Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alig enged el valahova,...

Apám alig enged el valahova, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, de apám olyanokat talál ki, hogy sötétedéskor haza kell jönnöm.(!!!) Normális, amikor télen már 5 órakkor sötét van? Hétvégén is azt mondta hogy addig maradhatok kint. Mi baja van az ilyen szülőnek?! Régen is ilyen volt, de gondoltam majd ha 17-18 éves leszek nem fog ilyen szinten korlátozni. Elmondom hogy normális barátaim vannak, jó gimnáziumba járok, majdnem 1 éve van barátom, tehát még az a veszély sincs hogy rossz társasággal lennék kint vagy ilyenek. Anyám ilyen téren normális HA nincs itthon apám, de ha itthon van nem mer vele ellenkezni es mindenben egyetért vele, közben eddig azt mondta hogy nem is érti apámat, ha 9-10re jönnék akkor se lenne semmi, mert nem fognak leütni. Most meg itt van apám, hirtelen nagy egyetértésben van vele. Suliban jól tanulok, a 4+ átlagom mindig megvolt. A kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni? Már nagyon elegem van belőle

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 9. 20:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

milyen környéken laktok? van közel buszmegálló?

mert ha igen, akkor kérd meg hogy menjen ki este eléd a buszmegállóba.akkor nem történhet nagy baj.

a barátoddal mikor találkozol?

tényleg veszélyes sötétedés után kint lenni, főleg ha olyan a környék, és a lakók.

vész esetére ilyenkor lehet nálad gázspray . nem mondom hogy vészhelyzetben biztos tudnád hasnzálni, de adhat egyfajta támaszt.bulizni se voltál még? elengednének?

szerintem próbálj vele beszélni.

vagy kísérjen haza a barátod ha megoldható.(pl biciklit vigyen magával hogy hazafele azzal menjen.)

amikor a mi utcánkban volt egy őrült , molesztáló férfi, akkor a barátom hazáig kísért mindig, pedig 1,5 órára lakik tőlem busszal.

bármit meg lehet oldani.

de ez szerintem is túlzás, hogy 17 évesen este 5-6ig engednek el.. vagy nyáron 8ig

oké hogy az ő háza , ő szabályai, de ezzel sok esetben azt éri el, hogy próbál burokban tartani. aztán egyszer kiszabadulsz onnan, akkor meg esetleg baj történik a hirtelen szabadsággal.

2014. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
21%

8-as: itt nem arról van szó, hogy eltartják-e vagy sem. Nem azt mondta, hogy dolgoztatják éjjel nappal, vagy hogy nem kap enni. Fogalomzavarban szenvedsz. Valóban nem kérte senki, hogy gyereket csináljanak, ettől függetlenül, ha már megcsinálta, akkor úgy akarja felnevelni, hogy egészséges legyen mind testileg, mind szellemileg. Szóval ne akarj ráhúzni egy ilyen marhaságot, hogy nem kérte senki, hogy megszülessen. Ha gyereket csinálok, akkor vállalom a felelősséget érte.

Volt olyan kérdező, amelynél én is leírtam, hogy nem a gyerek kéri, hogy megszülessen, de a legtöbb esetben ott a gyerek azt írta, hogy: nem kap pénzt, dolgoznia kell, hogy normálisan éljen, kihasználják, stb.

De még egyszer: EZ NEM AZ AZ ESET.

Lehet ezt is lepontozni, mint az előző válaszomat.

2014. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
71%

akik meg írták , hogy költözz el, azoknak üzenem, hogy 18 éves kor alatt hivatalosan nem költözhet el, akkor akár rendőrrel is hazavitethetik.

valamint nem hiszem, hogy ez olyan nagy összeférhetetlen dolog lenne, amiatt egy 11.es lánynak hátat kéne fordítani a családjának és inkább otthagyni a sulit...

de valljuk be, hogy már sokkal kisebbeknek is meg van engedve, hogy legalább utolsó buszig maradhassanak. alkalmanként:)

