Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha egy szülö...

Miért baj, ha egy szülö mindent megad a gyermekének amit csak tud?

Figyelt kérdés
Nem élünk nagylábon. a férjem kb. 150000 ezret keres, én gyes mellett melozom, kb. havi 12000 ezer forint havonta. Mégis minden honapban kap valami nagyobb értékü játékot, pl. trambulin, uj bicaj, nemrég egy játszoteret épitettünk a kicsinek. Ezen felül még az aproságok naponta. ( kubu, nasi, stb..)Ha valamit meglát a boltban, és nagyon szeretné, azt megkapja. Ezzel nem a szeretet akarom kompenzálni, mert nagyon kiegyensulyozott, boldog családban él, sokat törödünk vele. Inkább azt, hogy nekem kiskoromba semmim sem volt. ( pl. karácsonyra kértem szinezöt, meg zsirkrétát, és januárban kaptam meg, mert nem volt rá pénz)Kb. negyedikes lehettem, mikor kaptam egy normális nadrágot, ami nem használt volt. Nem akartam nagy dolgokat, de sokszor jo lett volna ha kapok egy csomag csipszet, és nem a másik két tesommal kellett volna osztozni rajta. Nem akarom hogy bármiben is hiányt szenvedjen a kicsi, mindent meg akarok adni neki. Egyébként majdnem 3 éves.
2014. máj. 24. 20:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

ha telik rá hát te dolgod.


De éppenséggel pont hogy kompenzálsz, csak nem a szereteted, hanem saját sanyarú sorsod. Magadnak veszed a játékokat és nem a kicsinek.


Amúgy van a "mindent megadásnak" egy ésszerű határra is.


Nekem a mamám volt ilyen, csak nyekkenhettem és mindent megadott. Nagyon el voltam kényeztetve és egyke is vagyok. Nagyon önző felnőtt lett belőlem, soha semmit nem osztottam meg másokkal még a saját szüleimmel sem.

Az terelt vissza a középútra, hogy megismertem a párom, aki szegény családból jött 3 tesója volt. Ők mindent megosztottak egymással (játék, csoki ilyenek) náluk ez természetes volt. Azóta már én is gondolok másokra, és kezdek szocializáltabb lenni.


Ha túlságosan is elkényezteted és nem tartod ezt a dolgot ésszerű keretek közzé azzal ugyanúgy megnyomorítod a gyereked, mintha sz@@rnál rá!

2014. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%

Kettő gyereket neveltem fel. Ma már, az unokák a "sorosak".

Cak két tanácsom van: ami benne van a kérdésedben. Ne kompenzálj.A kevesebb, több lehet,és lesz még tini is---stb:)

2014. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is érzek némi kompenzációt a dolog mögött,sanyarú gyerekkorodat szeretnéd kompenzálni.Ami nem biztos,hogy annyira jó dolog.Persze,add meg a gyerekednek,amit tudsz,vagy amiről azt gondolod,szüksége van rá.Viszont ebben is van egy határ,amit nem tanácsos átlépni.Ha elkényezteted,annak később meglesz a böjtje.
2014. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Ebben csak az a rizikós, hogyha valami nem sikerül neki az életben, akkor rohadtul nehezen fogja viselni, mert hozzá van szokva, hogy mindent megkap, amit akar. Néha nem ártanak a határok.
2014. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, kompenzálás van a dolog mögött. Mivel nekem semmim sem volt, szeretném ha neki mindene meglenne.
2014. máj. 24. 20:48
 6/27 A kérdező kommentje:
ja most látom hogy elirtam. Nem 12000 hanem 120000.
2014. máj. 24. 20:51
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A tiéd az egyik véglet volt, amit meg te csinálsz, az meg a másik...

Egyik sem jó, mindig a középút a megfelelő. Könnyen egy elkényeztetett, semmiért sem küzdő, kiállhatatlan, önállótlan felnőtt lehet a vége, egy ilyen nevelésnek.

2014. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Mikor kap valami játékot a boltban, és látom rajta hogy mennyire örül neki, szinte a sirás kerülget a boldogságtol. Persze ne ugy képzeljétek el, hogy ez a napi programunk, például sokszor megyünk csak sétálni vagy piknikezni, annak is nagyon tud örülni, és én meg boldog vagyok hogy olyan életet tudok neki nyujtani, amilyet én is szerettem volna magamnak.
2014. máj. 24. 20:57
 9/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem jól csinálod.


Nem szabad neki mindent megvenni, mert elkényeztetett lesz, és hidd el, nagyon vissza fog ez ütni.

Ha csak megtetszik neki valami megkapja, és mi lesz mikor már mindene megvan, és nem zsírkrétát, meg színezőt szeretne (mint te) hanem iPhone-t, vagy azt a jövőbeli kütyüt, ami felesleges, de dizájn, meg menő. És egyre nagyobb dolgok, mindenből. Sose tanulja meg a pénz értékét, hiszen mindent megkapott, sose tanulja meg, hogy meg kell dolgozni a tárgyakért, nem csak megkívánni és megkapni.


Egyszerűen csak azt kell fordítva csináld, ami téged is zavart.

Nem karácsony utánra, hanem karácsonyra ajándékot venni, nem használt, hanem rendes ruhát stb. De NE ESS TÚLZÁSBA. Károsabb lesz később, mint ami veled volt.

2014. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel semmi gond nincs. Ha nagyobb lesz akkor viszont fokozatosan szoktasd rá, hogy nagyobb értékű dolgokért meg kell dolgoznia pl. jó bizonyítvánnyal. Vagy tartsa rendbe a szobáját. Főleg ha tini lesz. A maik tinik márcsak követelőzni tudnak, mert ők a "nekik minden jár" generáció. Sok fiatalt nem érdekli, hogy mennyi munkába került az az iphone de neki kell, mert manapság ha nincs tanóra közben facebookon, akkor lemarad az életről...

És persze megkapja az iphont, de a szüleivel meg úgy beszél, hogy már én vágnám pofon mert annyira irritáló.


Kérlek ne nevelj ilyen gyereket! Ezt tartsd szem előtt és a saját sérelmeiden majd kerekedj felül, hogy belőle egészséges valamire való fiatal legyen!

2014. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!