Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha egy szülö...

Miért baj, ha egy szülö mindent megad a gyermekének amit csak tud?

Figyelt kérdés
Nem élünk nagylábon. a férjem kb. 150000 ezret keres, én gyes mellett melozom, kb. havi 12000 ezer forint havonta. Mégis minden honapban kap valami nagyobb értékü játékot, pl. trambulin, uj bicaj, nemrég egy játszoteret épitettünk a kicsinek. Ezen felül még az aproságok naponta. ( kubu, nasi, stb..)Ha valamit meglát a boltban, és nagyon szeretné, azt megkapja. Ezzel nem a szeretet akarom kompenzálni, mert nagyon kiegyensulyozott, boldog családban él, sokat törödünk vele. Inkább azt, hogy nekem kiskoromba semmim sem volt. ( pl. karácsonyra kértem szinezöt, meg zsirkrétát, és januárban kaptam meg, mert nem volt rá pénz)Kb. negyedikes lehettem, mikor kaptam egy normális nadrágot, ami nem használt volt. Nem akartam nagy dolgokat, de sokszor jo lett volna ha kapok egy csomag csipszet, és nem a másik két tesommal kellett volna osztozni rajta. Nem akarom hogy bármiben is hiányt szenvedjen a kicsi, mindent meg akarok adni neki. Egyébként majdnem 3 éves.
2014. máj. 24. 20:28
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok egy elkényeztetett önzö gyereket. Ha nagyobb lesz, egyértelmü hogy meg kell majd dolgoznia dolgokért. Nem fogok drága telefont vagy ilyesmit megvenni neki, csak mert csettint egyet. Szeretném ha értené, hogy nem minden a fán terem, meg kell becsülni dolgokat. Az meg természetesnek veszem, hogy a szüleit szeresse és tisztelje, számomra ez egyértelmü. Lehet, hogy tulzásba viszem.... De még kicsi. Vagy tényleg ennyire rosszul gondolkozom?
2014. máj. 24. 21:13
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ha kicsiként megkap mindent, akkor szerinted nem fogja ugyanúgy rosszul érinteni, ha egyszerre csak mégsem kap meg mindent? Hogy hirtelen valamit adni kell cserébe, eddig meg nem kellett?


Ez következetlenség szerintem.

2014. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nem baj, ha a szülő mindent megad a gyerekének. Sőt egy jó szülő igenis adjon meg mindent a gyerekének, amit csak tud.


Baj csak azzal van, amikor a szülő a nevelést váltja ki ajándékokkal, és szerintem ezért írja itt szinte mindenki, hogy árt a gyereknek, ha megkap mindent, amit szeretne, amire szüksége van. De ha valaki, hát pont te tudod, milyen az, amikor a gyerek csak azt hallja, hogy nem, nem, nincs. Az még nevelés mellett is nagyon sokat árt. Én is megtapasztaltam, a mai napig visszacseng a tudatalattimban.


Adj meg mindent a kicsinek, amire vágyik, és azt is, amire szüksége van. Anyagiakban éppúgy, mint törődésben, nevelésben. Az a fontos, hogy a kettő egyensúlyban legyen. így lesz a gyerek is kiegyensúlyozott.

2014. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagy következetes. És ez hiba. Mert később magad ellen fordítod a gyereked. Eddig mindent megkapott, most meg anyu feltételeket szab!


Minél kisebb annál könnyebb nevelni, szoktatni. Ha most nem kezded később már 2x meló lesz... utána meg már nem is lehet mit tenni.


A nagyobb dolgokat kapja meg szülinapjára pl trambulin meg ilyenek. És legyen feltétel, hogy jól kell viselkednie.

2014. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

édesem az első pár évben tanulja meg ezeket,hogy tisztelje amit kap és dolgozzon meg érte(pl. jól viselkedett akkor kap,de ezt sem gyakran)ha most mindig megkapja akkor ő meg pont nem fogja úgy értékelni,mint ahogy te emlékszel arra az egy csomag zsírkrétára. Hisz ha mindig megkapja amit akar akkor később úgy fogja látni mindegy mit tesz neki az jár és kész és ez kamaszként csak rosszabb lesz,ráadásul egy gyermek csak egészen kicsi korában formálható ha nem most kezdesz neki hanem csak pl 6 éves korában akkor már rég késő lesz,mert 6-7 éves korára alakul ki az alap személyisége és az úgy is marad akkor is ha fejen állsz.

Szóval de rosszul csinálod és érthető hogy neki mindent meg akarsz adni,de ti nem vagytok szegények így karácsonykor megkapja majd amit akar csak ünnepeken adjatok neki valamit és akkor sem kell elszállni...

2014. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az egészben az a szomorú, hogy pont a gyerekre nem gondolsz közben. Te nem kaptál meg semmit, sajnálod magad, a múltat nem lehet megváltoztatni, hát a gyerekeden töltöd ki az önsajnálatodat. Amikor örül, hogy megkap valamit, eszedbe jut, hogy te mit nem kaptál meg. Ez mind-mind rólad szól.


Igazából a szeretetet kompenzálod vele, csak nem a gyereked iránt érzed szeretetedet, hanem az önmagad iránt érzett szeretetet.

2014. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem egy kiegyensúlyozott családi kép, hogy a gyerek mindent megkap, amire rámutat. Vagy elég egy kis hiszti. A gyerekek mindig azt a határt fogják feszegetni, amit eléjük teszel, ha a te határod ott van, onnan már nincs tovább. Most még amíg 3 éves mindent meg tudsz adni neki, de pár év és nem fogsz tudni lépést tartani az igényeivel, és akkor kell megtanítani azt a leckét amibe bele kellett volna nőnie. Fölösleges háborúba mész bele. A gyerekek a tisztán lefektetett határokat szeretik, és a következetességet. Nálad nincs határ. Nagyon nem jó.
2014. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez azért nem jó, mert a gyerek nem tanulja meg, hogy becsülni kell azt amit kap, és meg kell gondolnia, hogy mit akar. Pl amikor én kicsi voltam anya mindig csak egyetlen dolgot vett nekem. Ha odavittem neki egy csokit akkor mondta hogy oké, ha egy csipszet is vittem, akkor már döntenem kell, hogy melyik kell.

Egyszer olvastam egy kérdést egy egyetemista csaj írta ki aggódva, hogy mi lesz vele ha neki kell dolgoznia meg eltartania magát mert így is 200 ezret kap otthonról és mind elmegy ("o_O) hogy szerinte csak fél, meg milliós havi fizetésből tud majd jól élni.

Szerintem azt is meg kell tanítani egy kisgyereknek, hogy nincs mindig az amit ő akar és ha mindent amire csak ránéz megadsz neki akkor ez elég nehéz lenne.

2014. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha egy gyerek mindent megkap, nem fogja értékelni a kisebb dolgokat, nem fog vágyakozni úgy igazán, nem lesz mi motiválja, hogy megszerezze, és úgy fogja érezni, hogy neki minden jár-hiszen eddig is megkapta.

Mi lesz például, ha az anyagi helyzetetek erősen leromlik? Addig mindent megkapott, utána meg spórolni kell-nem fogja megérteni.

Az életben sem úgy van, hogy megkapunk mindent.

2014. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a válaszokkal és kiemelnék még valamit.


"Kubu,nasi naponta"


Ez meg egyenes út az rossz egészséghez és elhízáshoz.

2014. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!