Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti beleszóltok a kamasz...

Ti beleszóltok a kamasz gyerekeitek vásárlási szokásaiba? Hogy lenne a normális?

Figyelt kérdés

Ma volt emiatt egy kisebb vitám az anyámmal.

Én kitartok az én igazam mellett, szerinte pedig az Ő véleménye a jó.


Ezért kíváncsi vagyok, hogy mások mennyire szólnak bele, hogy a gyerekük miket vásárol, mennyi ruhát, cipőt és kiegészítőket vesz, milyen gyakran cseréli a telefonjait, stb.


15-18 közötti korosztályra gondolok leginkább.


2014. okt. 13. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kamasz pénze, akkor tök mindegy, ha az enyém, akkor igenis beleszólok.
2014. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülő adja a pénzt, akkor igenis segítsen a gyereknek megtanulni, hogy hogyan költse el. Telefont akkor kell cserélni, ha végleg tönkremegy, például. Felesleges háromhavonta.

Kitől tanulja meg a gyerek a takarékosságot és a pénz beosztását, ha nem a szülőtől?


Bele kell szólni a gyerek vásárlási szokásaiba, ha az hibás. Ez a szülő feladata, nem ráhagyni mindent a gyerekre.

2014. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezeket anyád fizeti, ezért neki van beleszólása.
2014. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg anyád fizet, addig szólhat bele a vásárlási szokásaidba. Ahogy megveszed saját keresetedből az első kiegészítőidet, másképpen fog állni a dolgokhoz.
2014. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

Akárki is fizet, mindig beleszólnak egy picit anyukák, de ez így is van rendjén, ők elmondják az ő véleményüket, mi meg a miénket, és ha nagyon eltér a válasz, a végítélet egyöntetű nem. Persze ha az egyik fél nagyon erősködik, vagy látszik, hogy beleszeretett valamelyikbe akkor max. egy finom utálás, és elfogadjuk. Ő neki kell majd viselni... Bár az én édesanyám soha nem vett olyan ruhát ami nekem "nagyon de nagyon" neki meg "nagyon de nagyon nem" tetszett. Akkor jött a kompromisszum, és én vettem elő a zsebpénzemet, -ha volt.

De szerintem jó dolog ha a szülő képes őszinte lenni -megbántás nélkül- és finoman utalni a papagáj öltözék megvétele előtt, hogy ezt inkább ne.

Egy kis vita mindig van/volt, a lényeg, hogy jó érzéssel térjünk ki az üzletből. :-)

2014. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

De akkor miért használhatom a kártyáit (Amex, MasterCard), meg miért ad mindig annyi pénzt, amennyit kérek?

Mert ha szerinte mániákusan vásárolgatok, rendelek külföldről, akkor ne tegye ezt és ne utólag próbáljon beszólni.


Tudom, hogy betegesen sokat vásárolok és sok cuccom van, de ne ő oktasson már ki erről, amikor ugyanolyan ezen a téren, mint én.

Kb olyan, mintha egy láncdohányos beszélne a dohányzás hátrányairól.

2014. okt. 13. 22:13
 7/24 anonim ***** válasza:
Leírnád bővebben mi volt a vita oka?Manapság nagyon vásárlás mániás világot élünk.Ciki ha valaki nem követi a divatot nincs menő telefonja stb.Ezzel nem minden szülő ért egyet és szerintem igazuk is van.Kell hogy legyen egy határ mert később elfajulhatnak a dolgok.Persze ha gazdagok vagytok lehet hogy jogosak az indulataid.Végül is akkor mindegy mire és mennyit költesz.Bár nem ez az általános Magyarországon de akadhatnak olyan családok ahol a csapból is 20ezresek folynak.Na akkor aztán tényleg mindegy hány telefonod van egy évben.DE ha szűkölködtök a családod átlag keresetet visz haza ami elmegy a rezsire számlákra megélhetésre akkor talán nem fontos hogy minden évben másfajta síkképernyős telód legyen vagy hogy teljesen kicseréld a gardróbod tartalmát.Amikor én voltam 15-18 közötti akkor a legfontosabb dolgokat kaptam meg.Nem vettünk új ruhát csak azért mert ciki a régi.Egy két holmi belefért de semmi extra.Csizmából cipőből is csak azt vettük meg ami feltétlen kell nem volt a szivárvány minden színében.És volt 2 telefonom a középsuli alatt.1szer cseréltük mert feltétlen szükséges volt.Szerintem egy egészséges középút lenne a jó.
2014. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Sok szülő rossz példát mutat de azért a gyerekének próbálja be magyarázni hogy márpedig az nem jó amit csinál ő ne kövesse.Kár hogy ezzel hiteltelenné válik és a gyerek ugyanazt a mintát fogja elsajátítani.
2014. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ő is ugyanúgy odavan a divatért, mint én, sőt, talán jobban.


Most azon ment a vita, hogy felvetettem neki, hogy a gardróbomat kibővíthetnénk úgy, hogy a mellette lévő fürdőt átalakíttatjuk és kivetetjük a falat, már ha ez lehetséges. De már nyár óta mondom, hogy nem férek a dolgaimtól, szóval ez nem újdonság.

Erre elkezdett velem vitázni, hogy ő most télen tuti nem vereti szét az emeletet emiatt, meg más gyerek beéri 1 szekrénnyel, nekem egy gardrób nem elég erre.

Aztán mondtam, hogy jó, akkor cseréljünk, én átcuccolok az övébe, az úgyis nagyobb, ő meg mehet az enyémbe és majd megnézem, hogy ő hogy oldja meg, hogy mindene normálisan elférjen. Ezután elkezdte a tipikus dumát, hogy költöztet apámhoz, meg átépítteti a gardróbomat irodának és akkor majd tényleg gondolkozhatok, hova pakoljam a ruhákat, meg ilyen hülyeségekkel jött.


A telefonokkal, meg az ilyen elektromos kütyükkel kapcsolatban meg azt kell tudni rólam, hogy szeretem őket nagyon és a legjobbat akarom mindig, ami általában a legdrágább.

2014. okt. 13. 22:27
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te szórod a pénzt. Így soha nem tanulod meg használni. Ha ennyi holmid van, hogy nem férsz el, akkor jelzés, hogy nem kéne többet venned, hm?
2014. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!