Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülökhöz szólna a kérdésem!...

Szülökhöz szólna a kérdésem! Ti mit szólnatok ha a 13 éves lányotok 1 hétre külföldre utazna es ez alatt több éjszaka is részegre inná magát a barátaival és ti ezt megtudnátok valahonnan (nem a gyerektől)?

Figyelt kérdés
kort és nemet is írjatok köszi

2014. aug. 5. 18:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
10-es: 13 éves kislányról beszélünk, én ott húzom meg a határt, hogy általános iskolás, semmiképpen nem engedném el. Engem nagyon liberálisan neveltek, és azt is tudom, hogy a mai fiatalok korábban érnek, 33 éves vagyok, de igazából 13 évesen a kerületi tinidiszkóba mentem le néhányszor a barátnőimmel, ami 10-ig volt nyitva. Alkalmanként házibuli, ahol a legnagyobb esemény az üvegpörgetős játék volt, alkoholt nem ittunk. És szerintem éjfél előtt már bőven lefeküdtem aludni és nem is volt másra igényem. Tehát meg sem fordult volna a fejemben, hogy külföldre utazzak egy hétre. 16 éves koromban persze már teljesen más volt a helyzet. De egy 13 éves, az kislány, igazából fogalma sincs arról, hogy bizonyos szituációkban mit kell tennie, soha nem engedném el felnőtt nélkül egy hétre.
2014. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%
13 éves lány. Egy hét. Külföld. Részegre issza magát. Ki az az idióta szülő, aki ezt megengedi?
2014. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%
Mit keresett kint külföldön felügyelet nélkül?
2014. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
59%

Na, mivel te vagy a 13 éves kislány:

ugye nem ezt tervezed?

2014. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
17%

4#-

Már azt hittem, hogy egyedül én vagyok tisztában azzal, hogy miért szidják a mi korosztályunkat.

Amúgy szerintem most egy olyan gyerek is beleszólhat ebbe, aki annyi idős, mint a kérdésben feltüntetett alany. Nos. Amennyiben itt egymást hibáztatják egyesek, hogy ez a szülő hibája [most nem konkrétan a GYK-ra gondolok], az nem épp igaz dolog. A mostani felnőttek kamaszkora, és a mostani tini kamaszkora lassan ellentétekké változnak. Akkor a gyerekek egymástól tanultak, és nem járt semmi hülyeség a fejükben (most nem ilyen csínytevésekre gondolok, hanem pl. drog, cigi stb...), míg most a rosszat veszik át a velük egykorúaktól, és az eszük csak a partizásról, alkoholról és egyéb dolgokon jár. Minél tovább megyünk a korral, annál fiatalabb gyerekek veszik át ezeket. Eljutottunk odáig, hogy 12-13 évesek is hullarészegek. Ez egyrészt LEHET, hogy a szülők hibája, másrészt BIZTOS, hogy az, ha idősebbekkel ismerkedik, harmadrészt a VÁRHATÓ megbízhatatlanság. Vannak olyan gyerekek, akik kijátszák a jószívű szülőket, és amikor már annyira megbíznak benne, hogy mondjuk kiutazhat egy barátjához külföldre, akkor a lány leveszi álarcát, és előbújik belőle a "nagylány". Nem, ilyenkor nem a szülő a hibás, és nem is a lány, hanem maga az a társaság, amibe egykor belekeveredett... vagyis magába az életbe. Ha az én lányom tenne majd ilyet (ha majd lesz olyan 10 év múlva), akkor az apjával hazahozatnám onnan ahol épp van a kiderülés pillanatában, és egy nagy fejmosásban részesíteném. Ha nem látja be, hogy amit művelt az rossz, akkor hetente tartanék neki fejmosást, a telefonját és a számitógéphasználatát lecsökkenteném heti 1 alkalmi max. 2 órára, és csakis a felügyeletem alatt. A fejmosást pedig nnem úgy tartanám, mint ahogy rengeteg szülő azt gondolja, hogy leuvítom, párszor megverem majd ez körbe-körbe megy. Én szépen csendben elbeszélgetnék vele. Bár ha az anyjára üt, akkor ez kimaradna az életemből :)


13/L

2014. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
33%
Elkezdenék erősen gondolkodni, hogy mit rontottam el...
2014. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%
15 Az a helyzet, hogy lehet most öreg barmoknak látod a szüleidet, akik életükben nem láttak drogot, piát, de nagyon nem így van. El nem tudod képzelni, hogy mi ment itthon a kilencvenes évek elejétől, parti és kábítószer hegyek. Szerintem sokkal jobb a mostani helyzet, én legalábbis örülök, hogy nem abban a korszakban kell gyereket nevelnem.
2014. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom nem felnőttkíséret nélkül voltak, szóval azokkal a kísérőkkel is beszélnék, hogy mégis mi történt, de elsősorban a kislánnyal beszélgetnék el nagyon komolyan és kapna büntetést is! És egy jó darabig nem engedném el külföldre semmilyen csoporttal, az biztos. Nagyon eljátszaná a bizalmamat és sokáig kellene "güriznie", hogy visszanyerje azt.
2014. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%
És persze mélységesen elszégyellném saját magamat is, hogy ennyire nem tudtam megnevelni a kislányomat és ennyire nem tudtam odafigyelni a "jelekre", hogy milyen baráti társasága van! (18-as voltam)
2014. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
8%

17#

Nem mondom azt, hogy az én szüleim nem ismerték, vagy nem próbálták (apum 15 évesen már cigizett, anyum viszont soha semmit nem csinált), de én most 12-13 évesekről beszélek. Akikről te beszélsz azok olyan 15 év fölöttiek lehettek, de ahogy már mondtam, és ahogy a kérdésben is van, 13 évekről van szó :)

2014. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!