Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetném elő a...

Hogyan segíthetném elő a normális anya-lánya viszonyt?

Figyelt kérdés

Hála az égenk, én már kirepültem, de van egy 12 éves húgom. Ő a negyedik gyerek. Édesanyánk 53 éves.

Pont lenne ideje foglalkozni a hugimmal, de már ereje, türelme nincs hozzá. A húgocskám rendszeresen hozzánk menekül, mert anyánk kiabál, türelmetlenkedik és zsarnok vele.

Én megtanultam kezelni anyánkat kamaszkoromban, meg akkor még nem csak rám irányult a figyelem, hiszen a húgom pici volt és még két idősebb tesóm is van.

De most egyedül van, anyánk klimaxol, a húgica pedig nyakig merül a kamaszkor kezdeti nehézségeibe: mellfeszülés, hormonhiszti, hirtelen növekedés és minden velejáró izom és izületi fájdalom, göcsölget a hasa, és jelentkezett a "tavaszi zsongás". De anyánk élből elutasítja a húgom nőiességét.

A szüleink házassága se túl boldog: anyukám mostanában (inkább két éve) egy klimaxos boszi lett, apánk menekül otthonról:inkább a telepen bütykölge valamit, vagy haverok, kocsma.

A bátyám még otthon lakik, de csak aludni jár haza, a legidősebb testvérem évente-kétévente jön.

Anyánk is tudja, hogy nem jó amit csinál, szembesítettem is vele. De ha bekattan, a jó ég óvja aki az útjába kerül.

Most azon ment a balhé hogy a húgom nem akart a nénénknél maradni: Van egy 5 éves unokatestvérünk, és majdnem egy hétig bébiszittelte. Elméletileg a gyerek az apjávaql volt, de gyakorlatilag a húgom vigyázott rá tavaly is.

Megértem a húgomat, mert bár anya vagyok, és sokat bébiszitteltem, de az a gyerek csúcs. Hisztis, akarnok, még azt is megmondja, hogy hogyan ülj. Ha valami nem a kedve szerint alakul akkor üvölt teli torokból. A szülők annak a híve, hogy a gyerek magát neveli.

Azért nekem kell cselekedni, mert én vagyok az egyetlen, aki megveti a lábát anyánk előtt, aki visszaszól.

Utoljára kb egy hónapja volt, egy hétvégén, hogy ott voltam segíteni, anyánk meg beivott, miután apám megint lelépett.

Húgom lejött a picébe, hogy süthet-e a lányomnak mirelit pizzát. Na kapott olyan leosztást, hogy nem pakol el maga után, hogy a szobája egy hányadék, stb...

Na akkor én ráparancsoltam a húromra, hogy szedje össze a sulis cuccait, mert jön velünk haza. Anyánkat beraktam a zuhany alá (egy fejjel nagyobb vagyok, meg nem nagy kunszt kiállni egy részeg ellen) letettem aludni, befejeztük a pincét és hazajöttünk. A húgom egész éjjel sírt nekem, hogy milyen megalázó és milyen kínos volt hallgatni anyánkat.

A következő hétvégén azt hittem sikerült megbeszélnünk, ott mediátorkodtam, de sajnos megint jönnek a generációs gondok. Egyszerűen anyánknak nincs türelme foglalkozni a húgommal. Öreg hozzá.

Húgocskám mesélte, hogy gyakran arról álmodozik, hogy nálunk él, nem ő a kicsi, és emeletes ágyon alszanak a lányommal.

Én is gyakran gondolok arra, hogy elhozom onnan. De jogilag sem lehetséges, meg nem akarom szétszedni a családot.

Nem tudom mit tehetnék.



2013. jún. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetne mégis hogy hozzátok költözne a kislány?
2013. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Így is éppencsak megélünk, de ki kell számolnom, mire költök.

Gyesen vagyok, a férjem három műszakban dolgozik.

2013. jún. 26. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg tanítani a húgocskát az önvédelemre álljon a sarkára, nem lesz nehéz hiszen jön a tini kor ;) .
2013. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valahogy pedig ki kell találni,hogy szakíthatnád ki onnan húgod! Nagyon sajnálom szegényt... Milyen gyerekkora lesz neki? Volt egy hasonló sztori a környezetemben,a csaj 14 évesen kezdettm menekülni otthonról,anya már nem tudott vele mit csinálni,már kimaradt éjszakákra,aztán elköltözött 15 évesen,és 16 évesen szült,mert nem sokat tudott az életről,azt hitte attól jobb lesz minden,de a pasinak nem kellett sem ő,sem a gyerek (azóta lecsukták...) Csak azt akarom mondani,hogy vigyázz,nehogy a figyelmet rossz emberektől kapja húgod,akik belekeverednek mindenbe! Mert ha ők úgymond felkarolják,és húgodnak tetszik,hogy végre valakik foglalkoznak vele,könnyen rossz baráti körre tesz szert,és befolyásolható lesz! Én szurkolok,hogy minden megoldódjon.
2013. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt a 12 éves kislányt nem szabad semmiképpen sem otthagyni, mert semmi jó példát nem lát.

Alkoholista anya, nemtörődöm apa, milyen élet vár így rá?


Igaza van az utolsó válaszolónak. Most van a legnagyobb veszélyben a kislány. a szíve mindenre nyitott, szeretetre éhes. Nehogy rossz emberektől kapja meg ezt a "szeretet."


"Én is gyakran gondolok arra, hogy elhozom onnan. De jogilag sem lehetséges, meg nem akarom szétszedni a családot. "

Talán, ha elmennél a gyámügyre, biztos van rá mód, hogy jogilag magadhoz vehesd a kislányt.

Így a családi pótlékot is te kapnád, meg esetleg kiharcolhatnál szüleidtől bizonyos apanázst a kislány eltartására.

Mellesleg milyen családot nem akarsz szétszedni?

Nagyon szép dolog tőled, hogy szeretnél segíteni a húgodnak.

Ha van rá lehetőséged, tedd meg.

2013. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!