2014. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Nem lakunk rossz környéken, Bp-esten lakunk, igaz jelen pillanatban nem Budán, de a kertvárosban. A probléma inkább az hogy csendes környék, tehát ha megtámadnak nem túl sokan járnak erre. A buszmegálló közel van, kb 7 perc séta.
2014. okt. 9. 22:28
 15/35 A kérdező kommentje:
Bulizni voltam már néhányszor, akkor is úgy hogy kocsival értünk jöttek, és 2-ig maradhattunk, de nekem az is megfelelt, és ez is csak akkor volt megengedve amikor apám nem volt itthon. Anyámmal is állandóan veszekednek, elvileg hamarosan el is válnak, ezért van hogy nem alszik itthon apám. Mostanában viszont egyre többet van itt, és már azért is húzta a száját, amiért háromnegyed 8ra értem haza, úgy hogy barátnőm anyukája hazahozott egy SULIS programról. (Előadáson voltunk.)
2014. okt. 9. 22:37
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

OMG apád valami láger őr letehet vagy mi mer ez már túlzás. Én apám is hasonló volt mondta is egyik gyerek kori haverom anyja h idegbeteg voltam mert mindig percre pontosan haza kellet érjek. Tanáraim azt mondták h szívrohamba fogok meghalni.


Ha nem tud normális emberként kezelni olyannak akinek jár a mozgás szabadsága akkor MENEKÜLJ !!!! Olyan gyorsan ahogy csak lehet.

Nálam a fentiek az apám halálával értek véget.

Valszeg te nem leszel ilyen szerencsés és ez nem élet én tom velem 22 csinálta ezt a "drága ember".

2014. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Ismerős ez a "percre pontosan" hazaérős duma. Nekem is úgy kell, mert a dolgokat tetézi az is, hogy apám marhára türelmetlen (akár 5 percért is ordít), mellé még agresszív is. Mindig azt kell csinálni amit ő mond.
2014. okt. 9. 22:51
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

Úgy bírom a sok okost arról, hogy veszélyes. Miért veszélyes egy 17 éves lánynak egyedül sétálni haza este 6-kor? Ennyi erővel egy nő se hagyja el a házat sötétedés után? Milyen képességeket fog megszerezni 18 éves korára, amitől kevésbé lesz veszélyes a dolog? Most 22 vagyok, mitől biztonságosabb nekem a város?

Én pl röplabda edzésekre jártam gimis koromban. Na most télen, amikor 4 és 5 között sötétedik, akkor sötétben mentem haza. Értitek, hogy nem eszeveszett bulizásról van szó, hanem arról, hogy iskola után semmit sem szabad csinálnia. Nem sportolhat, nem tanulhat hangszere játszani, nem ülhet be a barátnőivel sehova 1-2 órára, mert akkor máris sötétben kéne hazaérnie.


Kérdező: fogalmam sincs, mit tehetsz azon felül, hogy reménykedsz a válásban. Mint a válaszokból is láthatod, sok szülő fogva akarja tartani a gyerekét és meg akarja védeni minden vélt és valós veszélytől. Sajnos ki kell bírnod, de ha elfogadsz egy tanácsot, akkor válassz úgy egyetemet, hogy kolis legyél. Nem oda járok, de pl a szegedi egyetemnek egész jó híre van...

2014. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
25%

"Úgy bírom ezt az: "Ő házában laksz" hozzáállást, de komolyan.

Milyen gyatra, szánalmas felfogás ez. Nem a gyerek kérte, hogy megszüljék és eltartsák."


Ilyet is csak egy gyerek írhat. Képzeld nem a gyerek akarta hogy megszülessen, ettől függetlenül nem ő lesz az aki diktál. És nem kínzásból, hanem szeretetből féltik, persze ezt még nem fogja fel, és még sok mást sem. Lesz még felnőtt, mehet még annyit ideoda hogy lekopik a lába, ha egy picit szigorúbb az apa, nem fog belehalni.

Ugyan én se értek egyet ezzel a szülői szigorral, de azzal igen hogy minden szülő maga dönthesse el, milyen hosszú pórázon tartja a gyerekét. Attól függetlenül hogy nem a gyerek kérte hogy megszülethessen.

2014. okt. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

"Ilyet is csak egy gyerek írhat."


Vagy olyan felnőtt, aki már túl van azon, amiben most jár a kérdező, netán egy saját gyereken keresztül és látja, hogy mennyire értelmetlen, hatástalan az egész, mert az ilyen gyerekből lesz az, aki 18-19 évesen kiszabadul otthonról nem tud mit kezdeni a hirtelen jött szabadsággal és aztán már az isten se fogja vissza pár évig és jól elkallódik. Jobb esetben még összekapja magát és "csak" 6-7 éves késéssel, de jó vágányra kerül az élete. Rosszabb esetben sose.

2014. okt. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!