Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alig enged el valahova,...

Apám alig enged el valahova, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, de apám olyanokat talál ki, hogy sötétedéskor haza kell jönnöm.(!!!) Normális, amikor télen már 5 órakkor sötét van? Hétvégén is azt mondta hogy addig maradhatok kint. Mi baja van az ilyen szülőnek?! Régen is ilyen volt, de gondoltam majd ha 17-18 éves leszek nem fog ilyen szinten korlátozni. Elmondom hogy normális barátaim vannak, jó gimnáziumba járok, majdnem 1 éve van barátom, tehát még az a veszély sincs hogy rossz társasággal lennék kint vagy ilyenek. Anyám ilyen téren normális HA nincs itthon apám, de ha itthon van nem mer vele ellenkezni es mindenben egyetért vele, közben eddig azt mondta hogy nem is érti apámat, ha 9-10re jönnék akkor se lenne semmi, mert nem fognak leütni. Most meg itt van apám, hirtelen nagy egyetértésben van vele. Suliban jól tanulok, a 4+ átlagom mindig megvolt. A kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni? Már nagyon elegem van belőle

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 9. 20:43
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

22!


Ez a valóságban nagyon nem így van. Én 15 évesen el voltam engedve bulikra, tudták a szüleim, hogy néha cigizek és iszom, sőt, voltak még cifra dolgaim (nem pasik vagy drogok), és mégsem volt ilyen vasszigor. Az osztálytársaim nagy része szintén így volt.


Azóta mindünkből tisztességes felnőtt lett, több diplomával vagy több szakmával, átlagos vagy jó fizetéssel. Tudod mi lett azokkal, akiket ilyen szigorúan fogtak mint a kérdezőt?? Amint kiszabadultak, indult a detox parti. Volt aki az egyetemi koleszben annyira rákattant arra, amitől tiltották, hogy a tanulás már nem is érdekelte, csak hogy bepótolja, amiről kb 3 évig csak álmodozott. Ki is rúgatta magát, mert nem tanult.


Avagy sosem felejtem el, mikor egy ilyen tiltásban nevelt lányosztálytársam először ivott az osztálykiránduláson. Alapból fogalma sem volt a tűrőképességéről, illetve úgy gondolta, hogy lehet hogy most teheti meg jó darabig utoljára. Inkább nem részletezném, milyen állapotba került, de szerintem el tudjátok képzelni. (hányás, sírás, aggónia.)

2014. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"amúgy miért is gond az, hogy nem enged sehova?

(...)

és szerintem erre a helyzetre egyáltalán nme illik az a kifejezés hogy véglet."


Ne haragudj, te nem olvastad, amit ír? 17 éves és sötétedéskor otthon kell neki lenni. Télen ez délután öt előtt van! Szerinted mégis miért baj az, hogy délután öt előtt haza kell neki érni, nem húzhatja ki a lábát, még egy rohadt szakkörbe se? Lássuk csak mi ezzel a baj, hogy egy 17 évesnek délután ötkor otthon kell lenni...


Leírta, hogy iskolai programról autóval vitte haza nyolckor az osztálytársa anyja és az apja még ezen is kiakadt. Mi ez, ha nem véglet? Hogy még iskolai programtól is eltiltaná, akkor is, ha autóval hazahozza egy szülő? Ne mondd már, hogy normális az apja. A barátai meg gondolom nem járnak hozzá, mert ki a fene akar odajárni, ahol a szülők épp válófélben vannak és úgy is folyton veszekednek, az apja meg a kérdés alapján ritka barátságos ember. Nekem is volt ilyen szerencsétlen osztálytársam még 20 éve, ő nem jöhetett, de menni is csak akkor lehetett hozzá, ha a hülye apja nem volt otthon, bár ha engedték volna, hogy ott legyünk, ha az is otthon van, akkor sem mentünk volna olyankor, mert szabályosan úgy nézett ránk, mint aki legszívesebben ledöfne és elásna a kertben. Meg mindig volt egy-két szép szava is.


Szerinted milyen ember lehet ez, hogy még a felnőtt felesége se mer ellent mondani neki, pedig ő normálisnak tartja, hogy egyszer-kétszer elmenjen a gyerek, de csak titokban meri elengedni?


