Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy kaptam egy...

Elmondjam, hogy kaptam egy iPhone-t, vagy ne? Nem tartozik rájuk?

Figyelt kérdés

A barátomtól kaptam és nem tudom, hogy mondjam-e anyáéknak, vagy használjam-e előttük.

Van, aki azt mondja, hogy nem tartozik rájuk, hogy a barátom mit vesz nekem ajándékba és nem mondhatják meg, hogy ő mit adhat nekem.

De a régi telefonomat is Karácsonyra kaptam és nem akarom, hogy azt gondolják, az nem tetszett, csak azért ez mégis más.


2014. júl. 9. 17:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mutasd meg, nincs ebben semmi. Nem kell dugdosni, mert sokkal cikibb, ha egyszercsak véletlenül meglátják. Akkor aztán magyarázkodhatsz...

"Nézd Anya, ezt kaptam a páromtól!" Ennyi, ez nem gáz.

2014. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Hagyjuk már ezt a páromozást 17 évesen.


Valaki kérdezte, hogy elfogadnánk-e a párunktól. Nyílván más a felnőttek párkapcsolata, ne adj ég házassága. Igen én elfogadnám a páromtól, felnőttként, 7 év után. Nem kellene senkinek magyarázkodnom.


Szerintem az sem oké, hogy a pasi nagy értékben vásárolgat, így könnyű lesz megtartani a prédát legalább. nem akarok előítéletes lenni, de a másik kérdésem az lett volna, hogy egy 24 éves felnőtt férfi, mit akar egy 17 éves kislánytól? :-S


Az én párom 25, de még a huszas csajokat is elkerülné, nem hogy a kiskorúakat.

És igen, szülőként nem tartanám helyesnek, hogy a kiskorú gyerekemet ekkora értékű ajándékkal lássa el egy dolgozó férfi. Sok veszély áll itt fenn, csak Ti sem akarjátok kimondani.

2014. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

már eszembe is jutott az egyik kedvenc viccem...


kislány az anyjához:

-Képzeld Mama egy bácsi a parkban azt mondta hogy kapok egy új telefont ha lefekszek vele.

-Milyen telefont?

-Hát ezt.

2014. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
28%

13.ik ja igen te vagy a mérce mikor kell összejönni valakivel,mert te ekkor jöttél össze.


Az én szüleim például 15 évesen jöttek össze a gimiben már 33 éve.


Még jó,h nem neked kell kérvényt benyújtanunk mikor jöhetnek létre a kapcsolatok...

2014. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
68%
Szerintem kicsit butácska vagy, hogy ezt elfogadtad. Hiába vagytok együtt másfél éve, attól még a tartás nem ártana, ami belőled hiányzik. Én pár évvel idősebb vagyok Nálad, régebb óta is vagyunk együtt barátommal, de soha nem engedném neki, hogy ilyen drága ajándékot vegyen Nekem, még akkor sem ha könnyebben meg engedné magának mint nekem. Én a saját erőmből szeretném megvenni a szükséges dolgokat, és szerintem a pasik sokkal jobban értékelik az ilyen lányokat, de hát te tudod
2014. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%
OFF: Ennyi jött le abból amit írtam? Akkor sajnálom. Nem mondtam ezt...Én sem voltam nagykorú mikor összejöttünk. De mikulásra egy pár kesztyűt kaptam tőle, szülinapomra egy doboz csokit...Pont úgy tudtam örvendeni neki, mint bármi másnak a világon. Azt viszont pontosan tudtam 17 évesen, hogy felelőtlenség lenne elfogadni nyaralást, aranyat stb.-t ilyen fiatalon. Sose lehet tudni alapon. Mert mindenki úgy indul, hogy örökké, aztán ismerjük a statisztikákat...
2014. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%
Engem a szüleid helyében biztos felháborítana, ha a lányom elfogadna ilyen drága ajándékot a fiújától.
2014. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem úgy kellene működnie, hogy a szülőknek van-e közük hozzá, vagy sem. Ez már régen rossz.... Olyan kapcsolatnak kellene lenni közted és a szüleid között, hogy minden apró örömöt (főleg egy ekkorát) örömmel újságolj el nekik MAGADTÓL, függetlenül attól, hogy van-e hozzá közük, vagy sem. Nálunk legalábbis ez így működik... megmutatom itthon, ha valakitől kapok valamit, vagy ha én adok ajándékot másnak, azt is megmutatom.
2014. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%
24 éves, 17 évessel, gazdag, iphone -t vesz stb. Ez nem hangzik túl jól...
2014. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem ítéllek el és nem irigységből írom amit most írok, csak hogy hátha okulsz kicsit belőle.

15 éves voltam amikor a koliban lett egy új szobatársam, kedves 16 éves lány volt. Hamar kiderült, hogy akkor már kb 1 éve van egy 25 éves pasija. Persze nagy volt a szerelem. Na ez a lány is rengeteg ajándékot kapott a pasitól, egyszer egy telefont is (nem iPhonet, de egy elég drágát). Aztán egy idő után a fickó elkezdte kimutatni a foga fehérjét, egyre durvább, követelőzőbb lett, rengeteget veszekedtek (ekkor már lassan két éves volt a kapcsolatuk). Egy igazi féreg volt a csávó, egyszer meg is ütötte, de a lány nem akarta elhagyni, mert hát nagyon szereti, meg nem mindig olyan rossz. Végül sikerült megértetnünk vele, hogy hagyja ott a francba. Kidobta, de a fickó még hónapokig zaklatta, telefonálgatott, megvárta a suli előtt... Mi volt a duma? A lány adjon vissza mindent amit valaha neki vett, vagy ha nincs meg fizesse ki. Szerencsére miután néhány nagyobb értékű dolgot vissza kapott (telefon, ékszerek) megunta és leállt.

Nem azt mondom, hogy a te pasid is ilyen, meg ezt csinálná egy esetleges szakításkor, de igen is nagyon felelőtlen dolog ilyen nagy értékű ajándékokat elfogadni, mert nem tudhatod mi lesz.

Valaki itt írta, hogy biztos mindenki elfogadná, hát én nem fogadnám el. Pontosan azért, mert láttam mi lehet belőle és szeretek biztosra menni.

2014. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!