Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Minden nap úgy 4-5 órát dolgozom a ház körül most nyári vakációba,és olvasni is szoktam annak ellenére,hogy semmilyen nyári vakációs házi feladatot nem kaptam.A szüleim este mikor befejezik a munkát elvárják tőlem,hogy töltsek velük is egy kis időt.9-10 óra magasságában szoktam a szobámba menni számítógépezni.

2 hónapja eltörtem a sípcsontom,emiatt nem szabad fociznom.Ennek köszönhetően kerestem egy másik alternatívát a nyári időtöltés véget.Így hát mivel egész nap dolgozom este szórakozom,ami akár éjjel 3-ig is elnyúlhat.Az apám ma éjjel elkapott és azt tervezi hogy levágja az internetet egy hónapig,félek hogy ma ha hazajön a munkából,még meg is ver.Nyár van,szórakoznék,elvégre 15 éves vagyok és erre csak este lenne lehetőség,de még ekkor se engednek.Nem veszik figyelembe hogy azért számítógépezek annyit,mert nem vagyok képes focizni.Naponta me azért dolgozok 4-5 órát mert van egy boltunk és az udvarunk tele van árúval,és még jószágaink is vannak.Szerintetek én túlzok,mert én nem így veszem észre.Bocs hogy nincs rendesen megfogalmazva,de bármelyik percben hazajöhet és akkor tuti kiakadna,ha az éjszakai eset után nekem még van képem...1 hónap múlva megnézhetem a válaszokat.



#munka #éjszaka #olvasás #számítógépezés #nyári vakációs szabadidő
2014. aug. 1. 12:28
 1/5 anonim válasza:
69%

A baj ott kezdődik hogy a segítséget és az időtöltés te "elvárásnak" érzed.

Ügyes vagy hogy segítesz! De Ők a szüleid így természetesnek kellene lennie! A másik "elvárják tőlem hogy töltsek velük is egy kis időt" ezt miért kell elvárni? Magadtól kéne eszedbe jutnia hogy jönnek haza a szüleid esetleg megleped őket egy vacsival és töltesz velük egy kis időt megbeszéliket a mindennapokat!

A számítógépezés is két oldalú. Számítógépezz kevesebbet foglald el magad mással, olvasás, tv, telefon stb millió egy lehetőség van már rá 2014-ben. És 15 éves vagy nem feltétlen kell fent lenned hajnal 3-ig a gép elött!

De remélem megoldódik a problémád! :)

2014. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Éreztem hogy bajok lesznek a fogalmazásból.Én szívesen töltök velük is egy két órát,és segítek is szívesen de az már sok,hogy napi 4-5-6 órákat robotolok gyerekként,mikor pont az hogy vakációba vagyok,mikor meg nincs vakáció akkor meg 7 órát ülhetek a padba és még házit is kapok.És számomra kevés az a 2 óra amit szórakozással tölthetek a nyári vakációba.
2014. aug. 1. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vágja ki, de éjfélkor mindenkinek aludnia kellene. Inkább kelj fel korán, nyolckor és akkor gépezz még egy kicsit.
2014. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hajnali haromig internetezni egeszsegtelen. 15 evesen meg gyerek vagy, 8-9 orat kellene aludnod.
2014. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
épp ez a baj hogy akár 12 órát alszok minden nap,és ha háromkor fekszek akár 3-kor is kelek.De igazatok van,örülök hogy volt kivel megvitatni.
2014. aug. 9. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!