Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, több mint 5 éve vagyok együtt a barátnőmmel. Szüleim nem engedik viszont hogy náluk aludjak, még pedig azzal indokolják, hogy ne más szülője "készítsen el" reggel a nyári gyakorlatra induláshoz és hogy reggel kipihenten induljak el otthonról...

Kinek mi a véleménye erről, őszinte véleményeket szeretnék. Légyszíves nemet és kort is írjatok. Idősek és fiatalok véleménye egyaránt érdekelne.



2014. júl. 30. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, 22 évesen már simán sittre vágnak bűncselekményért is, ami azt jelenti, felnőtt vagy. Kedves, hogy ilyen figyelmesek a szüleid, nem akarnak kellemetlenséget okozni másoknak, a kipihentség is fontos, de felnőtt vagy, szerintem el tudod dönteni, mikor kell lefeküdni aludni, és el is tudod készíteni magadnak a szükséges dolgokat a nyári gyakorlatodhoz, mi több, el tudsz menni a boltba megvenni a kaját, hogy ne a barátnőd szüleinek hűtőjéből egyél, ha esetleg ez gond lenne, szóval... szerintem ezek az érvek okafogyottak, mivel nem tini vagy gyerek vagy. 33/N
2014. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember vagy, mi az hogy nem engednek.

Engem simán engedtek fiatalabb koromban is, pedig lány vagyok.


Mit kell felkészíteni téged? :) Fogat mosnak helyetted, vagy mi? :)

2014. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Mit kell rajtad készíteni reggel?? :O Az én lányom 14 de teljesen önálló,állít magának ébresztőt,megcsinálja a szendvicseit,az innivalóját..mutass otthon nagyobb önállóságot,viselkedj felnőttként és úgy is fognak kezelni.


41/N

2014. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes szülők képtelenek felfogni, hogy a gyerek egyszer csak felnő, saját élete van és nem dirigálhatnak már neki, mint egy nyeretlen kétévesnek.

Ha 22 évesen hagyod,hogy még mindig parancsolgassanak neked és az ő életüket éld akkor tényleg nem vagy még felnőtt.


Az egy dolog, hogy együtt laksz még a szüleiddel de ez nem jogosítja fel őket arra, hogy tulajdonként kezeljenek.

Szerintem állj a sarkadra és közöld velük, hogy felnőtt ember vagy nem kell elkészíteni neked semmit reggelre mert elég önálló vagy hozzá és ne röhögtessenek már de neked ez igen kínos, hogy így állnak hozzád, mint egy hat éves h.lye gyerekhez.


Szerintem fogd magad és lépj le nyugodtan a barátnődhöz ha az ő szülei is benne vannak.

Anyádék max. durrognak egyet de majd megszokják. A fejedet nem fogják levágni ne félj.

Ha hagyod magad gyerekként kezelni akkor ne csodálkozz.

Néha nehéz kivívni a függetlenséget.


Én 40 éves nő vagyok de az anyám még mindig úgy kezel, mint valami esetlen kiskölyköt pedig mindent én intézek még az ő ügyeit is és saját életem van.

Nekem rengeteg veszekedésbe ordibálásba tellett, mire vissza fogta magát de néha még manapság is belelendül ilyenkor rá kell emelnem a hangom és akkor befogja.

Szóval erre készülj fel ha szép szóval nem tudod velük megértetni.

Fontos a következetesség ha most A-t mondsz ahhoz tartsd is magad határozottan.


Mégis meddig akarnak "elkészíteni"? Mit gondolnak majd 30 évesen is ők fognak rólad gondoskodni?

Barátnődet, hogy viselik?

Ha komoly a kapcsolat és komolyabban tervezel vele akkor már most döntsd el, hogy ne szóljanak majd bele a közös életetekbe mert anyuka viselkedése már jelzi, hogy nem fog kijönni a párjaiddal mindenbe bele fog szólni már most állítsd le, hogy később se legyenek gondjaitok ezzel.

2014. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!