Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy a testvérem...

Mit tehetnék, hogy a testvéremet ne győzze meg anyám? (továbbtanulással kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok, szakközépbe járok. Anyám hetedik osztályos koromtól majdnemcsak erőltette, hogy szakközépbe menjek (amelyiket kitalálta), mondta miért jó, miért éri meg ide jönni, mi az előnye a gimnáziummal szemben. Hát az első hónapban rájöttem, hogy hülyeségeket beszélt; abszolút nem jobb mint egy gimnázium, 27-ből kb 16 lebukott, órákon szinte fél órán keresztül, hol az osztálytársak, hol a tanár ordibál, alig tanulunk, három hónap alatt annyit írtunk a nyelvtanfüzetbe mint általánosba három óra alatt, a társaság is pocsék, ivós drogozos emberek pár kivétellel.) Szóval nagyon megbántam, hogy nem gimnáziumba mentem, szakmára az után is tudnék menni csak egy évvel tovább tartana, a társaság jobb lenne, a tanítás színvonalasabb. 4,2-es átlagommal mehettem volna gimibe, mint pár osztálytársam ilyen átlaggal. A testvérem (12/L) most hetedikes 4,6-4,8-as átlaga van azt párosítva egy jó felvételivel szinte bárhova mehetne. DE anyám neki is kezdi mondani a szakközépiskola ajnározó beszédét. Ha azt mondaná, hogy ő márpedig ebbe a gimnáziumba megy anyám rávágná, hogy nem, szakközépbe mész. Apám gimnáziumpárti, nálam is azt akarta, hogy gimibe menjek csak anyám "túlkiabálta". A testvérem sokkal szorgalmasabb, jobb tanuló egyedül a matekkal van gondja tehát nála inkább humán vonal esélyesebb. Apa nála egyértelműen a gimnáziumot szorgalmazza mert sokkal jobban járna, persze jön anya aki mondja, hogy "ő ugyan nem megy gimnáziumba", "majd nem fogja bírni" stb. A lényeg, hogy mit tehetnék, hogy anya ne küldje sz..r szakközépbe a testvéremet ilyen jegyekkel? Nem akarom, hogy négy évig olyan társaságba járjon be mint én, olyan tanítási színvonalba. 14/f, Előre is köszi!

2013. nov. 22. 21:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Elmondtam már neki milyen egy tanóra, mindent elmondok amit csinálnak. Viszont mindig azt mondja, hogy majd jövőre jó lesz mert ezek megbuknak.
2013. nov. 23. 00:10
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem azzal van a gond h szakközép vagy gimi, hanem a társaság. és ha valakit lehet, azt a színvonal sajna húzza magával... :(
2013. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!