Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha egy szülö...

Miért baj, ha egy szülö mindent megad a gyermekének amit csak tud?

Figyelt kérdés
Nem élünk nagylábon. a férjem kb. 150000 ezret keres, én gyes mellett melozom, kb. havi 12000 ezer forint havonta. Mégis minden honapban kap valami nagyobb értékü játékot, pl. trambulin, uj bicaj, nemrég egy játszoteret épitettünk a kicsinek. Ezen felül még az aproságok naponta. ( kubu, nasi, stb..)Ha valamit meglát a boltban, és nagyon szeretné, azt megkapja. Ezzel nem a szeretet akarom kompenzálni, mert nagyon kiegyensulyozott, boldog családban él, sokat törödünk vele. Inkább azt, hogy nekem kiskoromba semmim sem volt. ( pl. karácsonyra kértem szinezöt, meg zsirkrétát, és januárban kaptam meg, mert nem volt rá pénz)Kb. negyedikes lehettem, mikor kaptam egy normális nadrágot, ami nem használt volt. Nem akartam nagy dolgokat, de sokszor jo lett volna ha kapok egy csomag csipszet, és nem a másik két tesommal kellett volna osztozni rajta. Nem akarom hogy bármiben is hiányt szenvedjen a kicsi, mindent meg akarok adni neki. Egyébként majdnem 3 éves.
2014. máj. 24. 20:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is lehet rosszul csinálni. Nem baj, ha nem kényezteted el és nem rólad szól a dolog.
2014. máj. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda és a dackorszak ideje éppen nem korai a neveléshez.
2014. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog értékelni az a gyerek. Hat évesen mar iPhonert fog nyuzni, 18 évesen meg majd BMWt akar.
2014. máj. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha azt szokja meg, hogy barmit akar, azonnal megkapja, mi lesz kesobb, ha penzugyi gondba keveredik, es nem kap meg mindent?

Raadasul megtanulja ertekelni a targyait, ha nem kap meg mindig mindent.


Szeretetet es egyutt toltott idot nem lehet jatekkal megvasarolni...

2014. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
NAgyon elkényeztetett lesz, és hisztis. Te tudod.
2014. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen nem akarok egy elkényeztetett önzö gyereket. Ha nagyobb lesz, egyértelmü hogy meg kell majd dolgoznia dolgokért. Nem fogok drága telefont vagy ilyesmit megvenni neki, csak mert csettint egyet."


Es mikor jon el az a pillanat? Irod, hogy majd elsirod magad, amikor latod, hogy orul a jateknak. Aztan egyszer csak nem kapja meg? Nez rad boci szemekkel, te pedig inkabb megveszed majd neki, es igy folytatodik.


Most kell ezt abbahagyni, amig kicsi a gyerek.

2014. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rossz úton jársz. Ez a fajta "nevelés" csak egy önző kis akarnokot fog eredményezni. Nem tanul meg kűzdeni a dolgokért énközpontú lesz a gondolkodása valószínáleg önállósággal is gondjai lesznek. Irod, hogy később nem akarod ezt csinálni, de könyörgöm így szocializálod most, ebbe szokik bele nem fogja érteni később a váltást.

Nasi nem kell naponta (egészségével is foglalkozz) másrészt ahogy nőni fog a gyerek nőni fognak az igényei és hamar eljön a pont mikor már anyagiak miatt kell nemet mondani neki (techknikai kütyűk, kocsi stb) akkor aztán eget-földet rázó hisztire lehet számítani.

2014. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!