Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a homofób...

Hogy mondjam el a homofób szüleimnek hogy biszex vagyok? Egyáltalán elmondjam?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 2 hónapja összejöttem egy lánnyal. Mostanában mintha sejtenének valamit a szüleim mert mindig kérdezgetik hogy nincs e valakim...stb. Azt persze nem tudják, hogy nem fiú az a valaki. Ezért lehet az lenne a legjobb ha elmondanám nekik a dolgot, hogy ne mástól tudják meg. A baj az, hogy anyámék nagyon homofóbok. Ha a tévébe vagy akárhol melegeket látnak, rögtön fujjognak. Múltkor például emiatt mocskos dögöztek le valakit. Ezek után nem tudom, hogy el merjem e nekik mondani, és ha igen, hogy mondjam.
2014. máj. 26. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

16 évesen még felesleges messzemenő következtetéseket levonni a szexuális irányultságoddal kapcsolatban. Felesleges stresszelni őket ezzel.

az is lehet, hogy hamarosan megismerkedsz a leendő férjeddel, és családot alapítasz.


Akkor mondd csak el nekik, ha 25 évesen még mindig így gondolod, és tartós kapcsolatban vagy egy lánnyal, és vele is szeretnél megöregedni.

2014. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem ez az első kapcsoltatom lánnyal, szóval az biztos hogy a lányok is vonzanak.de talán tényleg nem kéne elmondanom. csak ha megtudják akkor meg én leszek a szar, hogy eltitkoltam előttük ezt az egészet.
2014. máj. 26. 20:56
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
16 évesen mindenkinek vannak ilyen "félresiklásai". Ne mondj még semmit a szüleidnek, mert még saját magad sem tudhatod, hogy kikhez vonzódsz. Ilyen korban természetes, hogy kísérletezgetsz a másik nemmel is és vonzónak találod. Majd később letisztul. :)
2014. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
És férfival is volt olyan kapcsolatod, ami tetszett is? Mert 16 évesen annyira sok kapcsolatod még nem lehetett. Viszont ha csak a lányok jönnek be akkor nem biszex vagy.
2014. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Sehogyan sem, mert nem vagy te biszex. Ebben az életkorban a szexuális ingadozás az önmaga-keresés problematikája miatt ez abszolúte normális.


Ha 10 év múlva is ezt érzed, akkor állj a szüleid elé. Addig fölösleges harcokat generálsz és fölösleges pofonokat gyűjtesz be fefejű szülőktől.


A szülőnek nem kell mindenről tudni - minél nagyobb vagy, annál kevesebbről. OK? :)

2014. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne mondd el. Nem azért, amit a többiek írnak, hanem, mert tudom, micsoda palávert tudnak csapni emiatt otthon. Legfeljebb barátként mutasd be otthon a barátnőd, abban még semmi furcsa nincs. De 16 évesen még nagyon gyerekként kezelik az embert, mintha nem lehetnének önálló gondolataid, így még nem érdemes konkrétan beavatni őket. Majd ha már van egy kialakult képed a világról, ha egyenrangúak vagytok egy vitában, és ezt ők is így gondolják, akkor kezdj bele. De addigra már biztos lesznek erre utaló jelek, amelyekből ők maguk is le tudják szűrni a dolgokat, és te sem érzel majd kényszert arra, hogy színt vallj előttük, hiszen a párkapcsolati ügyek csak rád és a szerelmedre tartoznak.
2014. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Az eddig válaszolóknak nagy dislike!

Én 25 éves vagyok, mindig is csakis a lányok tetszettek, már oviban is. Akkor is tudtam, 10 évesen, 16 évesen, és most 25 évesen is, két komoly kapcsolat után.


16 évesen bőven tudhatod ki és mi vagy. Minél előbb elmondod annál jobb, a titkolózás felőrli az embert.

Aki szeret, szeretni fog így is, aki nem az eddig sem szeretett.

Nálunk is folyton ment a b****s a szüleim részéről, mióta tudják, hogy leszbikus vagyok, ebben a témában teljesen normálisak lettek.

Mindenki tudja rólam és mégis normális kezelnek. Tudod ez olyan, mint le büdös n****ni minden feketét, meg egy közegbe kerülni eggyel amikor is kiderül, hogy ugyanolyan ember mint te.

Mond csak le, számodra könnyebb lesz. De ne hagyd, hogy ezért bárki is bántson, nem vagy kevesebb, nem vagy más. :)


Privátot is írhatsz ha szeretnél beszélgetni :)


25\Leszbikus

2014. máj. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

igazából biológiailag nincs olyan hogy biszex,csak férfiakhoz vonzódhatsz agy csak lányokhoz kettő közötti nincs. Ez már inkább csak pszichés dolog,tehát csak elbizonytalanodtál és ezért minden kipróbálsz hogy tudd hova tartozol(de szerintem leszbi sem vagy).

Ami pedig azt illeti ez nem normális,persze ma már elfogadott,de az én koromban vagy édesanyáméban,nagyanyáméban nem volt ilyen.Sőt nagyanyámnál ugye még csak nem is sétálhatott fiú meg lány együtt az utcán kíséret nélkül. Anyukám mesélte hogy gimiben 18 évesen még nem is gondoltak arra hogy mindenképp elveszítsék a szüzességüket, nálam meg csak a gimi vége felé jöttek rá a lányok hogy pasi kell szóval a következő generáció már tuti hogy 10 évesen fogja kezdeni és a végén külön biszex kategória lesz népszámlálásnál -.-"

2014. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
elvégre már olyan időben élünk amikor a dalfesztivált egy szakállas "nő",nyeri meg csak azért mert húú de menő hogy vállalja.Szomorú hogy azért mert mindenhol látni lehet ezért el is van fogadva valami.
2014. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
ja és 7-es a lány csak most kezdett lányokat kedvelni,tehát ha olyan lenne mint te akkor már 10-12 évesen érezte volna hogy ő más és nem csak most kezd el ismerkedni(amikor el kezd érdeklődni a testi kapcsolat iránt) szóval te leszbikus vagy ez tény,de ő csak bizonytalan ne bátorítsd olyanra ami még nem teljesen biztos majd ha pár év múlva sem változik csak akkor verje ki a biztosítékot a szülőknél...
2014. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!