Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jönnek el a szalagavat...

Nem jönnek el a szalagavatòmra a szüleim. Ez normális, hogy nem tud meghatni?

Figyelt kérdés

Érettségi utàn összeköltözök a barátommal.

Kb ez az ami miatt haragudnak ràm,és àllandòan az fenyegettek, hogy nem jönnek el majd a tàncra. Tegnap meg mondtàk,hogy ne is vegyek meghìvòt.

Amúgy se terveztem, kicsit gyerekesnek érzem amit csinàlnak. Mert úgy vannak vele, hogy nekem ez mekkora szégyen lesz, hogy ök nincsenek ott. Szerintem meg nekik szégyen, hogy ha valaki kérdezi majd tölük, hogy milyen volt, akkor mit felelnek.

Ti mit gondoltok? Esetleg van olyan akiknél szintén nem mentek el a szülök?


2014. okt. 9. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Érettségi után a barátod fog eltartani? Vagy mész egyből dolgozni? Ez mindannyiótok szégyene különben!
2014. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
"Érettségi utàn összeköltözök a barátommal." - itt van a kutya elásva
2014. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem a kérdező szégyene!

Ez a szülei szégyene! És igen, 1-2 év múlva ők fogják a legjobban sajnálni, hogy lemaradtak a lányuk életének egyik szép ünnepéről.

Őszintén sajnálom a kérdezőt, hogy ilyen szeretetlen szülei vannak!


Mi abban a helytelen, ha érettségi után összeköltöznek?

Ha nem tanulnak, hanem dolgoznak, akkor pont olyan élethelyzetben lesznek, mint bármely dolgozó fiatal.

Ha egyetemen/főiskolán továbbtanul(nak), akkor is dolgozhatnak mellette. Levelező, esti vagy távoktatásos képzés mellett főállásban is, de nappali tagozat mellet sem lehetetlen pénzt keresni. Ha a barátja már főállásban dolgozik, akkor pláne működhet a dolog.

Az biztos, hogy munka mellett sokkal nehezebb tanulni, mintha csak a tanulásra kéne koncentrálnia, de ha a kérdező elszánt, és sikerül neki, akkor hatalmas önbizalmat adhat, hogy abszolút szülői támogatás nélkül elvégezte az egyetemet és közben felnőtt módjára eltartotta magát.


Kérdező, én drukkolok neked! :-)

2014. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
#3 ez iróniának is jó volt
2014. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a kérdés elsösorban a szalagtűzöre irànyul. ezért kérem, hogy akik még vàlaszolnak, azok lehetöleg arra.

a baràtom 20éves lesz. nagyon okos volt mindig a suliban, így ahogy végzett, a gyakorlati tanàra ajànlotta ide ahol most van. jòl keres, és mivel még otthon van, tud félre rakni.

a nyarat végig dolgoztam, oda mehetek vissza bármikor, amìg diák vagyok. pénz nélkül nem lenne tervben a költözés.

a szüleim együtt 350at kapnak, nincs testvérem, nincs hitel, albérlet, semmi plusz kiadàs.

még sem kaptam tölük soha semmilyen zsebpénzt. ha valahova hìvtak régebben, kajàlni vagy moziba, sehova nem mehettem mert nem volt ràm pénzem.

úgy hogy mióta tehetem, mindig volt alkalmi mukàm, egyetem mellett is az lesz tervben.

szòval ha lehet kérlek a KÉRDÉSRE vàlaszoljatok.!!!

3# köszönöm, aranyos vagy :))

2014. okt. 9. 17:34
 6/12 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy faluban élünk, ezért is érdekelne, hogy kinek szégyen? itt még érvényes az, hogy mindenki tud mindenkiröl minden magànéleti dolgot
2014. okt. 9. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

3# vagyok.

Köszi a dicséretet. :-) Látod, mások meg a sárga földig lepontoztak.

Azon gondolkodom, nem azon akadnak-e fönn, hogy házasság nélkül (előtt) éltek együtt. De szerintem ez ma már falun sem olyan nagy csoda.

Egyébként falun szerintem érték a családi összetartás, úgyhogy kifejezetten a szüleidet szólnák meg. Egy szülő veszekedhet otthon a gyerekével, de kifelé egységet kell mutatnia a családnak, szerintem ez a falusiak elvárása.


Egyébként simán el tudom képzelni, hogy az utolsó pillanatban mégiscsak elmennének, úgyhogy én adnék nekik meghívót, aztán majd azt csinálnak, amit akarnak.

2014. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én zöldet nyomtam. :)

Lehet akkor adok nekik meghívót.

De nem hiszem, hogy el fognak jönni. Jövö szombaton lesz, addig eldönthetik. Minden esetre az a rossz érzés, hogy màsnak 20an is eljönnek akàr, nàlam meg eddig 1 biztos van.

2014. okt. 9. 18:12
 9/12 A kérdező kommentje:

még annyit, hogy lehet az a bajuk, hogy nem leszünk hàzasok.

nagyon jòl ismerem és vele képzelem el a jövõm, de elöbb szeretnénk együtt élni.

annyiban viszont biztos vagyok, hogy hazassag utan vallalunk babat, elotte semmi szin alatt nem tervezzuk.

2014. okt. 9. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Nem a tiéd. Sok sikert, és boldogságot kívánok! :)
2014. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!