Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szép ősi magyar férfine...

Milyen szép ősi magyar férfinevek vannak? Én Zalánra gondoltam, de azért még szeretnék keresgélni. Ha lány lesz a Villő és az Enéh közül válsztanék.

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 13:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
Nándor, Hunor. Kedvenc neveim! :)
2014. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%
Távoli ismeretségi körünkben van egy kisfiú akit Kerecsennek hívnak, egy másikat pedig Kevének. Amúgy a Csenge amit megemlítesz példaként szintén ősmagyar név, Zalán pedig, legalább is az én ismeretségi körömben nagyon sok van, hasonlóan a Botondhoz. (csak ha már azt emelted ki az Enéh esetében, hogy inkább mint a Csenge mert abból millió van). Nekem mondjuk tetszik a Szabolcs is, és az mostanában nem olyan elterjedt.
2014. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%

"Nekem ez a két név nagyon tetszik és nem fogok csak azért másik nevet választani, hogy másnak megfeleljen. Amúgy pedig miért röhögnék körbe? Azért mert nem Csengének vagy Hannának hívják amiből már millió van? Szerintem a személyiségétől függ majd, hogy megengedi -e hogy körberöhögjék, mert akárkit ki lehet gúnyolni a neve miatt aki megengedi. :)



Te nem röhögnéd körbe, de a gyerekek igen. Tudod, a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni.


Az a te felelősséged, hogy minek teszed ki a gyereked, és csúfolják, csak mert te különleges nevet akarsz adni. Aztán amint megteheti, nevet fog változtatni.

2014. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem kellene azért ennyire leszólni a név miatt.

Csak segítséget szerettem volna kérni fiúnevekből.

Elnézést, nem tudtam, hogy Magyarországon a Zalán elterjedt névként szerepel, mivel errefelé igen ritka.

És még megemlíteném az egyik válaszolónak, hogy semmiféle feltünési viszketegségem sincs, csak egyszerűen ezek a nevek tetszettek és kész. A többieknek köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 10. 14:35
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekek pont hogy nem cikizik egymást, vagy ha igen, akkor meg mindegy hogy ritka vagy gyakori. A mi sulink tele van ritkábbnál ritkább nevekkel, a gyerekek ezt szokják meg, ez nekik a normális. Emlékszem nekem volt egy Zulejka nevű osztálytársam, sose gondoltam hogy ez furcsa lenne, csak utólag, felnőttként.
2014. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%
A közegtől függ... Nálunk igenis kigúnyolták a furcsa nevű gyerekeket, mert annyira egyforma neve volt mindenkinek, hogy egy-két különleges elnevezés azonnal okot adott a gúnyolódásra.
2014. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
21%

Ha fiú legyen Zsolt ()

Ha pedig különleges lány nevet akarsz legyen Gertrúd (Gerti), Katalin, Zselyke

2014. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
41%

17. vagyok

bocsi a jelért, nem direkt volt

2014. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
22%

A Réka névhez mit szólsz ? Magyar is, és szép is bár eléggé tucatnév lett. Vagy az Emese ?

Ha a Villő vagy az Enéh nevet adod neki csak kicsesznél vele a jövőben és utálna is esetleg emiatt majd felnőtt korára nevet változtatna(Am a Villőre régen azt hittem fiú név :))

Ha fiú lesz akkor szerintem teljesen korrekt név a Zalán nem túl gyakori de azért nem is az a Wtf kategória.

2014. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
64%

Szerintem nem olyan furcsa név a Villő, többet is ismertem. Az Enéh ritkább, de nekem jobban tetszik hangzásra, mint az előbbi.

Egyébként azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt írta, a gyerekek pont hogy nem csúfolják egymást a nevük miatt, mert azt szokják meg... Bármilyen hétköznapi névből lehet gúnyneveket alkotni, ez az adott gyerek személyiségétől, viselkedésétől függ, mennyire sikerül beilleszkednie az osztályba/csoportba.

2014. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!