Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elkényeztetnek! Mit...

A szüleim elkényeztetnek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan ez annak számit-e,de évente kapok telefonokat és ez rettentően zavar. Lehet,hogy csak túlreagálom,de az igazi probléma,hogy már én szégyellem a barátaim előtt.. A mostani telefonom randszeresen lefagyott és általában az összes telefonom ilyen sorsra jut. Évente. De mondtam,hogy nem szügséges még működik,de annyira boldoggá akarnak tenni.. Félek,hogy nem reagálok megfelelően. Mindenki azt mondja, hogy örünöm kellene.. De félek, hogy egyesek kényelmetlenül érzik magukat emiatt.. Szánalmas probléma igaz?!

Teljesen komoly a kérdés igy komoly válaszokat kérnék.



2014. aug. 15. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Húha.

Nagy levegő.

Közöld a szüleiddel hogy a következő telefont legyen akármilyen drága is , odaadod a legközelebbi embernek akik látsz. És tedd is meg. Hidd el többet nem vásárolgatnak telefont neked.

2014. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Állítsd le őket valahogy, mert hiába jót akarnak, de később is te fogod szívni a levét.

Csak nehéz velük megértetni, úgy, hogy ne bántsd meg őket, mert ők csak jót akarnak, de nem tudják hogy ezzel neked csak rosszat tesznek.

2014. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy?


Ez egy nagyo jó tulajdonság, hogy kívülről tudod saját magad szemlélni, és tudatosítani magadban, hogy akármennyire is "menő" dolog, nem fog jóra vezetni.

2014. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Sztem ebbol ne problemaz foleg ha tudatod a szuleidel hogy nem jo a telefonod..... akkor nyilvan ha megtehetik akkor vesznek neked ujj telot!!!ugy mond szerenyen tudatod hogy ujj telora van szüksėged:)

Ne mond mar hogy maguktol ra jonrk hogy nem jo a telod...es eroszakal megveszik az ujj telot...es pont azt amit mar kineztel magadnak,igen a telapo letezik valo szinu o kozvetiti a dolgokat a szūleidnek:)!!!

Egszeru a valasz!!!ne szamolj be ne utalj folgokra hogy neked nem.jo a telo

..erre arra van szukseged,es akkot nem kapod meg!!!!

Sok szerencset kerdezo....de ez a kerdes kesz kamu szerintem:)

2014. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én nem értem ezt a fucking mentalitást, amit a négyes itt levágott a végén, hogy full kamu az egész. Ez az oldal arra van, hogy megkérdezd a nem annyira hétköznapi kérdéseidet. Erre itt egy nem annyira hétköznapi kérdés és már is jönnek a szentfazék emberek azzal, hogy kamu..

Na mindegy.

Kérdező!

Én is hasonló helyzetben voltam, bár nem telefonnal, az se az én szememben se a családom szemében nem volt státusz szimbólum úgy mint a legtöbb embernél, nekem egyszerűen csak mindenem megvolt. Mindenből a legjobb, legpraktikusabb, stb... És néha én éreztem szarul magam emiatt, mert az oszt.társaim nem álltak ilyen jól. Nekem az idő megoldotta a dolgot. Vagyis hát idővel taplraesettebb lettem és beszéltem a szüleimmel, elmondtam a véleményem. Ezt csak így lehet megoldani.

2014. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem a kérdésem teljesen komoly volt.

Nem mondtam el senkinek,hogy vacakol a telefonom,mert igazából a használata ott ki is merült,hogy zenét hallgattam olvasás/rajzolás/takaritás mellett.

Tovább tölt? Akadozik? Nem sietek.. :) Azért vették észre,mert apukám talált egy régi képet a gépen (s minthogy én nem pakolom tele a telefonom képekkel..) elküldte MMS-ben. 2 napra rá érkezett meg. Na igy derült ki.

És igenis nem tartom fontosnak a telefonokat a baráti kapcsolatokban(kit érdekel kinek milyen van? Nem saját magának szerezte.)

Annyiban hasznos volt,hogy voltak ismerőseim akik nem engedhették meg maguknak az okos telefonokat(családi háttér) Nekik eladhattam az eredeti ára töredékéért. Igen eladtam,mert spóroltak telefonra s nem akarták ingyen. Nem arról van szó,hogy gazdagok vagyunk csak eladják a régi telefont s egy kicsit hozzáraknak. Hosszútávon természetesen ez igen feltünő eredményeket hoz s egy olcsóbb szülinapi ajándék az ára.

A probléma,hogy már kellemetlenül érint. :/ A telefonoknak értéke nincs számomra csak vigyázok rájuk.

Jelenleg 16 éves vagyok. (Nem néztem vissza ki kérdezte elnézést. )

Kerestem hasonló kérdéseket,de pont ennek a problémának az ellenkezőjével találkoztam igy kénytelen voltam megkérdezni.

És igen úgy gondolom ez is probléma,mert jelenleg átestek a ló túloldalára.

Bocsánat a hosszú szövegért aki elolvasta és idáig elért, annak köszönöm! :)

2014. aug. 16. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló a helyzet. Nem állunk jól, mégis, ha kinyitom a számat (csak véletlenül is), hogy láttam egy jó cipőt, vagy hogy feslik a táskám (olyan, amit simán meg lehet varrni, még jól is állt rajta), rögtön adtak pénzt, hogy vegyek. Ez engem azért zavart, mert tudtam, hogy egyfajta státusszimbólumként tekintenek a cuccokra, hogy "én ezt meg tudtam adni a gyerekemnek" (elváltak). Úgyhogy határozottan közöltem velük, hogy el tudom dönteni, szükségem van-e az új holmira, persze nagyon örülök, hogy ilyen jók velem.

Szerintem ha szép köntösbe bújtatottan visszautasítod, nem lesz semmi baj, nálunk se volt.

2014. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég rossz gyerekkorom volt, nyomorogtunk, apánk verte az egész családot, minden nap max. tejbegríz vagy májkrémes kenyér volt a menü, ez volt a legfullosabb kaja nálunk. Apám meghalt, én férjhez mentem, keresek én is, a férjem is, anyám is. Eléggé hiányzom neki, de szoktunk találkozni, együtt vásárolgatni. Elég fura mert régen soha semmit nem vehettünk meg, most sem keresünk túl jól de nem éhezünk már. Anya szerintem kompenzálni akar vagy lelkiismeret furdalása van, mert mióta elköltöztem, bármit megvenne nekem. Mindig kérdezi szükségem van-e valamire, és ha bemegyünk egy ruhaboltba nézelődni, szinte rá sem merek nézni semmire, mert máris meg akarja venni nekem. Kajákat is. És bármiről mesélek neki, hogy ez vagy az tetszik (nincs rá szükségem csak mesélek) máris kérdezi h megvegye-e nekem. Ez most mások szemében biztos furcsának hangzik mint probléma, de tényleg nehéz, mert tudom, hogy nincs sok pénze, csak szeret és nem jó így vásárolni, hogy nem tudok nézelődni sem csak ha épp nem néz oda.
2014. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondd me Nekik, hogy inkább költsék magukra azt a pénzt, amon egy újabb felesleges dolgot akarnak venni Neked.
2014. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit hülye vagy szerintem, vagy csak kitaláltad ezt a mesét.
2014. aug. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!