Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol normális az, hogy...

Máshol normális az, hogy benyitunk kopogás nélkül egy szobába, vagy csak nálunk divat ez?

Figyelt kérdés

Olyan mérges tudok lenni! Általában nyitva van a szobám ajtaja napközben, estére bezárom, de vannak dolgok, amiket zárt ajtó mögött csinálok. Pl. múltkor is meztelen voltam, mert fürdés után nem akartam a fürdőben átöltözni, így a szobámba mentem. Bezárom az ajtót, erre apám kopogás nélkül benyit, és persze meglát pucéron.

Most is épp bezártam, erre anyám benyit, persze olyasmit látott, amit nem lett volna szabad...

Komolyan, 21 éves vagyok, olyan nagy gáz, ha magán szférára vágyom?

Miért nem lehet kopogni azon a rohadt ajtón? Milliószor elmondtam már nekik, hogy kopogjanak, de számukra ez nem természetes, mert ugye az "ő lakásuk, oda mennek, ahova akarnak".


Basszus, most ki sem merek mozdulni, úgy ég anyám előtt a pofám. :(


2014. aug. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Okés, h tudják, h csinálom, de azért mégis más ha meg is lát...

Saját lakásba pedig mi a fészkes nyavalyából költözzek, mikor egyetemista vagyok nappali tagozaton, és 9-től este 7-ig vannak óráim? :D Még ha dolgoznék, sem tudnék annyit keresni, hogy elköltözzek.


Sajnos kulcs nálunk sincs, és most lett elegem abból, hogy még nekem ég a fejem, mert a szüleim -uram bocsá'- pofátlanul benyitnak bárhová minden szó nélkül, és olyasmit látnak, ami csak rám tartozik.

Szerintem be fogok szerezni valami kulcsot, ez lesz a megoldás.

2014. aug. 10. 11:17
 12/59 anonim ***** válasza:
74%
De ha tudod jól, hogy otthon vannak, és nem szokásuk kopogni, vállaltad a rizikót. Amúgy ha nincs kulcs az ajtóban, akkor retesz, rigli, kallantyú. Egyszerű, praktikus.
2014. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
85%
Én is 21 vagyok, anyám még mindig ugyanezt csinálja néha.. Évekbe telt leredukálni alkalmak számát -.-
2014. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
29%

Értem én, hogy nem illene kopogás nélkül benyitni.

De b@sszus, felnőtt nő vagy, és annyi eszed nincs, hogy fogd vissza magad, ha otthon vannak. Tényleg ilyen nehéz lenne. Hogy is esik jól csinálni, ha tudod, hogy jönnek-mennek anyádék a lakásban. Tényleg nem értelek, még annyira sem értelek meg, mint a szüleidet.

Ismered a szokásaidat, így hát magadra vess, magadnak kerested ezt a szitut!

2014. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
34%
hiába pontozzátok le az utolsót, igaza van. Felnőtt meber, és bár igen, elvárható, hogy kopogjanak, nagyon jól tudja, hogy nem teszik, akkor igenis fogja vissza magát vagy ne picsogjon, hogy jaj, anyám meglátott.
2014. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

Oks, tényleg hülye voltam, h nekiálltam örömködni, DE! Ha napközben át szeretném venni a ruhám, akkor is várjak estig, nehogy bejöjjön valaki? Vagy mi a fene? Utálok a fürdőben öltözködni, kicsi, párás, alig jönnek rám a ruháim ott.

Egyébként emlékszem, hogy régebben volt kulcsom, és be is zártam az ajtót. Akkor meg az volt, hogy nyitogattak, és elkezdték, hogy "hahó, engedj már be".

Szerintem ez sehogy sem normális.

2014. aug. 10. 11:30
 17/59 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk se kopognak csak berontanak és 23 éves koromig otthon laktam, pont az egyetem miatt, mert ahogy neked reggeltől estig óráim voltak, ha nem tanulni kellett, mert nem büfé szakot végeztem így dolgozni képtelenség volt. Viszont már kamaszkorom óta volt annyi eszem, hogy az intimebb dolgokat nem napközben csináltam vagy koraeste amikor otthon a család. Este 10 után senki nem törte rám az ajtót, főleg ha elköszöntem, hogy jó éjt. Valamint napközben ha nem voltak otthon, akkor volt idő ilyesmire, sőt, akár nyitott ajtónál, pedig még 2 testvérem is van, így hozzájuk is igazítani kellett a "magánélet" élést. Sose buktam le, sose nyitottak rám. A meztelenség meg nálunk nem volt tabu. Nem borultam ki ha láttak ruha nélkül. Azért nem flangásztam előttük egy szál semmibe, de ha véletlen öltözködés közben rámnyitottak nem volt semmi. Apu bocsánatot kért, és kiment, majd öltözködés után elmondta amit akart, anyu előtt meg mit takargassam magam? Ő akkor mondta amit akart.


Ha tudod, hogy ilyenek (gondolom nem egyik napról lettek ilyenek hanem születésed óta), akkor miért nem vagy elővigyázatosabb? Vagy ahogy írták szerezz egy kulcsot az ajtódhoz, de ha kérés után nem változtak már nem is fognak. Kár ezen idegeskedni.


25 N

2014. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
19%

Ha éppen ruhát veszel át, és rádnyitnak, az teljesen más dolog. Amiatt nem kell égjen a fejed. De ez a szitu, amiben most vagy, igencsak kínos, de magadnak kerested:)

Igenis tertom, hogy felnőtt nő vagy, aki kéne tudja kontrollálni magát, felmérni hogy mit lehet, mit nem. Ha tele a ház, és ajtót nem lehet zárni, nem csinálok olyat, ami kínos lehet, ha meglátják. Észlény....

Lepontozhattok nyugodtan!

2014. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
Én 20 éves koromig egy szobában voltam a testvéremmel, mégis mindig meg bírtam oldani, hogy ne bukjak le senki előtt.
2014. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, de tudnak ítélkezni!

mert itt soha senkinek nem történt baleset az életében, itt soha senki nem égette le magát mások előtt, mert itt mindenkinek nagggyon sok esze van!

Hülyék agytok!

A kérdező egy egyszerű kérdést tett föl, nem kell rögtön nekirontani.

Szerintem sem normális dolog csak úgy benyitogatni. (és a kérdésre végül is ez a válasz, a többi plusz információ volt, amit leírt, és nem azt kérdezte, hogy hülye e amiért nekiállt masztizni)


Szóval szerezz be valami kulcsot, de máskor jobban figyelj.

2014. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!