Kérdező, reméljük hamar elválnak...

2014. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a valóságban nagyon nem így van. Én 15 évesen el voltam engedve bulikra, tudták a szüleim, hogy néha cigizek és iszom, sőt, voltak még cifra dolgaim (nem pasik vagy drogok), és mégsem volt ilyen vasszigor. "


De mondom hogy a vasszigorral én sem értek egyet. Ezzel a dumával pedig apukádnak próbálj meg lukat beszélni a hasába, hátha bejön, de az igazi próbája ott lesz a dolognak, amikor a te gyereked érvel majd neked, hogy apu/anyu engedjetek el piálni, pasizni, mert akkor kisebb valószínűséggel kallódok el! :) Most ez elhiszem hogy ésszerűnek tűnik, mert el akarod érni a célod, de majd amikor a gyereked sorsa lesz a kezedben, mennyire állnak meg ezek az érvek? (és igazából költői a kérdés)

2014. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy fogom nevelni a gyerekem (ha lesz), ahogy annó engem. Nem tiltogatással, szigorral, és a "mert aztmondtam" mondat ismételgetésével.


Elmondom neki a véleményem, terelgetem, hagyom a személyiségét kibontakozni, támogatom abban, amit szeret csinálni. Kiépítem vele azt a bizalmi viszonyt, amit velem az édesanyám, ami mindig működött.

Követtem el tiniként hülyeségeket, de mindet elmondtam az anyámnak, mert tudtam, hogy nem megbüntet hanem elmondja, miért volt ez helytelen, mire törekedjek máskor.

Sosem hazudtam neki, vagy titkolóztam előtte. Ha valahova nem engedett el, akkor elmondta ennek az okokat, reális érvekkel, és olyankor el is fogadtam.

2014. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát elmondanám nektek, hogy a lehető legrosszabb dolog amit szülő tehet gyermekének, ha ilyen dolgokat tilt, mint amit a kérdezőnek is. És ez saját tapasztalat. Én 17 évesen hasonló helyzetben voltam. Nem mehettem sehová, nem sportolhattam, nem járhattam el futni még a háztömb köré se, pedig biztonságos környék volt. Nem pasizhattam bulizhattam, stb. Aztán próbáltam belenyugodni, mondogattam magamban, hogy ez így biztosan jó, mert a szüleim biztosan csak jót akarnak nekem, stb. Magyarán kényszerítettem saját magamat a helyzet elfogadására. Aztán a lelkem mélyén kínlódtam és minden este sírva aludtam el. Lefogytam, a hajam elkezdett hullani. Aztán 19 évesen ideg összeroppanást kaptam. Én nagyon szerettem volna megfelelni a szüleimnek, szerettem és szeretem őket de ez nem ment, mert ez nem élet, mondhattok bármit. És igen, veszélyes egy 17 évesnek egyedül, ez az egy igaz, de ki mondta, hogy egyedül menne haza? Egyébként egy 27 éves nőnek is ugyanolyan veszélyes lehet. Ami még felháborít, az az, ha valaki a híradóval jön. Persze a híradóban nem hallhattatok arról az esetről, amikor a saját unoka nővéremet, akit olyan szigorúan neveltek mint engem, a saját bátyja akart megerőszakolni, mert kiderült róla, hogy őrült. Magatokba véstek egy "alap sztorit", hogy "a 16 éves Timikét megerőszakolták részegen egy discoba és terhes lett, mi ez már, ne engedjük a gyereket sehová" és itt be is zárul a kör. Pedig a való letben a dolgok nem így mentek. Az ideg összeroppanásom után a szüleim észhez tértek, bár kb. 1 éven át depressziós voltam, felálltam, és összeszedtem magam, új életet kezdtem. Higyjétek el, ha valaki szabad akar lenni, hiába mondjátok, hogy "én tartom el" ha egyszer ő nem attól lesz boldog. Most 23 éves vagyok, jövő hónapban leszek 24 éves, és valahol hálás vagyok az ideg összeroppanásomnak, és depressziómnak, ha lehet ilyet mondani, ennek az esetnek köszönhetem, hogy nem bolondultam meg, mert ha a szüleim tovább folytatják azt, hogy nem engednek élni, biztosan megbolondulok.
2014. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!