Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol normális az, hogy...

Máshol normális az, hogy benyitunk kopogás nélkül egy szobába, vagy csak nálunk divat ez?

Figyelt kérdés

Olyan mérges tudok lenni! Általában nyitva van a szobám ajtaja napközben, estére bezárom, de vannak dolgok, amiket zárt ajtó mögött csinálok. Pl. múltkor is meztelen voltam, mert fürdés után nem akartam a fürdőben átöltözni, így a szobámba mentem. Bezárom az ajtót, erre apám kopogás nélkül benyit, és persze meglát pucéron.

Most is épp bezártam, erre anyám benyit, persze olyasmit látott, amit nem lett volna szabad...

Komolyan, 21 éves vagyok, olyan nagy gáz, ha magán szférára vágyom?

Miért nem lehet kopogni azon a rohadt ajtón? Milliószor elmondtam már nekik, hogy kopogjanak, de számukra ez nem természetes, mert ugye az "ő lakásuk, oda mennek, ahova akarnak".


Basszus, most ki sem merek mozdulni, úgy ég anyám előtt a pofám. :(


2014. aug. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
84%
Sajnállak. Nálunk ez nem volt megbeszélve, úgy nőttünk fel a tesómmal, hogy azt láttuk, ha zárva van egy ajtó, azon kopogunk. Ha valaki bezár egy ajtót, azzal jelzi, hogy oda most ne menjünk be.
2014. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
93%
most akkor zárod, vagy becsukod? Kell rá egy retesz vagy zár, és meg van oldva. Ha szépen mondod nekik, és nem használ, akkor sajna más megoldás nincs...
2014. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
88%

költözz saját lakásba

amúgy bunkóság amit ők csinálnak még ha a saját kecójuk is

2014. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
73%
Aga és mi volna ha felnőnél? Szted ő nem csinálta, vagy amúgy nem tudja, hogy csinálod? Ugyan már... Amúgy meg amit előttem írtak, zárd kulcsra. Nálunk pl azért is be van zárva, hogy ne csapja be a huzat, szóval az egyáltalán nem mérvadó.
2014. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
90%

Még otthon laktam, addig nálunk megszokott dolog volt kopogni. Kulcs nálunk se volt sehol a zárban (gondolom nálatok sincs), anyám mindig attól félt, hogy valaki rosszul lesz és akkor nem tudnak bejutni a segítség.

Most már a feleségemmel élek, jelenleg nincs szükség rá, mivel a gyerekek még nagyon kicsik (el sem érik a kilincset). Persze ahogy nőnek, szép lassan őket is megtanítjuk majd a kopogás "tudományára". Ha pedig már kamaszok lesznek, akkor tuti nem rontok be ajtóstul a szobájukba. Én is voltam fiatal, sőt most se érzem magam öregnek 31 évesen.

Gondolom maszturbáltál, ez miatt érzed magad megalázva. Ez miatt pedig ne aggódj. Mindenki csinálta, még az is aki tagadja. Egy fiatal felnőttnél ez teljesen természetes, főleg ha nincs párkapcsolata (maximum vallási problémák adódhatnak ebből). Tegyél úgy mintha nem történt volna semmi, néhány nap és anyukád is elfelejti. Nézd a jó oldalát, ez után már talán leesik neki, hogy felnőttél és ideje kopogni :)

2014. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk sosem volt szokás kopogni,de tényleg zavaró,ha csak úgy benyitnak ezért én,ha "olyant" csinálok kulcsra zárom az ajtóm.Mindenképpen ajánlom.
2014. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk sem szokás kopogás nélkül bemenni; ellenben nekem is van annyi eszem, hogy ha tudom, hogy nincs zárva az ajtó, és bárki bejöhet (pláne nálatok, ha nem szokás kopogni), akkor visszafogom magam addig, amíg egyedül vagyok.
2014. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
89%
Természetes, hogy ha zárva van az ajtó, akkor kopogunk.
2014. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg elég nagy illetlenség csak úgy berontani valahova,akkor is,ha a saját lakásukról van szó.Mindenestre mást nem tudsz tenni,napközben is kulcsra zárod az ajtódat,ha éppen olyasmit csinálsz,ami intim dolog.
2014. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hol normális ez, én még a páromra sem rontok rá, ha csukott ajtó mögött van, előbb kopogok.
2014. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!