Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az a gyanúm, hogy az anyám...

Ha az a gyanúm, hogy az anyám nem az igazi anyám, hol kezdjek utánanézni ennek hivatalosan?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha az anyakönyvi kivonaton ha örökbefogadtak, kinek a neve szerepel? (Az apám az igazi, de már meghalt!) Vagy a kórházban utána lehet kérdezni, megmutatják, egyáltalán nyilván van tartva a születésem, és azon biztosan az igazi anyám neve szerepel, nem az örökbefogadóé? 1981ben születtem. Vagy ügyvéd segítségét kellene kérnem, aki hozzáférhetne olyan iratokhoz amik ezt bizonyítanák?
2012. júl. 11. 00:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, én elsőre is felfogtam, hogy hány éves vagy, és nem nézlek hülyének. Senkit sem szoktam itt hülyének nézni, csak annak, aki: egy embernek, akinek problémája van.


Ha valami nem stimmel, és úgy tud hazudni, hogy ezt te nem veszed észre, akkor nagyon nagy baj van vele. Akkor akár az édesanyád, akár nem, minél előbb igyekezz tőle minél távolabb kerülni.


Keress meg egy ügyvédet és tárd elé a problémádat. Rokonaid nincsenek apai részen? Vagy szerinted mindenki hazudna?


Ha nem akarod, vagy nincs erre pénzed vagy időd, akkor menj be először az Önkormányzat anyakönyvi hivatalába és mondd el, hogy mi a gondod. Ők nem fognak hazudni.

És tudják, hogy ilyen esetben merre kell indulni.


A barna szem dominánsan örökölődik, de ha édesapád színeit kaptad, akkor ez nem lényeg. Vértesztre, DNS-tesztre kényszeríteni édesanyádat nemigen fogod tudni, ha arra sem képes, hogy megmondja, hogy örökbefogadott-e vagy sem. Viszont taláhatsz olyan dokumentumot, amelyen pontosan fel van tüntetve a vércsoportja. Ha édesapádét és a magadét, valamint a testvéreidét tudod, akkor ez is lehet támpont.

2012. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A vércsoport se jelent semmit. És az anyakönyvi hivatalban azt fogják mondani, ami a születési anyakönyvi kivonatán van, amin nyilván a mostani anyukája szerepel, különben tudna róla a kérdező, hogy örökbe fogadták, mert akkor a hivatalos papírokra "anya neve" helyett mást kéne írnia, mint jelenleg. Ha valakit örökbe fogadnak, s a szülő kéri, készítenek neki új anyakönyvi kivonatot. Az árulkodó lehet, hogy nem akkor állították ki, amikor a kérdező született, hanem hónapokkal, évekkel később, de az is lehet, hogy csak elveszett, és kértek másikat. Az enyémet huszonévesen nem találtam, kértem újat, aztán meglett a régi. Van ez így. örökbefogadottak esetén csak a gyámügy tud információval szolgálni a vér szerinti szülőkről, s kötelesek is kiadni, mert a kérdező már nagykorú.
2012. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Biztos választ az apai nagyszüleimtől kaphattam volna, de ők sajnos már 12 éve meghaltak. Apukám testvérei messze laktak tőlünk, 1980ban is már, így simán lehet, hogy nem tudnak semmit. A helyi önkormányzathoz nem szívesen mennék, mert falu, mindenki ismer mindenkit, csak a pletyka lenne. Más önkormányzatnál, vagy más úton? A gyámhivatalt hol keressem fel, mindegy, vagy az is csak a lakhelyen lehetséges? Esetleg a legközelebbi városban? 10kmre van
2012. júl. 11. 16:53
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
Közben utánanéztem, és örökbefogadott gyerekeknél minden esetben új születési anyakönyvet állítanak ki, így az önkormányzatot felejtsd el, mert semmit se tudnának segíteni. Ha egyedülálló ember fogad örökbe, akkor a másik szülőhöz fiktív nevet írnak be! Azt a gyámhivatalt kell felkeresned, ami a születési helyeden van.
2012. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2012. júl. 11. 18:27
 16/17 anonim ***** válasza:

Én örökbefogadó anyuka vagyok,vagyis vagyunk a férjemmel.A kisfiunk teljesen ránk hasonlít.Ha szeretné megtudni ki a biológiai anyja,akkor 18 évesen megismerheti.


Ha a TEGYESZben történt az örökbefogadás, akkor ők mindenben segítenek neked.Én hozzájuk fordulnék a helyedben.

2013. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
oooo és igen, új anyakönyvi kivonata van az örökbefogadott kisfiunknak DE!!! nézd meg a kiállítás dátumát. Mert születéskor AZONNAL elkészítik,de amikor megtörténik az örökbefogadás,akkor az a dátum lesz az új anyakönyvi kivonaton.nekünk így az új olyan 1 hónapos diferenciában van
2013. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!