Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alig enged el valahova,...

Apám alig enged el valahova, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, de apám olyanokat talál ki, hogy sötétedéskor haza kell jönnöm.(!!!) Normális, amikor télen már 5 órakkor sötét van? Hétvégén is azt mondta hogy addig maradhatok kint. Mi baja van az ilyen szülőnek?! Régen is ilyen volt, de gondoltam majd ha 17-18 éves leszek nem fog ilyen szinten korlátozni. Elmondom hogy normális barátaim vannak, jó gimnáziumba járok, majdnem 1 éve van barátom, tehát még az a veszély sincs hogy rossz társasággal lennék kint vagy ilyenek. Anyám ilyen téren normális HA nincs itthon apám, de ha itthon van nem mer vele ellenkezni es mindenben egyetért vele, közben eddig azt mondta hogy nem is érti apámat, ha 9-10re jönnék akkor se lenne semmi, mert nem fognak leütni. Most meg itt van apám, hirtelen nagy egyetértésben van vele. Suliban jól tanulok, a 4+ átlagom mindig megvolt. A kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni? Már nagyon elegem van belőle

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 9. 20:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen kérdések alatt mindig tolonganak az erkölcscsőszök, akik szerint 18 éves koráig vagy amíg otthon él a gyerek, kvázi addig a szülei tulajdona és ők mondják meg, hogy vegyen levegőt.

Szánalmas.

2014. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
33%

"az ilyen gyerekből lesz az, aki 18-19 évesen kiszabadul otthonról nem tud mit kezdeni a hirtelen jött szabadsággal és aztán már az isten se fogja vissza pár évig és jól elkallódik."


Azért ez a ritkább eset, minthogy már eleve hagyni mindent neki tizenpár évesen és úgy kallódik el. (ha már a végletekbe toljuk az álláspontokat)

Még kb 1-2 év, és ha megvan a jó érettségi, nyelvvizsga, bejutás egy rendes egyetemre, akkor már sokkal kisebb az esélye az elkallódásnak. Most 17 évesen még úgy el lehet szúrni hogy csak na!

2014. okt. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

"ha már a végletekbe toljuk az álláspontokat"


Végletekben vannak a kérdezőnél, nem kell tolni.


Szerinted érettségi után egy rendes egyetemen kicsi az esélye az elkallódásnak? Ha előtte pórázon tartanak, akkor pont, hogy hatalmas. Fogja, beköltözik a kollégiumba, nem lesz szülői kontroll, szülői felügyelet, azt se fogja tudni, hogy hirtelen hova kapjon, hova menjen, mit csináljon, mit próbáljon ki, hétfőtől csütörtökig megy a dorbézolás, még csak ki se kell hozzá mozdulnia. A jegyeit nem látják, tudja majd titkolni is, majd jövő félévben kijavítom, újra felveszem stb.

Tudod hány nyomorult bukik ki azért, mert elszalad vele a ló és későn kap észbe, nem pedig azért, mert gyenge képességű?

A középiskoláson a szülők még rajta tudják tartani a szemüket, és nem csak akkor, ha az iskolán kívül máshova nem megy. A tanárok dettó figyelnek rá, az eredményeire, a gondokra vele. És nem akkor találkozik a szabadsággal először, mikor bekerül egy olyan intézménybe, aminek az adott karán 1000-1500 hallgató van, csak egy név vagy a sok közül, senki nem foglalkozik a nyomoroddal, a változásoddal személy szerint, a szüleid meg adott esetben 200 kilométerre vannak és kéthetente, havonta látják csak a gyereket, de akkor se tudnak róla semmit, mert nincs ellenőrző, meg fogadóóra.

2014. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
17%
Egyik válaszoló írta, hogy örül, hogy meghalt az apja. Hát gratulálok, ennél lejjebb már nem süllyedhetsz.
2014. okt. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
Sorozz ki egy pár sallert neki, aztán majd megjön az esze!!!!!!
2014. okt. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd meg gyakran magatokhoz a barátaidat, barátodat. Ha apád látja, hogy ők több alkalommal is sötétben mennek haza, talán megenyhül picit.

Sőt, ha el is beszélget a barátaiddal, akik megemlítik neki néhányszor a saját otthoni szabályaikat is, akkor apukádnak lesz viszonyítási alapja.

2014. okt. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
22%

Aki azt írja hogy nem veszélyes sötétben egy 17 éves lánynak egyedül mászkálni, az nem néz elég hiradót. Vagy álomvilágban él.

A busztól a 7 perc séta alatt 5ször agyonverhetnek. Csak féltenek, ez természetes.

2014. okt. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Köszönöm 20-as, legalább 1 valaki megértette a mondanivalómat.
2014. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Valaki*
2014. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
35%

amúgy miért is gond az, hogy nem enged sehova?

beszélni neten is lehet. piáláshoz meg hasonlóhoz meg bőven elég annyi idő amig besötétedik.

bár lehet én vagyok a hülye elvégre nekem elég volt megmondani hogy hova megyek mésgis addig maradhattam amíg akartam, de nem szerettem eljárkálni sehova.

ha elválnak a szüleid akkor valszeg meg fog oldódni a gondod, de én nem bíznék ebben.amúgy meg amíg függsz tőle anyagilag és nem vagy 18 addig csak annyit tudsz csinálni hogy azt teszed amit mond.

és szerintem erre a helyzetre egyáltalán nme illik az a kifejezés hogy véglet.

2014. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!