Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szép ősi magyar férfine...

Milyen szép ősi magyar férfinevek vannak? Én Zalánra gondoltam, de azért még szeretnék keresgélni. Ha lány lesz a Villő és az Enéh közül válsztanék.

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 13:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%
Olyat válassz, amitől nem röhögik körbe. Nagyon szép név az Enéh a versben, de egy ilyen nevű kislány halálra fognak cikizni. Már a Villő is határeset.
2014. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Keán nekem tetszik, ős magyar férfinév. A Villő lány név nem tetszik egyáltalán, illetve az Enéh sem.
2014. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nekem ez a két név nagyon tetszik és nem fogok csak azért másik nevet választani, hogy másnak megfeleljen. Amúgy pedig miért röhögnék körbe? Azért mert nem Csengének vagy Hannának hívják amiből már millió van? Szerintem a személyiségétől függ majd, hogy megengedi -e hogy körberöhögjék, mert akárkit ki lehet gúnyolni a neve miatt aki megengedi. :)
2014. szept. 10. 13:22
 4/32 Imola Ágnes ***** válasza:
71%
Jóbarátom gyermekei a Zalán Zekő és Regő Csege nevet viselik:)
2014. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%
Az Enéh véleményem szerint is erős egy kislányhoz. Van olyan név, amit magunkkal tudtunk hozni az ősmagyar korból és van olyan is, ami (szerintem okkal) feledésbe merült. Az a név abban a korban volt illő, most más a társadalom...
2014. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
26%
Zongor?
2014. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 sippara ***** válasza:
52%
Egen... ismerős gyerekét Benkének hívják, merazmilyenősmagyarnév. Mondjuk szó szerint kivétel nélkül mindenkinek az jut róla eszébe, hogy anyunak vagy feltűnési viszketegsége van, vagy nincs ki a négy kereke (mindkettő igaz :)). Hál' Istennek kiröhögni MÉG nem tudják, mert csecsemő, de ami késik, nem múlik.
2014. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Női párja pedig a Zonga.
2014. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
Lantos. Regi magyar ferfinev. A lanynevet en is atgondolnam a helyedben, de ezt joindulatbol mondom. Emese, Reka stb.
2014. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tök jó a Villő. Zalánból kicsit sok van felénk, de az se rossz. Nekem nagyon tetszenek az ilyen nevek, lánynévből sajnos kevesebb van.


Botond, Bendegúz, Bulcsú, Ákos, Csaba, Csongor, Csanád, Előd, Álmos, Árpád, Kada, Karsa, Kolos, Lehel, Levente, Huba, Merse, Nimród, Bátor, Örs, Regő, Imre, Géza, Gyula, Szabolcs, Szilárd, Koppány, Vajk, Vazul, Zsolt, Zsombor.


Lánynevek közül ami most került elő: Zselyke, Mikolt, Hajna

2014. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!