Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az a gyanúm, hogy az anyám...

Ha az a gyanúm, hogy az anyám nem az igazi anyám, hol kezdjek utánanézni ennek hivatalosan?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha az anyakönyvi kivonaton ha örökbefogadtak, kinek a neve szerepel? (Az apám az igazi, de már meghalt!) Vagy a kórházban utána lehet kérdezni, megmutatják, egyáltalán nyilván van tartva a születésem, és azon biztosan az igazi anyám neve szerepel, nem az örökbefogadóé? 1981ben születtem. Vagy ügyvéd segítségét kellene kérnem, aki hozzáférhetne olyan iratokhoz amik ezt bizonyítanák?
2012. júl. 11. 00:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha az anyukád meghalt, és örökbefogadott, akkor a nevelőanyukád neve lesz az anyakönyvi kivonaton is. Ahogy mindenhova az ő nevét írod az "anyja neve" rovatba. Esetleg, ha van nálatok olyan újság, amiben leközlik a születéseket... Érdemes lenne megnézni azt a hetet, amikor születtél, mert a szülők nevét is fel szokták tüntetni. (És ez már '81-ben is divat volt.) A legbiztosabb pedig a DNS teszt. Anyukádat kérdezted már erről? Miért gondolod, hogy csak a nevelőanyukád?
2012. júl. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal beszéltél már erről?
2012. júl. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Ez engem is érdekelne, hogy miért vagy biztos benne, hogy az apukád a vér szerinti apukád az anyukád pedig nem. Ez egyébként is elég furán hangzik.

A gyanúm, hogy összekaptatok valamin anyukáddal és most azzal akarnál bosszút állni, hogy ezt a fejéhez vágod. Ugye nem így van?


Egyébként meg nézegesd a régi fotókat. Kellene olyat találnod, amin anyukád terhes veled. A 80-as évek elején már azért fényképezgettek az emberek. De a legegyszerűbb megkérdezni tőle.

2012. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy fénykép hiánya semmit se bizonyítana. Az én apukám nagyon szeretett fotózni, volt gépe is, a két bátyámról van egy halom kép, tudjátok ilyen anya eteti, fürdeti, és társai. Rólam meg fél évesen van 3 kép a keresztelőmről, aztán meg az első szülinapomon, mert apám sokat dolgozott, és saját bevallása szerint elég gyorsan eltelt számára az első év. Anyám meg nem tudta kezelni a gépet, mert nem automata volt, hanem mindent kézzel kellett rajta állítani. Terhes képek meg egyáltalán nincsenek, szerintem nem volt nagy divat pocakos anyukákat fotózni. De, ha nem volt fényképezőgépük, akkor lehet, hogy csecsemős képük sincs, ez nem jelent semmit. Rólam sincs, és meg se fordult a fejemben, hogy örökbe fogadtak.
2012. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Először kérdezd meg anyukádat.

Egyenesen kérdezz rá, és gondosan figyeld az arcát, amikor beszél. Nagyon ügyes színésznek kell ahhoz, lennie, hogy szemrebbenés nélkül hazudjon neked, ráadásul hosszabb ideig.


Ezután elmehetsz a városházára az Anyakönyvi hivatalba érdeklődni. Ha akarod, előtte felkereshetsz egy ügyvédet is. Ha anyukád örökbe fogadott, akkor az előbb-utóbb ki fog derülni, csak egy kis időbe telik.


Ez pl. egy igen jó támpont: pl. ha barna szemed van és ő is, valamint a vér szerinti édesapád kék vagy zöld szemű volt, akkor KIZÁRT, hogy anyukád a vérszerinti édesanyád volna. Két recesszív génből soha nem lesz domináns. Fordítva igen.

2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
31 éves vagyok, nem 15, léci ne feltételezzetek baromsàgokat, hogy holmi összekapàs miatt talàltam ezt ki, de nem szeretném itt leírni az egész élettörténetem, legyen elég, hogy alapos a gyanùm, hogy csalàdi titok van a hàttérben! Ezek nem olyan dolgok, hogy "kérdezd meg anyukàdat!" mert ha megmondanà,akkor màr tudnàm. Soha nem mondanà meg! De már tùl sok minden utal arra, hogy valami nagyon nem stimmel... Kòrhàzban nincs nyilvàntartva a születésem? Vagy ott is az örökbefogadò lenne màr feltüntetve? Màr hàzasok voltak a születésemkor.
2012. júl. 11. 14:31
 7/17 A kérdező kommentje:
"anyukàm" barna szemü, hajù, tesòm is, de én apukàmra ütöttem, vilàgosabb hajú és zöld szem, mint én. De hogy nincs hasonlòsàgon egyàltalàn anyukàmmal, tesòm meg totál olyan, ez önmagàban nem bizonyíték...
2012. júl. 11. 14:34
 8/17 A kérdező kommentje:
Léci értsétek meg, hogy nem fogom öt megkérdezni( bocs, nincs hosszù ö..) nála jobb színész nincs a földön, rengeteget hazudott màr nekem is meg màsoknak is
2012. júl. 11. 14:37
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen papírokon nem lenne rajta az édesanyád neve. A gyámhivatalt kéne felkeresned, ott tájékoztathatnak a vér szerinti szüleidről, ha örökbe fogadtak. Ha nincs náluk adat rólad, akkor jó eséllyel nem fogadtak téged örökbe. A szemszín meg szintén annyit jelent, mint egy nem létező fotó. A szüleim mindketten barna szeműek, én és a testvéreim is mind kék ill. zöld szeműek vagyunk. Anyukám és apukám szülei közt is volt kék szemű, visszaütött, ez ennyi. Nem törvényszerű, hogy a szülőkre hasonlítsanak a gyerek.
2012. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. egyik szülőmre se hasonlítok, hanem kiköpött anyai nagymamám vagyok, anyukám pedig tatámra hasonlít. Mégse fordul meg a fejemben, hogy mamám lánya lennék. A bátyáim meg tiszta apjuk. Persze ettől még lehet családi titok a háttérben, de csak kinézetre ne alapozz semmit... Én az unokatestvéreimre sokkal jobban hasonlítok, mint a testvéreimre, mert ők is a mamára ütöttek, csak nekik az apjuk is tiszta mama.
2012. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!