Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülökhöz szólna a kérdésem!...

Szülökhöz szólna a kérdésem! Ti mit szólnatok ha a 13 éves lányotok 1 hétre külföldre utazna es ez alatt több éjszaka is részegre inná magát a barátaival és ti ezt megtudnátok valahonnan (nem a gyerektől)?

Figyelt kérdés
kort és nemet is írjatok köszi

2014. aug. 5. 18:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Milyen út volt ez? Felügyelet nélkül nem engedném elutazni, ha pedig felügyelővel ment (tanár, táborszervező) azt venném elő.


Aztán otthon természetesen a gyereket is. Többször átbeszélnénk a dolgot és büntetést is kapna.


Közben pedig mélységesen elgondolkoznék, mint rontottunk el a férjemmel.

2014. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Elképzelhetetlen,mivel nem mehetne még a Balcsira sem egyedül nemhogy külföldre.
2014. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%

Eleve kérdés, hogy egy 13 éves lány hogy kerül külföldre, az meg, hogy többször leissza magát, szintén furcsa.


Az én gyerekem ilyen idösen garantáltan nem lett volna egy hétig külföldön, úgy, hogy közben többé-kevésvé részeg. Szóval nem tudom elképzelni a helyzetet.


38/N

2014. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Kezdem érteni, miért szidják a generációmat... 14/F
2014. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Az én lányom 14.Nem engedném el eleve.De tegyük fel,ha mékis,és így viselkedne,erre az évre elvenném a telefonját,megvonnám a netet,és szobafogságon lenne.Hogy visszakap-e mindent januárban,az a további viselkedésétől függene.
2014. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az a véleményem, hogy baromira elrontottad a lányod nevelését, örülhetsz ha nem lesz belőle drogos k... És lássuk be nem maguktól lesznek ilyenek a kislányok 13 éves korukra, hanem baromi rossz családi körülmények és alkalmatlan szülők miatt.
2014. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Lenne vele egy komoly, oszinte beszelgetesem. Kapna buntetest is, hogy erezze a sulyat. De megertetnem vele, hogy amit tett, rossz.
2014. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
32%

Szobafogságban lenne bizonyítványosztásis. Érettségi bizonyítványosztásig.

Tekintve hogy ki sem engedném így külföldre oltári pataliát csapnék, de a baráti körben is amivel utazott.

Nekem 16évesen sikerült először és utoljára seg.részegre innom magam, azóta se iszom pár pohárnál többet. Minek?

Persze szégyelném is magam: hogy nem neveltem bele, hogy ne igyon és verje át a fejem. Meg azért mert sikerült átvernie.

2014. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%
Ez még viccnek is rossz.Gondolom a barátaival utazott el. En el sem engedném .Most viszont kérdõre vonnám, hogy mi az, ami ezt a viselkedést kihozta belõle.
2014. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%

Én alapból elengedném egyedül, mi is mentünk már ennyi idősen. De csak akkor és addig, amíg meg lehet benne bízni. Ha a bizalmamat eljátssza, hát... azt elég nehéz lenne visszaszereznie.


Azért mehet valaki egyedül, mert kinézem belőle, hogy akar és tud is magára vigyázni, és ez akkor is igaz, ha a barátai bele akarják rángatni valami rosszba. Amúgy az önállóság tanulásához ez is hozzátartozik, szóval nem a kísértéstől próbálnám megvédeni, hanem úgy nevelném (mint ahogy tették ezt velem is), hogy önálló és felelősségteljes döntést hozzon.


Ha viszont erre nem képes, akkor még nem érett arra, hogy ilyen felelősségteljes önállóságot bízzak rá, tehát akkor ez ennyi volt, nincs tovább. És nagyon csalódott lennék.

2014. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!