Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyük fel, hogy már réges-rég...

Tegyük fel, hogy már réges-rég kilép valaki a kamaszkorból, de még mindig otthon lakik elfogadná-e, hogy a szülei megmondják, milyen zenét hallgasson vagy könyvet olvasson?

Figyelt kérdés
Mindig kutya kötelességünk ugyanazt tenni, amit ők mondanak azért, hogy felneveltek?
2014. ápr. 15. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Személy szerint nem fogadnám el. De ezért kell tudni minél hamarabb önállósodni, hogy ezt elkerülhesse az ember!
2014. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt még gyerek koromban se határolták így be, nemhogy most... :/
2014. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt gyerekként sem fogadtam volna el, nem hogy felnőtt, önálló emberként. Ez független attól, ott lakom-e.
2014. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Milyen zenét hallgasson? Vagy milyen zenét üvöltessen? (Nem ua!!)Milyen könyvet olvasson? Vagy milyen ideologiát, eszmerendszert NE szivjon magába amig ott lakik? (Nem ua!) Ha nem tetszik neki akk menjen máshova! Érthetö lehet!
2014. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki tegyük fel elmenne, akkor viszont mivel, hogyan hálálnál meg a szeretetet, amit egész élete során kapott?
2014. ápr. 15. 10:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szülőként soha nem vártam el, hogy a gyerekeim hálásak legyenek mert megszülettek, felneveltem, iskoláztattam őket. Nekem ez idő alatt ugyanolyan örömet adtak mint amit én adtam. Nem kell hálálkodni senkinek sem. Ha szeret (és hál istenek a gyerekeim szeretnek) jöjjenek ebédre, jöjjenek ha hiányzom, vagy ha nem zavarok akkor én mehessek..A lényeg, hogy tartsuk a kapcsolatot akkor is ha másik földrészen élnek.
2014. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy hálálhatná meg a gyermekem, ha normális, kiegyensúlyozott, boldog életet élne. Akkor tudnám, hogy jó munkát végeztem.
2014. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha valaki tegyük fel elmenne, akkor viszont mivel, hogyan hálálnál meg a szeretetet, amit egész élete során kapott?"


Szeretet érdek nélkül, mi? :)

Nem te akartál megszületni, nem te kérted, ők akarták!!!

Gusztustalan hálát várni cserébe.

Egyféleképpen lehet meghálálni: te is megadod ugyanezt a szeretetet a saját gyerekednek. (Illetve nem ugyanezt, hanem a normális, önzetlent.)


Szerezd meg a "Mérgező szülők" c. könyvet.

Amit csinálnak veled, az semmi más, csak érzelmi zsarolás.


Ha nem akarsz örökké tőlük függeni, és szeretnél normális párkapcsolatot és családot, akkor sürgősen kezdd el az önállósodást.

2014. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Azt mondod, hogy ha a felnőtt "gyerek" nem azt a zenét hallgatja, vagy könyvet olvassa, amit a szülei mondanak, az hálátlanság?
2014. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem. De igazán a szülők szerintem sosem tudják elfogadni, hogy a gyerekük felnőtt, mindig is ott van és lesz is az egészséges féltés, megóvás a káros dolgoktól.

Egyvalamit azért hozzátennék. Sosem fogyasztottam semmilyen drogot, távol áll tőlem az alkoholfogyasztás, dohányzás és a későn hazajárás, a pofátlanság. Hiába hallgatom azon előadók dalait, akik megjárták az alkoholizmus, drogfogyasztás, neurózis pokoli bugyrait, mégis nem ez a része volt rám hatással, hanem, amit a műveikkel legyen az zene vagy szépirodalom közvetíteni akartak.

2014. ápr. 15. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!