Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy kaptam egy...

Elmondjam, hogy kaptam egy iPhone-t, vagy ne? Nem tartozik rájuk?

Figyelt kérdés

A barátomtól kaptam és nem tudom, hogy mondjam-e anyáéknak, vagy használjam-e előttük.

Van, aki azt mondja, hogy nem tartozik rájuk, hogy a barátom mit vesz nekem ajándékba és nem mondhatják meg, hogy ő mit adhat nekem.

De a régi telefonomat is Karácsonyra kaptam és nem akarom, hogy azt gondolják, az nem tetszett, csak azért ez mégis más.


2014. júl. 9. 17:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
97%

En a parkapcsolatodba nem szolok bele, de szerintem sem kellett volna elfogadnod. Nekem mint szulonek kellemetlen es jo esetben neked is annak kene lennie.

De mindegy, ha mar megkaptad akkor hasznald es mondd el.

2014. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
100%
Akkor leírom ide is. Semmiféle irigység nincs bennem és talán nyersen fogalmaztam. És ez az én személyes véleményem, hogy én picit kényelmetlenül érezném magam, mert én nem igénylem, hogy ekkora értékű ajándékot kapjak. Amivel mielőtt félreértés esne ismét, nem azt mondom, hogy a kérdező ezt biztosan igényli. De ha az illető párja tényleg megengedheti magának, hogy ilyen nagy értékű tárgyat ajándékozzon a barátnőjének ám tegye. Ez szerintem magánügy. Az pedig szerintem, hogy a szülőknek mennyire esne rosszul, hogy Ők milyen anyagi helyzetbe vannak. Mert ha ők nem engedhetnek maguknak ilyet, akkor éthető módon, ez bántaná őket. De szerintem nyugodtan el lehet mondani.
2014. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
91%
Mondd, hogy a párodé a telefon, csak használatra adta oda...ha eddig is kamuztál, akkor ez már nem számít. Az azért érdekelne, hogy mi volt a régi telefon.
2014. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el, ha már elfogadtad, maximum nem kell részletezni, hogy mennyi egy ilyen.

De mesélek én is valamit, ami szintén azt a vonalat erősíti, hogy ilyen korban még nem kéne drága ajándékokat elfogadni. 17-19 éves korom között jártam egy fiúval, idősebb volt nálam pár évvel, időnként dolgozott, még a szüleinél lakott. Kaptam tőle néhány ékszert, ezüstkarkötő, ezüstgyűrű, szóval azért nem a százezres kategória. Megromlott a kapcsolatunk, sokat veszekedtünk, és szakítottam vele. Ő azt mondta nem kér vissza semmit, de később a szülei jöttek el hozzám, hogy visszakérjék az ékszereket, elég megalázó volt.

2014. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Engem nem zavarna ha a gyerekekm kapna drága ajándékot.

Nekem csak az jutna eszembe inkább hogy a gyerekekemet megakarják vásárolni.

2014. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!