Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülökhöz szólna a kérdésem!...

Szülökhöz szólna a kérdésem! Ti mit szólnatok ha a 13 éves lányotok 1 hétre külföldre utazna es ez alatt több éjszaka is részegre inná magát a barátaival és ti ezt megtudnátok valahonnan (nem a gyerektől)?

Figyelt kérdés
kort és nemet is írjatok köszi

2014. aug. 5. 18:00
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
igen voltak felnőttek nem egyedül
2014. aug. 5. 21:17
 22/33 anonim ***** válasza:
46%

15-ösnek: PACSI! [ 4# vagyok ]


Szerintem tiltani meg szobafogságra "ítélni", sok értelme nincs. Ha ennyire kontrollálhatatlan egy gyerek, főleg 13 évesen, akkor az nem fog egy kis ejnye-bejnye nincs több számítógépezés(vagy buliba járás, stb) hatni. Minél jobban tiltod, annál jobban fogja csinálni, és akarja majd csinálni amit tiltasz. Ha kompromisszumokat kötsz vele, azzal meg vagy az lesz a baja, hogy miért csak 9-ig, miért csak úgy, hogy eljössz értem, stb. Ha pedig belemegy, még mindig átverhet...

2014. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
29%

4-es PACSI! :D

Amúgy nagyon igazad van, mi már csak tudjuk, hogy a kortársaink milyen önfejűek és lázadozók. Ti, felnőttek nagyon rosszul emlékeztek a gyerekkorotokra, vagy csak szimplán megváltozott minden, ennyire....

2014. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
78%

"Bár ha az anyjára üt, akkor ez kimaradna az életemből :)"

Milyen aranyos, hogy ilyen kis naiv vagy:) Kíváncsi vagyok, hogy 3-4-5 év múlva is ezt fogod-e mondani. Kötve hiszem.

2014. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem szülő vagyok, de kíváncsiságból elolvastam az első oldalon található kommenteket. Én 13 évesen el lettem engedve sulis kirándulásra Párizsba, és abszolút nem ivott senki, ez akkortájt még nem volt "menő", meg aztán kit boldogít a pia, ha egyszer ott van a Disney Land...?


Viszont volt olyan barátnőm akkoriban, aki sokat hazudott az anyjának, mert nem mert vele őszinte lenni, szóval ha suli után még csavarogni akartunk (tömérdek édességet venni, és hintázni a parkban), akkor felhívta az anyját, és azt hazudta neki, hogy könyvtárba megy. Szóval azt hiszem, a szülőkön is múlik, milyen lesz a gyerek hozzáállása.


De ami tény, az tény: a gyerekek ebben a korban butuskák, és szeretnének egymás figyelmébe kerülni. Amikor én 13 éves voltam, ez úgy volt megoldható, hogy a mobilunkkal dicsekedtünk, de manapság sajnos tényleg félteni kell a gyereket akkor is, ha állítólag teadálutánra megy, mert biztos nem teát fognak inni. Az a helyzet, hogyha a gyerek tudja, hogy nem kell félnie a szülőjétől és attól, hogy le fogják szúrni, őszinte lesz, és ki fogja fejteni a véleményét a sok tirpák 13 éves részegről. Én biztos, hogy elmagyaráznám a gyerekemnek, hogy a mai fiatalok miért isznak, és megmondanám neki, hogy figyelje meg az osztálytársait, mennyire kétségbeesetten keresik egymás figyelmét. Ha belát a dolgok mögé, látni fogja, hogy hülyeség.

A gyerekek megváltoznak, ha kilépnek a békés családi közegbe, és belépnek az osztályterembe. Ebben a korban van rajtuk egy kis páncél, amit a felnőttek már álarcnak hívnak. Ilyen a gyerekek védelmi mechanizmusa, megpróbálnak beolvadni, mert félnek különcek lenni (bár én kifejezetten szerettem eltérni a negatív emberektől). Szóval épp ezek miatt nem mondanám azt, hogy az, akinek a gyereke ilyesmibe keveredik, méltatlan a szülőlétre. Szülőnek lenni nehéz, pláne, ha a gyerek kamaszodik, és feszegeti a határokat. Előbb kell beszélni a dolgokról, nem azután, hogy megtörténtek, és akkor sem tiltó, korlátozó jelleggel (mert az ugye ellenérzést vált ki a gyerekből), hanem szép, nyugodt, szemfelnyitogató stílusban, érdekességként előadni neki saját élményeket, tapasztalatokat.

L22

2014. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
12%

24-es

Nem vagyok naiv, csak undorodom az olyan életmódtól, amit a msotani tinik folytatnak!

2014. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Köszönjük kérdező,hogy így beavattál minket a történetbe.

1. mint már sokan kérdeztük. Milyen út volt ez??

2. kik voltak ott?

3. miért nem vigyázott rá senki? ki vette meg neki a piát?

2014. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
jobb ha nem tudjátok milyen út volt am minden korosztálynak kiadták a piát
2014. aug. 6. 12:29
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Azzal nincs gond,hogy 1 hétig külföldön van,amennyiben ezt megfelelő társasággal teszi(tanárok,ismerős megbízható felnőttek felügyelete alatt). Én is voltam pont 13 évesen külföldön kb 1 hétre,tanárokkal,kb 40-en felső tagozatosok. Ha jobban belegondolok,simán meg tudtuk volna oldani a berúgást,de eszünkbe se jutott:D

Én amúgy rohadtmérges lennék rá,bünti is lenne,valamint a rájuk felügyelő illetőt is alaposan elővenném,hogy mégis hova rakta a szemét,meg az eszét,hogy ilyet megenged. Nagy bulis vagyok,iszogatok is alkalomadtán,de ha öcsémet meglátom 13 évesen berúgva,jól nyakon is vágom.

23L

2014. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%

Kitalálom te a gyerek vagy.

Amúgy rohadtul rosszul esne, és k..rva nagyon csalódnék benne! Főleg, hogy el sem mondta.

2014. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!