Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon gáz, ha...

Szerintetek nagyon gáz, ha azt szeretném, hogy leszbikus legyen a lányom?

Figyelt kérdés
Mert szerintem kihasználnák a férfiak és azt nem tudnám elviselni. Meg eleve azt se szeretném, hogy férfival legyen. Nem tudom miért, de irritálna.
2014. szept. 27. 16:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, azért a nők sem piskóták. Ne tegyünk úgy, mintha azok lennének, mert nem igaz. Nőként mondom, veem bántak már el nagyon csúnyán a szent magyar nők, szóval nem kell egyik oldalt sem félteni. Itt az oldalon is lehet nagyon van történeteket olvasni, amik nem éppen jó képet festenek a nőkről. Itt nem azokról beszélek, amikor valaki egy nőről ír, hanem mikor saját maguk magyarázzák a saját parasztságukat és mág ők vannak felháborodva, hogy valaki szerint aljas libák.


Másrészt ez, hogy hogyan vannak felnevelve a férfiak, az egy baromi érdekes kérdés. Ha a szegény nők el vannak nyomva és a gyereknevelés mag a háztartás mind az ő dolguk, akkor van egy picike kezük abban, hogy a fiúk hogy nevelődnek, nem?

2014. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%

Hát, a lányod szexuális orientációját úgysem tudod befolyásolni.

Lehet hetero-, homo-, bi-, vagy akár aszexuális, a lényeg, hogy támogasd és szeresd, akármilyen lesz.


Amúgy megértelek. Mi is szoktuk néha beszélni ismerősökkel, hogy mennyivel könnynebb lenne, ha leszbikusok lennénk! Persze ez csak amolyan félkomoly poénkodás, de sajnos sokszor nagyon is komoly traumákon alapul.

2014. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
65%

"nem vonzanák a hálójukba a tapló barmokat. De hát mindenki azt kapja, amit megérdemel."


Ezt áldozathibáztatásnak nevezzük. Olvass interjúkat, vagy bezsélgess olyan nőkkel, akik ilyeneket "vonzottak be", aztán pedig szágyeld el magad.

2014. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

21-esnek:


"Utolsó, azért a nők sem piskóták. Ne tegyünk úgy, mintha azok lennének, mert nem igaz. "


Igen, vannak szemét nők, de általánosságban írtam. Szociológus vagyok, értek valamennyire a témához. Számtalan tanulmányban kimutatták már, hogy egy átlagos párkapcsolatban a nők életminősége romlik, a férfiaké pedig javul. Ez tény. Többet dolgoznak, több stresznek vannak kitéve, és fizikailag is nagyobb veszélyben vannak a kapcsolatban élő nők (óvatos becslések szerint is minden ötödik nőt bántalmaz a párja fizikailag).

És nem azért, mert a férfiak alapból önzők és gonoszak, hanem mert ilyenné neveli őket a társadalom. Egyszerűen megtehetik.


Az anyákról: Igen, néha pont az anyák nevelik ilyenné a fiaikat. De ők is a rendszer részei, azokat a mintákat adják tovább, amit ők is tanultak. Ez nem jó, de akkor sem lehet rájuk kenni az egész problémát. És főleg nem lehet erre hivatkozva felmentést adni az önző és agresszív férfiaknak.

2014. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
De miért tűnik nekem úgy, mintha nem lennél teljesen pártatlan? Mégegyszer mondom, Magyarországon nem adhat apád férjhez az engedélyed nélkül. Egyszerűen nem teheti meg. Akkor miért a férfi a hibás, ha egy nő hozzámegy, aztán nem boldog? Igen, sok férfi idratlan sutyerák. El kell őket kerülni. Feleősséget kell vállalni a döntéseinkért.
2014. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Szerintem szakemberi segítségre lenne szükséged. A lányodat meg hagyd ki a beteges dolgaidból!
2014. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanolyan szemétség mintha mindenáron azt akarnád hogy hetero legyen. Majd ő tudja mit szeret.
2014. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
35%

19:02

"Szociológus vagyok, értek valamennyire a témához"


Én meg orvos, és nem látok reményt a gyógyulásodra...

2014. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
7%

77%-os szociológus, kicsit viccesnek érzem amúgy, hogy a nők minden borzalmas, buta megmozdulására van valami kifogásod, a férfiak viszont rémesek és agresszívek szerinted. Nem tudom, hogy mennyire megbízható egy olyan szociológus, aki ilyen prekoncepciókkal indul. Valahogy nem tűnik megbízhatónak és professzionálisnak.Másrészt szívesen megnézném, hogy kitől származik ez az említett statisztika és mi a kontextusa. Nem hangzik túl tudományosnak, főleg nem valaki olyantól, aki a barinőivel arról beszél, hogy mennyivel könnyebb és jobb lenne leszbikusnak lenni, mert a pasik disznók. Akármi a véleményed, tuti biztos tudnál találni valami "statisztikát", ami alátámasztja, csak ez így egyáltalán nem tudományos.

Én nőként úgy érzem, hogy mivel nem vagyok butább a férfiaknál, ezért nincs szükségem arra, hogy valaki kimagyarázza a hibáimat, mint valami szellemi sérültnél. Nem kell minket fürdetni. Vagy olyan kis butuska, tehetetlen szerencsétlenek lennénk, akinek nincs egy önálló gondolata és a gonosz férfiak irányítanak mindenben?

2014. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
52%

" Akkor miért a férfi a hibás, ha egy nő hozzámegy, aztán nem boldog? "

Mondjuk például azért, mert miatta nem boldog?


"Igen, sok férfi idratlan sutyerák. El kell őket kerülni. Feleősséget kell vállalni a döntéseinkért."


Nagyon nehéz őket elkerülni. Pont erről beszélek. Nem elég, ha valaki okos, tapasztalt... stb, bármikor belefuthat egy elnyomó kapcsolatba. Az elején minden bántalmazó kedves, különben szóba sem állnának vele. Az ilyen kapcsolatoknak van egy általános dinamikája, amiből nagyon nehéz kilépni. Ha ehhez hozzávesszük a "legyen már valakid" társadalmi nyomást, a "minden két emberen múlik" mítoszát, és a női lapok szövegét, hogy "nem kell eldobni a kapcsolatot, hanem meg kell javítani", akkor helyben vagyunk. Sokan elhiszik, hogy bennük van a hiba, és mindenáron javítgatják a kapcsolatot, mentegetik a másik felet ahelyett, hogy kilépnének. Bonyolult dolog ez, de nagy szakirodalma van, érdemes utánaolvasni.


"77%-os szociológus, kicsit viccesnek érzem amúgy, hogy a nők minden borzalmas, buta megmozdulására van valami kifogásod, a férfiak viszont rémesek és agresszívek szerinted."


Ilyet nem írtam, ez tipikus érvelési hiba. A mondanivalóm kifacsarása és ellenem fordítása.

A lényeg - ezt próbáld megérteni -, hogy mindannyian társadalomban nevelkedünk, élünk, és ez hat ránk. A mi kultúránk pedig sok előjogot ad a férfiaknak a nők rovására. Ezért egyenlőtlenség alakul ki, ami a párkapcsolatokban is megjelenik. Egy darabig lehet ezt tagadni vagy maszatolni, de attól még tény marad. Egyébként egyre többen ismerik el a szexizmus létét: a különböző tudományterületeken (főleg a humán tudományoknál) egyre kevésbé számít komolyan vehető szakembernek az, aki nem veszi figyelembe a gender szempontokat a kutatásaiban.

2014. szept. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!