Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Találkozzak az igazi apámmal?...

Találkozzak az igazi apámmal? Mit tegyek, ha az anyám évekig hazugságban nevelt?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy az az ember, akit az apámnak hittem egész életemben, nem a vér szerinti apám.

Amióta ezt megtudtam, nem beszéltem anyával, úgy érzem, az egész életem egy hazugság. Anyáék veszekedéséből annyit sikerült megértenem, hogy sokáig viszonyuk volt, nagyon gazdag és idősebb anyánál. Anya nem mondta meg neki, hogy terhes volt, csak pár éve tudja, hogy van egy lánya.


Találkozni szeretne velem, de nem tudom, hogy ez jó ötlet-e.

Össze vagyok zavarodva... A hét elején még volt egy normális, boldog családom. Most pedig úgy érzem, nincs senkim, egyedül vagyok.

Ráadásul apa (a nem vér szerinti apám) családjával nagyon szoros volt a kapcsolatom, de ezek után gondolom már nem fognak szeretni, nem leszek családtag náluk.

16/L


2014. ápr. 13. 14:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Az írod apád évek óta tudja,hogy vagy.Még sem keresett meg téged.vajon miért?Mert nem érdekled.Gazdag is mégis elnézi simán mán egy másik ember dolgozik érted,nevel Téged.Én nem keresném meg.Ha felakarta volna venni veled a kapcsolatot már megtette volna.ne haragudj anyádra,talán nyomos oka volt hallgatott.lehet pont Téged akart meg kimélni.Ő már csak ismeri apádat tudja miért.Nyugi a nevelő apád családja ugyan úgy fog szeretni.
2014. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

az az apád, aki felnevelt, aki gondoskodott rólad, aki szeret, aki melletted állt, amikor beteg voltál, aki örömet szerzett neked, aki felelősséget érzett, érez irántad.


Ő a FELNEVELŐ APÁD!


A biológiai apádat nem érdekelted különösebben. Most, hogy már te is tudod, mi az ábra, kénytelen vállalni, hogy ő létezik, de egy valami hiányzik belőle: az apai érzés, az aggódás, a felelősségtudat, az, hogy ahogy megszülettél, veled együtt váljon apáddá.

2014. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%

Istenem, de buta vagy...


Igenis kérj bocsánatot a szüleidtől! Semmi sem változott, ezt csak te hiszed, hogy változott. Ők eddig is tudták, csak te nem. Nem értem, hogy ha eddig jó volt a kapcsolatotok a nevelő apáddal és az ő szüleivel, akkor miért ne lehetne a továbbiakban is az? Egy dolog változott, hogy már te is tudod ezt.


Én a helyedben mielőtt bármit is csinálnék persze a bocsánatkérést leszámítva, leülnék a családommal és végig beszélnék mindent. A múltat a jelent és a jövőt. Aztán jöhetne szóba a vérszerinti apa kérdése.

2014. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

De ez most derült ki.

Eddig senki nem tudott róla, csak az anyám.

2014. ápr. 13. 16:43
 15/28 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező én vagyok aki mindig 0 %-ot kap az igazi anyáktól ezen az oldalon. Akkor is azt mondom ne hallgass az itteni habzó szájuakra! Találkozz édesapáddal! Anyádat meg sújts mély megvetéssel. Tipikus elvált nő. Saját hibáit másra keni, vetíti. Ő a hibátlan minta anya. Az ilyennek engedély kellene a gyerekszüléshez.
2014. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
13-as gondolom Te is hasonló erkölcsi magasságokban járasz mint a Kérdező anyja.
2014. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
12-es olvasni tudsz? Vagy csak osztani azt az észt amiből neked......
2014. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
6%

Igen, találkozz csak az édesapáddal és beszélj vele meg mindent, ami csak a lelkedet nyomja.


Anyádnak pedig nyugodtan leordíthatod a fejét, mert megérdemli. A hazudozás felőrli és elpuszítja a bizalmat. EZT játszotta el anyukád - azt hiszem, egy életre -, és ezért vagy most szegénykém ennyire padlón.


"de ezek után gondolom már nem fognak szeretni, nem leszek családtag náluk"


Te ettől félsz. De ha ők így is állnak hozzád, akkor valójában soha nem szerettek és soha nem voltak a családod. Ellenkező esetben MOST kéne megmutatniuk (a bajban!), hogy mit jelent a család szó valódi jelentése.


Fel a fejjel! :)

2014. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%

Te hülye vagy utolsó...

Egyébként nem értelek kérdező, ahelyett, hogy ler*bancozod anyádat, tök vadidegen emberek előtt, miért nem állsz elé, és kéred meg, hogy mondja el mit, miért tett? Nem lenne egyszerűbb? Amúgy én nem rá haragudnék, és nem is fordítanék hátat azoknak akik eddig felneveltelek és szeretettek. Hibáztak ez tény, nem is kicsit, de ettől függetlenül próbáld mérlegelni a helyzetet. A biológia apáddal meg találkozz, bár azért érdekes, hogy Ő nem keresett téged egészen idáig. Rá nem vagy dühös?

2014. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Iszonyú nehéz lehet most neked, de arra bátorítalak, beszélj a nem vérszerinti apukáddal is, mondd el neki őszintén: "Apa, félek, hogy most már nem fogsz úgy szeretni, mint eddig." Mondd el neki minden félelmedet, dühödet. És ugyanígy beszélj a nem vérszerinti nagyszüleiddel is, vagy nem tudom, pontosan kikre gondoltál, mondd el nekik, hogy félsz, hogy elveszíted őket.

2014. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!