesen kicsúszik a kezükből a kontroll. Mondták neki, hogy nem kap saját lakást. Ment a balhé, hogy bezzeg én kaptam egy nagyon drágát, akkor neki miért nem segítenek és hogy ahogy 18 lesz, eltűnik. Apáék ezért azt akarják, hogy költözzön ide, hozzám és a legjobb barátnőmhöz, figyeljek rá és tartsam szemmel, ne hagyjam, hogy hülyeséget csináljon...

De én nem akarok bébiszittert játszani, hallgatni az őrjöngéseit, takarítani utána. Tudom, hogy milyen, iszik, drogozik, ha bármi balhé van, ő "véletlenül" tuti ott van a közepében.


Szerintem nem is kellene erőltetni neki ezt az egyetem témát, mert ahogy elköltözik otthonról és tényleg "szabad" lesz, elhanyagolja majd a tanulást.


2014. aug. 15. 19:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból, mennyivel vagy idősebb a húgodnál? Nekem kérdésedből és hozzáállásodból eléggé az jön le, hogy ti ketten nem igazán kötődtök egymáshoz. Szereted?

Amúgy meg ja, ha te kaptál egy lakást a szüleidtől csak úgy, akkor tényleg jogos az ő részéről a beköltözés. Szerintem vágj bele, annyira csak nem lehet vészes és remek alkalom lehetne arra, hogy megismerd, közelebb kerülj hozzá. Aztán ha nagyon nem jön be, még utólag is lehet változtatni a helyzeten, meg gondolom ő sem lakna olyan emberekkel, akiknek CSAK nyűg. De adj neki egy esélyt.

2014. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mellesleg nem sok konkrétumot mondtál. Például mit jelent az, hogy "drogozik", hogy "mindenkinek hazudik", vagy, hogy "bármi balhé van ő mindig ott van"? Ez az egész nem egy egyoldalú dolog, ez nem úgy van, hogy ti a szülőkkel vagytok a jók, ő meg a megátalkodott rossz. A 14-18 éves kor körül rengetegen kezdenek kicsapongó életet élni, feszegetni a határokat és ez nem feltétlenül egy tragikus dolog. Persze, nyilván, ha heroint lő magának, az már súlyos, de kétlem, hogy ez lenne a helyzet. A leírásod alapján az is lehet, hogy a szüleid vaskalaposak és ultra szigorúak és míg te belenőttél ebbe és felvetted az ő értékrendjüket, addig a húgod inkább lázadt és ezt ti nem tudjátok kezelni. Persze nem sokat tudok rólatok, ez csak egy felvetés.

Szóval a lényeg, hogy ne úgy kezeld, mint egy emberbőrbe bújt démont, mert bármennyire is úgy tűnik, nem az. Így vagy úgy, sok szerencsét!

2014. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

A szüleink nem szigorúak egyáltalán, velem nagyon jó a kapcsolatunk, pedig én sem egy otthonülős lány voltam gimnazista koromban.

Füvezik, év közben, hétköznap kiszökött többször és hajnalba ment haza, részegen. Vagy néhány haverjával gondoltak egyet és iskola helyett elvonatoztak a Balatonhoz, júniusban, miközben már így is majdnem kigyűlt a 250 óra hiányzása.

Eladta az aranynyakláncait, karkötőjét és fülbevalóját, mert pénz kellett neki.

Összejött az exemmel is, ami még annyira nem zavart. Az már inkább, mikor a barátom megcsalt vele, többször is. Persze, nem csak az ő hibája ez, de miután még utána is képes volt az arcomba mosolyogni, elegem lett belőle.

És még sorolhatnám, miket csinált.

2014. aug. 16. 14:46
 14/14 Zsolti75 válasza:
Sok ésszlény de senki sem hagatja meg h neki mi a baja? csak ugy viccböl sennki nm kezd drogozni én tudom h mi a pàlya mer én is voltam igy és kössz enyi elég is volt vàgom mien ha ott vagy a szarban :/
2014. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!