Normális ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viszonylag átlagos családban élek. Apukámmal nagyon jó a kapcsolatom anyával viszont kevésbé. Úgymond 'mechanikusan' megtesz nekem mindent csak valahogy nem szeretem. Nagyon sokat kiabál velem, ha valamiben nem értünk egyet akkor csak neki van igaza, én csak idegesíteni akarom és amúgy is vele ne veszekedjek. Komolyan nem lehet vele beszélgetni, a véleményem gondolataim abszolút nem érdeklik. Nem utálom de nem is szeretem, teljesen közömbös nekem. Viszont az lenne a problémám hogy van akit 'helyette' szeretek de nagyon. Két ilyen ember is van. Az egyik a némettanárom (nem iskolai). Pont annyi idős mint anya csak sokkal kedvesebb és kb kindenről lehet vele beszélgetni. Sokkal jobban szeretem mint az normális lenne, jóformán anyumnak tekintem. A másik ilyen személy a gyógytornászom. Ismerősünk, majdnem rokon. Egyszerűen imádom és arról álmodozok hogy egy napon lányaként fog rám tekinteni. Nagyon kedves velem szemmel láthatóan ő is szeret. (50 körüli, nincs se gyereke se férje)

Merjek hozzájuk közeledni vagy az riasztó nekik? Normális amit érzek vagy valami nagy bajom van? Elmondjam nekik amit érzek?

15/L



2013. jún. 4. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Kamasz vagy. Ilyenkor rányílik az ember szeme szülei (főleg a vele azonos nemű hibáira) és keresi önmagát. Már nem anyut utánozza, hanem családon kívüli példaképeket választ. Ez eddig teljesen rendben van, de hogy anyudat lecserélnéd, azt ne beszéld be magadnak. A kellő tisztelettel és távolságtartással közeledhetsz a kedvelt ismerőseidhez, de nem helyes rájuk telepedni.

Sok sikert!

2013. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!