Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a testvérem...

Mit tehetnék, hogy a testvéremet ne győzze meg anyám? (továbbtanulással kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok, szakközépbe járok. Anyám hetedik osztályos koromtól majdnemcsak erőltette, hogy szakközépbe menjek (amelyiket kitalálta), mondta miért jó, miért éri meg ide jönni, mi az előnye a gimnáziummal szemben. Hát az első hónapban rájöttem, hogy hülyeségeket beszélt; abszolút nem jobb mint egy gimnázium, 27-ből kb 16 lebukott, órákon szinte fél órán keresztül, hol az osztálytársak, hol a tanár ordibál, alig tanulunk, három hónap alatt annyit írtunk a nyelvtanfüzetbe mint általánosba három óra alatt, a társaság is pocsék, ivós drogozos emberek pár kivétellel.) Szóval nagyon megbántam, hogy nem gimnáziumba mentem, szakmára az után is tudnék menni csak egy évvel tovább tartana, a társaság jobb lenne, a tanítás színvonalasabb. 4,2-es átlagommal mehettem volna gimibe, mint pár osztálytársam ilyen átlaggal. A testvérem (12/L) most hetedikes 4,6-4,8-as átlaga van azt párosítva egy jó felvételivel szinte bárhova mehetne. DE anyám neki is kezdi mondani a szakközépiskola ajnározó beszédét. Ha azt mondaná, hogy ő márpedig ebbe a gimnáziumba megy anyám rávágná, hogy nem, szakközépbe mész. Apám gimnáziumpárti, nálam is azt akarta, hogy gimibe menjek csak anyám "túlkiabálta". A testvérem sokkal szorgalmasabb, jobb tanuló egyedül a matekkal van gondja tehát nála inkább humán vonal esélyesebb. Apa nála egyértelműen a gimnáziumot szorgalmazza mert sokkal jobban járna, persze jön anya aki mondja, hogy "ő ugyan nem megy gimnáziumba", "majd nem fogja bírni" stb. A lényeg, hogy mit tehetnék, hogy anya ne küldje sz..r szakközépbe a testvéremet ilyen jegyekkel? Nem akarom, hogy négy évig olyan társaságba járjon be mint én, olyan tanítási színvonalba. 14/f, Előre is köszi!

2013. nov. 22. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne stresszeld már tùl ezt a dolgot, kèrdezö. Èn is majdnem kitünö átlaggal mentem egy gyengècske közèpsuliba, mert anyám ugyanannyira eröltette, mint a tièd.


Na puff, semmi következmènye nem lett, így is majdnem kitünõ maradtam színötös èrettsègim lett, emeltszinten, mèg nyelvvizsgáztam is, miközben a fèl osztàly már elsöben kibukott ( pontosan 11 ember).


A lènyeg, hogy tökmindegy, hova megy tesód, mindenhol ugyanaz a tananyag, mindenhonnan ugyanakkora esèllyel indul az egyetemre.

2013. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Jelölje be a gimit is a felvételin. Ha felveszik, tuti bírni fogja. Ha 4.8-cas átlaggal nem bírná, akkor ki a fene járna gimibe?

Te meg ha tényleg ennyire szar a szakközép, megpróbálhatnál apáddal valmi protekciót találni az egyik gimibe. Nálunk is évente 3-4 gyereket felvesznek a felsőbb évfolyamokba is.

2013. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is, neked sem kötelező ott maradnod. Már a második félévtől mehetsz gimnáziumba, ha átvesznek, vagy akár szeptembertől. Egyébként nem minden szakközép iskola rossz. Nálunk gimnáziumi szinten ment az oktatás, aki akart, matekból is érettségizhetett emelt szinten - emellett pedig toltuk a szakmát is. Kimerítő volt, de élveztük. Több tanárunk elismert képzőművész, a biológia tanárunk pedig rákkutató volt...


Szerintem beszélj apukáddal. Ha mindketten azt szeretnétek, hogy a húgod gimnáziumba menjen, akkor ketten vagytok egy ellen. Anyád csak nem formálhatja erőszakkal az akarata szerint a jelentkezési lapot...

A húgod mit szeretne?

2013. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem engedi anyám, hogy átmenjek másik suliba... apám meg nem nagyon szól bele. A testvéremnek nincs konkrét elképzelése bár van olyan szakma ami érdekli csak az a kb. három iskola jöhet szóba ilyen szakkal; egyik az amibe én járok (nem kell részletezni), a másik kettő meg kb olyan mint amibe most járok, szóval egyik rosszabb mint a másik.
2013. nov. 22. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is anyum szorgalmazta a szakközépsulit, apu gimipárti volt. Én is jó tanuló voltam, de nekem mondjuk mindegy volt hova megyek tovább. Anyum könyvelő, így közgázos szakközépbe mentem. Nem igazán szerettem a közgázos tárgyakat, de megtanultam őket, orvosnak készültem, így biosz és kémia faktos lettem. Nagyon jó nyelvtanáraim voltak, imádtam az osztálytársaimat. Simán felvettek érettségi után orvosira, jövőre végzek is. Nálunk a suliba a gimisek voltak a suli alja, 30-ból 11-en érettségiztek le, szörnyű volt a színvonal. Lényeg az, hogy a tesód lehet olyan osztályba kerülne és olyan tanárokat kapna, hogy egy élmény lenne neki oda járni. Én azóta sem bántam meg és életem legszebb időszaka volt az a 4 év :) Te viszont ha nem érzed jól magad ott, akkor vagy válts más sulira vagy nézz mélyen magadba... nem lehet, hogy azért nem szereted mert eleve úgy állsz hozzá, hogy ez csak egy sz'r szakközép?
2013. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Örölük, hogy neked szerencséd volt. Nem a hozzáállsommal van baj és mindenkivel nyitott normáljs voltam erre nagy jóindulattal hátom haverom van. Már annak is örülök, hogy ha valamelyik nem cs.szeget.
2013. nov. 22. 22:34
 7/12 anonim válasza:
100%

Én is bántam,hogy nem gimibe mentem, egészen a főiskoláig.Ott sokkal jobban jött,hogy közgázos szakközépre jártam, többet tudtunk ,mint a gimisek.

Attól,hogy a többiek hülyék ti még tudtuk tanulni, készülni:)

2013. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tanulni tudok, és tanulok is csak az órai magyarázat elmegy azzal, hogy a tanár fegyelmet próbál tartani mert az egyik a padot gyújtogatja a másik a telefonjával veszi fel videóra a tanórát, a harmadik meg cigit sodor (van, hogy a dohány mellé rak egy kis "pluszt").
2013. nov. 22. 22:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem engedi? Szerintem nézz utána mi kell hozzá, hogy átmehess másik intézménybe. Valamikor a sarkadra kell állnod.

Ha arra van szükség, vegyél fel egy-egy ilyen órát videóra, és játszd le anyukádnak, hadd lássa, mit szorgalmazott ennyire nagyon.

Egyébként tényleg vannak normális szakközép iskolák is, én nagyon szerettem a miénket. Kicsit sok volt a lány, de nagyon jó volt oda járni.

2013. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondd el anyutoknak,hogy egyáltalán nem jártál jól azzal a szakközéppel! :S
2013. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!