Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utáljam az anyám? Szerintetek...

Utáljam az anyám? Szerintetek egy szülő igy viselkedik?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészit lelkileg, mindig belémköt.Bármit csinálok neki soha nem leszek elég jó, legjobban az fáj hogy sokszor szid és szavakkal bánt meg, ami miatt az önbizalmam csak csökken és csökken, el akar tiltani egy gyerekkori barátnőmtöl, csak mert az anyját utálja, szerinte a lánya is olyan(ráadásul ismeri őket,mivel uncsim is egyben), de nekem ő a lelkitársam, osztálytársam, legjobb barátnőm. Anyám minden nap veszekszik velem, házimunkában, öltözködésben, hogy nincs pasim, sokszor küldene férjhez, hogy takarodjak el a háztól,mert nem tudok főzni, hogy bár fiú lettem volna, hogy kár volt megszűljön, hogy mig én a barátnőmmel tartom a kapcsolatot, addig nem lesz pasim, soha meg nem ölel, puszil, dicsér....apám aki megvéd és mellettem áll, de nagyon bánt hogy ilyen az anyám, úgy érzem bennem van a hiba, mert ordibálva vitatkozunk,de olyakat mond hogy kihozza belőlem a rosszat... Tehetnék valamit? Miközben veszekszünk gyűlölöm, de mikor vége akkor egyszerűen megbocsájtok, de nem felejtek...s mikor újra megbánt felgyülemlik bennem minden.. :(

2014. máj. 10. 20:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha ilyeneket olvasok mindig megnyugszok, hogy nem vagyok egyedül...

Nagyon nehéz megállni, hogy az ember ilyenkor ne folyjon bele a vitába, de meg kell próbálni.Ehhez idő kell és odafigyelés.Ha lesüllyedsz a szintjére, az nagyon rossz megoldás, ha nem szólsz hozzá, azzal szintúgy nem érsz el semmit, de legalábbis értelmes eredményre nem jutsz.Én arra gondolok, az lenne a legjobb megoldás, ha normális, de határozott hangnemben, egyszer elmondanád neki azt, ami épp szükséges és ha nem vergődsz vele zöldágra így sem, akkor teszed a dolgodat.De mindenképp a legjobb az, ha igyekszel figyelmen kívül hagyni és tenni a dolgodat.

A dohányzás, ivás, pedig a legrosszabb megoldás, semmire nem mész vele, viszont bizonyítod neki, hogy "rossz vagy".Ne játssz a keze alá.

2014. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

szomoru, hogy vannak màsok is igy. Totàl ugyanez van nàlunk is. semmi onbizalmam a mai napig... pedig én màr leléptem otthonrol egy ideje. én sajnos mindig csendben turtem a mocskolodàsàt, mert csak még rosszabb lett volna ha vissza szolok.igy lettem totàl idegbeteg, antiszociàlis, depresszios sokszor ongyilkossàgi gondolatokkal. nekem a tàvolsàg lett a megoldàs. kulfoldre koltoztem és nem tartom a kapcsolatot csak a tesoimmal. egyszer megyek haza egy évebn de akkor is kikészulok.karàcsonykor sem tudnak viselkedni az én szuleim, csak csesztetnek...


a fiatalsàgot csak a kulfoldi munkàra tudom buzditani...

én is au-pair ként kezdtem kint, idegen csalàdokkal laktam és vigyaztam a gyerekukre. élveztem az életet, nyelv is ragadt ràm,kitàrult a vilàg elottem, màra pedig van rendes munkàm, lakàsom, pàrom, és szeretnék gyereket, akirol nem fog sokat tuni a nagyszuleje, és akit ugy fogok szeretni és nevelni, ahogy azt megérdemli... mert én igenis SZERETNéM hogy legyen, nem csak balesetbol szuletne, mint én... na meg mert jàrt a szociàlis tàmogatàs utànam annak idején :S

2014. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyanez a helyzet. De szo szoros ertelmeben. Ledagadtoz, mindenbe belekot, hazudozik, okoskodik, szinte minden masnap megbant valamivel, aztan mintha semmi sem tortent volna. Probalom visszafogni magam, de folyamatosan azt kapom, hogy szar vagyok, nyomorek, dagadt, csunya, szerencsetlenseg, barcsak meg se szulettem volna... Azt hiszem beletorodom inkabb
2014. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Tegnap azt vágta a fejemhez,hogy bár ne élnem meg a 18. életévemet, ez nagyon fájt, egész nap sirtam,pár honap mulva töltöm a 18-at , és annyira kikészültem,öngyi akartam lenni, és másnap sem tudtam abbahgyni a sirást, egy rémálom volt, hogy a saját anyám ilyet mond,összetört bennem egy világ,mivel eddig ilyet nem mondott. Másnap,vagyis ma nagyon sirtam neki,és szivemből mindent elmondtam,hogy mit is okozott nekem,hogy mennyire rosszul esett,és azt vágta hozzám,hogy én depresszios vagyok, ja mondtam,vajon ki miatt? Hosszú beszélgetés,sirás után,felálltam bekötni a hajam,és odajött megölelt és azt mondta,hogy szeret és sirt...amit az eddigi 17 év alatt SOHA nem tett és mondott. Annyira jól esett, és az örömtől sirtam, nem tudom ez hogy sikerült, de azt hiszem, megijjesztettem az öngyilkossággal és látta, hogy kikészültem...Köszönöm Istenem!!!
2015. máj. 1. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!