Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti beleszóltok a kamasz...

Ti beleszóltok a kamasz gyerekeitek vásárlási szokásaiba? Hogy lenne a normális?

Figyelt kérdés

Ma volt emiatt egy kisebb vitám az anyámmal.

Én kitartok az én igazam mellett, szerinte pedig az Ő véleménye a jó.


Ezért kíváncsi vagyok, hogy mások mennyire szólnak bele, hogy a gyerekük miket vásárol, mennyi ruhát, cipőt és kiegészítőket vesz, milyen gyakran cseréli a telefonjait, stb.


15-18 közötti korosztályra gondolok leginkább.


2014. okt. 13. 21:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De mindig találok olyan dolgokat, amik tetszenek.
2014. okt. 13. 22:59
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A beleszólás oka nem az, hogy kicsesszen veled, hanem hogy tanulj egy kis önkontrollt. Saját magadtól. Látszik, hogy már-már mániákus vagy, ami erősen személyiségromboló, és NAGYON súlyos gondjaid is lehetnek belőle (nem törvényszerűen, de jó eséllyel). Az önkontroll pedig az élet több területén is hasznos: ha már tököd tele a melóval, akkor is megerőlteted magad, mert célod van vele. Ha magas a koleszterinszinted, leállsz a zsíros nehéz kajákkal. Ha felnyomják az agyadat, akkor is képes vagy türtőztetni magadat, és nem szétverni az illető képét, mert annyit kapsz érte, mint egy rendes emberért. Ez csak pár egyszerű példa, és nem biztos, hogy bármelyik is veszélyeztet téged, de szemléltetésképp talán megteszi.

Nézd más szemmel a dolgot, tanulj meg tanulni mindenből.

2014. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te egy borzasztóan elkényeztetet, hisztis tini vagy. Csak azt ne felejtsd el (nekem a húgom itt rontotta el, mert ő is nagyon el volt kapatva, mint te), hogy már most kezdj el gondoskodni arról, hogy meg tudd pár év múlva, amikor anyuci már nem lesz ott melletted, teremteni magadnak mindezt, amihez hozzászoktál, mert ehhez elég vaskos pénztárca kell! Nem szokásom fiatalokat osztani, de te tényleg kicsit túl sok vagy már. Ha az én lányom magyarázná meg, hogymelyik gardrób melyikünké legyen és hogy hova tegyem a cuccaim, felpofoznám és közölném vele, hogy mehet kollégiumba 8. szobatársnak, ha nem tetszik a saját gardróbja. Másnak még saját szobája sincs, gondolj abba is bele, mikor leírod ide a hisztiáradatodat.
2014. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

19 evesen , ugy velem jogos anyud kiakadasa.

Osszel, telen nem szoktak az emberek lakas felujitasba fogni. Amugy is, nem ertem ilyen szempontbol miert dirigalsz neki. Ha nem akarja atepiteni a furdoszobat, akkor nem akarja. Az O haza, penze...

A maniakus vasarlast, pedig kezelni kene. Nem fogod elismerni, de ezzel a cselekvessel vmit potolni szeretnel, mert vmi hianyzik es igy probalsz magadon segiteni. Pedig nem ez a megoldas.


A szuleim azota nem szolnak bele, mit, mennyiert veszek, miota dolgozok. Bar igaz nem sok, de legalabb mar ennyit sem kell ram kolteni. Ez mindenkinek jobb igy, foleg nekik.

2014. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdező sajnos az van hogy túlzásba estél(estetek).A gardróbbővítés már tényleg túlzás.Az még hagyján h nem férnek el a dolgaid de ugye még több mindent szeretnél...ne haragudj hogy megkérdezem de mivel foglalkoznak a szüleid?Csak mert úgy tűnik meglehetősen gazdagok vagytok.Ez legyen a legnagyobb probléma az életedben a gardróbbővítés.
2014. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

Rettenetesen túlzásba estél ami a költekezést illeti. Jól elszúrták a nevelésed. hisztis kis liba vagy. Majd ha neked kell megkeresni a rávalókat, megnézném hogy toporzékolsz, ha nem tudsz megvenni valamit.

Te azt hiszed, ez a valós élet, ahogy élsz? Majd rádöbbensz!

2014. okt. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket...

Szerintetek én ahogy elköltözöm itthonról, megszűnik a kapcsolatom a szüleimmel, nagyszüleimmel és majd magamnak veszek lakást, autót és hasonlókat?

Értelemszerűen nem leszek olyan helyzetbe sose, hogy ne tudjam megvenni magamnak, amit szeretnék.

2014. okt. 14. 12:54
 18/24 anonim ***** válasza:

Az lehet, de most vagy abban a helyzetben, hogy eldöntsd, ki is akarsz lenni. Egy vásárlásmániás (bocs) pics@, aki az ősöktől függ mindenben, vagy leszel is valaki, legalább a minimális tartással. Tudod, úgymond "ez a baj a gazdagokkal", hogy meg sem próbálnak mértéket tartani, és még csak nem is érted, mi ezzel a probléma. Mindenki vágyik a szép új cuccokra, ez bizonyos fokig természetes, de ha átesel a ló túloldalára, az már egy betegség. Nem különb, mint a dohányzás vagy az alkoholfüggőség, ugyanúgy "fél-embernek" érezheted magad a hitelkártyák nélkül, mint más a pia meg a bagó nélkül.


Esetleg az is eszedbe juthatna, hogy az ősök nem biztos, hogy akarják ezt a habzsi-dőzsit finanszírozni neked, és tetszik, vagy sem, nem is kötelesek. Amire kötelesek, hogy a lehetőségekhez képest normális lakhatást, étkezést és oktatást biztosítsanak, és ezt jóval túlteljesítik. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy figyelmet csak nyomokban kaphatsz tőlük...

Köszönd meg, hogy ennyit nyújtanak, ahelyett, hogy még többet követelsz, mert ez így is hatalmas dolog.

2014. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez egy nagy kamu.
2014. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is kamu, vagy ha nem egy iszonyatosan h@lye hisztis p...csa, akinek eszébe sem jut hogy megdolgozzan mjd bármiért is. Remélem jó nagyot koppan:))))
2014. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!