Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy szülő fenyítésképp tarkón vágja a gyereket?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha az apa beállítja a 6-10 éves gyerekét a sarokba, és többször egymás után erővel tarkón vágja. látható nyoma nem marad a dolognak. egy ilyen szintű testi fenyítés vonhat maga után következményeket? fel lehet jelenteni az illetőt? Milyen büntetést kaphat, ha kap egyáltalán? Tudnak valamit kezdeni az üggyel, ha nincs más bizonyíték, csak a gyerekek vallomása, és esetleg még az anya is letagadja?
2014. máj. 25. 18:45
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


igazság szerint ez a dolog velem történt meg, én voltam az egyik gyerek, és nem az apám volt, hanem anyám élettársa (a másik lánynak az apja). ez már évekkel ezelőtt volt, feljelenteni nem akarom, már nem is lenne értelme, a kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam mások véleményére a dologgal kapcsolatban. az utóbbi egy két évben jöttek elő ezek a gondolatok, hogy vajon ez mennyire volt normális dolog, tényleg megérdemeltem-e, tehettem e volna ellene valamit, mit kéne gondoljak anyám hozzáállásáról a dologgal kapcsolatban, szólnom kellett volna e valakinek, volt e hozzá joga stb...

a válaszok között kaptam ilyet is, olyat is, szóval nem igazán tudom, hogy mit is kéne gondolnom. egyrészt nem agyonvert, szóval nem folyt vér, seb sem maradt utána, viszont, nem emlékszem a legtöbb esetben az indokokra sem. csak néhánynál emlékszem az okra, de az is elég banális volt. lehet, hogy nem kéne ezen filóznom, nem tudom.

2014. máj. 25. 19:48
 22/35 anonim ***** válasza:
64%

Azt h nem ez a megfelelő módja a nevelésnek.


És h ha hatóságilag nem is lehet tenni semmit, de a gyerek tökéletesen fog emlékezni mindenre.

Tudom mert én is emlékszem. Ugyanakkor vissza fogja kapni és ha nem is fizikailag, de h keresztül néz majd rajta a gyerek az is biztos.


És adott esetben a bántalmazó szülő halálát felszabadulásként éli majd meg.

És valószínűleg bizalmatlan ember lesz bár nem feltétlenül pesszimista.

2014. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
93%

"vonhat maga után következményeket?"


Vonhat. A gyerek emlékezni fog rá, amikor felnő. Amikor meg apuci kiöregszik, bevágatja valami leélt klinikába megrohadni. Kevesebbért is álltak már bosszút szülőkön. Ha a gyereknek lesz hozzá gyomra, simán visszafizetheti a tartozást.

2014. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
39%

Nem olvastam el ki mit írt, de ma a gyakorin te vagy a 6-dik olyan gyerek aki azt kérdezi, hogy fel lehet-e jelenteni a nevelőapát vagy szülőt.

Én ezt nem értem. Mi van most Magyarországon?? A gyerekek első gondolata miért az, hogy hogyan lehet feljelenteni azt aki neveli?

Tudom, hogy a verés nem megfelelő nevelés, nem is ezt vitatom. Csak azt, hogy ha ma kap a gyerek 1-2 nyaklevest már rohannának feljelenteni.


Én sosem vertem meg egyik fiamat sem, pedig elhihetitek, hogy elevenek mind hárman. De ha engem bármelyik fiam feljelentett volna, mert mondjuk alpári szülő vagyok, és időnként nyakon csapom a gyereket nevelési célzattal (mondom sosem tettem ilyet) vagy mert büntetést kaptak tőlem, na az a gyerek a feljelentés után foghat egy szatyrot amibe bepakolhatja a ruháit, és mehet az intézetbe vagy ahol azt hiszi jobb lesz.


Ha egy gyereket szexuálisan molesztálnak, vagy testileg, lelkileg kínozzák, és itt nem pár tarkón ütésre gondolok ami meg sem látszik, hanem csonttörésekre, cigicsík bőrön elnyomásra, vagy éheztetésre, akkor jogos a feljelentés.


De mi van a mai gyerekekkel, hogy mindenért fel akarnak mindenkit jelenteni?? Komolyan az 50-es években volt ilyen világ, hogy mindenki mindenkit felnyomott a semmiért.

35/F

2014. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
43%

Kedves utolsó!


Ebből látszik mekkora gané világban élünk........... Nonszensz ami itt folyik!

2014. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Lotus.

Nem tudom minek küldtél privat üzenetet, de ha mondandód van akkor ide írj, és ne az én véleményemet másold át egy privat üzenetbe.

Látom nem csak a feljelentés divat mostanában, de a lepontozás is. A lepontozásnak egyetlen jó célja van. Azokat a kommenteket amiket lepontoznak, többre értékelem, mert sokszor az értelmes válaszokat pontozzák le.. Úgy látszik sok embernek fáj az igazság..ez van..

2014. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
légyszi legalább azt ne itt vitassátok meg, hogy ki kit pontozott le, meg ki kinek hova másolta be a kommentjét.
2014. máj. 25. 20:34
 28/35 anonim ***** válasza:
83%

Elítélendő, és súlyos lelki nyomokat hagyhat.

Apukám élvezettel alkalmazta ezt a technikát. Már a sima tarkón vágás is aljas, mert ha az embert hátulról éri a támadás, esélye sincs felkészülni.

Apukám tökélyre fejlesztette a módszert azzal, hogy olyankor ütött, mikor nem figyeltem. Először négy évesen.

Épp egy üvegpohárból ittam, amikor apu odajött a hátam mögé, és lendületből úgy tarkón csapott, hogy a pohár széle felvágta a szám. Kb két hétig jártam úgy oviba, hogy azt kellett mondanom mindenkinek, elestem.

Egyszer kaptam hasonlóan 8 évesen is, akkor is beszakadt szájjal mászkáltam jó darabig.

Utoljára 11 éves koromban esett nekem, ott olyat kaptam szintén tarkóra, hogy az asztalon csattant a fejem. Az orromból és a számból jócskán dőlt a vér, valahogy az asztal alól kapartam össze magam, már nem emlékszem, mert az ütés pillanatában minden kiesett, de utána még nekem kellett bocsánatot kérni apámtól.

A 4 éves kori "nevelő jellegű pofon" oka, hogy egy vendég azt állította, nem köszöntem neki külön, a 8 éves korira nem emlékszem már, a 11 éves korié pedig hogy ellent mondtam a nagymamámnak.

Felnőtt fejjel is túlzásnak tartom :(

2014. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
87%

"lelkileg kínozzák"


Elárulnád, ha lelkileg kínoznak valakit, az milyen fizakai sérülést von maga után? Depis lesz, magábaforduló, mások meg lehülyézik.

Még az idegenek is belerúgnak ezen a k*rv* oldalon. Csak mert neked nem tetszik a "feljentgetés".

Mégis akkor honnan kéne észrevenni, ha arra, hogy panaszkodik, te csak legyintesz?

"Egy" tarkónütés neked biztos nem nagy dolog, mert nem te kapod. A gyerek egészen máshogy éli meg, főlig olyan esetben, ami fel lett vázolva.

2014. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
48%
29-es, láthatod, hogy itt milyen értelmi képességű emberek kommenteltek. Szánalmasak, hogy vágja kupán őket az apjuk!
2014. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!