Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utáljam az anyám? Szerintetek...

Utáljam az anyám? Szerintetek egy szülő igy viselkedik?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészit lelkileg, mindig belémköt.Bármit csinálok neki soha nem leszek elég jó, legjobban az fáj hogy sokszor szid és szavakkal bánt meg, ami miatt az önbizalmam csak csökken és csökken, el akar tiltani egy gyerekkori barátnőmtöl, csak mert az anyját utálja, szerinte a lánya is olyan(ráadásul ismeri őket,mivel uncsim is egyben), de nekem ő a lelkitársam, osztálytársam, legjobb barátnőm. Anyám minden nap veszekszik velem, házimunkában, öltözködésben, hogy nincs pasim, sokszor küldene férjhez, hogy takarodjak el a háztól,mert nem tudok főzni, hogy bár fiú lettem volna, hogy kár volt megszűljön, hogy mig én a barátnőmmel tartom a kapcsolatot, addig nem lesz pasim, soha meg nem ölel, puszil, dicsér....apám aki megvéd és mellettem áll, de nagyon bánt hogy ilyen az anyám, úgy érzem bennem van a hiba, mert ordibálva vitatkozunk,de olyakat mond hogy kihozza belőlem a rosszat... Tehetnék valamit? Miközben veszekszünk gyűlölöm, de mikor vége akkor egyszerűen megbocsájtok, de nem felejtek...s mikor újra megbánt felgyülemlik bennem minden.. :(

2014. máj. 10. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukádnak tuti személyiség vagy pszichés zavara van, egyszerűen nem normális.

Nem, egy NORMÁLIS szülő nem így viselkedik. Amíg vele élsz, addig próbáld meg nem befogadni amiket mond, ne hidd el, és ne engedd, hogy rombolja az önbizalmadat. Amúgy meg készíts tervet, és tégy a szerint, hogy mielőbb elköltözhess otthonról. Ennyit tudsz tenni.

Ha van lehetőséged tovább tanulni, tedd egy másik városban, ha dolgoznod kell érettségi után már egyből, akkor pedig gyorsan keress munkát, és állj össze más lányokkal albérletbe, ha más nem megy, de a lényeg, hogy ne maradj vele, mert teljesen tönkre teheti az életedet.

2014. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
0%
majd kibékültök
2014. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, de van még valami, hogy mindent ki akarok próbálni mig fiatal vagyok, már cigiztem, ittam, igaz egyik sem segit, de ha a barátokkal vagyok jól elhülyéskedünk... :)
2014. máj. 10. 20:53
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Az enyém is ilyen volt, aztán egyszer csak nem szóltam hozzá többet és vette a lapot.
2014. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nálunk nem igy megy, ha takaritani kell vagy valamiben szüksége van rám, akkor jön oda,és nincs olyan hogy nem szólok hozzá, amugy se változna semmi, ha nem szólnék hozzá..
2014. máj. 10. 21:07
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

"hogy kár volt megszűljön"

-Igen, anya. Tökéletesen igazad van.

(és egyáltalán, ez mondd idegbeteg anyukádnak, mindig)

2014. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
*ezt
2014. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Pinczel Csanád válasza:
0%
Szerintem ne utáld próbálj neg vele kedvesnek lenni ha még nehezedre is esik ha idősebb az anyukád akkor nem nem normális hanem már
2014. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 szabad név? ***** válasza:
Tudod nem a cigi és az ital oldja meg a problémád! Valóban az lenne a jó, ha kicsit eltudnád engedni amit mond, ne veszítsd el az önbizalmad,légy erős! Egy anya ilyen dolgokat nem mondhat a gyerekének, ez így nem normális dolog. Nem próbáltad még ezt őszintén megbeszélni édesapáddal? Hátha tudna segíteni többet is, mint hogy egy-egy vita alkalmával kipártol!
2014. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Tehát úgy értem, ha azt mondja: kár volt megszülni Téged!

akkor felelj: Igen, anya, tökéletesen igazad van. (ez az ő hibája,visszafordítod a támadását ezzel, és talán ráébred, hogy nem kéne ilyen baromságot mondani. Nem, egy normális szülő nem mond ilyet a gyermekének)

2014. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!