Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy nem az ő dolga, hogy hány kiló vagyok?

Figyelt kérdés

18/L vagyok, kb 10 kiló felesleggel.

majd ha lesz elég akaraterőm, leadom, szerintem amúgy is az én dolgom.

de anyukám már évek óta ezzel b* sztat, hogy milyen dagadt vagyok, fogyjak le azonnal, stb. és egyszer sem mondta kedvesen!

mindig beszól, ha 1 tányérnál többet eszek.

az összes családtagnak és barátnőjének elmondta, hogy mennyire meghíztam.

volt egy szerelmi bánatom, ezért nem nagyon volt étvágyam két hétig. most már jobban vagyok, ezért újra elkezdtem annyit enni, mint előtte, ő meg erre kiakadt, és lecseszett, hogy nem is szoktam mostanában sokat enni, ő abban reménykedett, hogy lefogyok, hogy képzelem, hogy merek még egy adagot enni.


a szép szó nem segít. és azt hozzá tenném, hogy rajta több felesleg van, mint rajtam!!!


mit csináljak, hogy leszálljon végre rólam?!


2014. márc. 14. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Vegyél fel egy olyan pólót amire rá van írva hogy így vagyok tökéletes. Otthon folyamatosan ezt viseld. Rakj ki táblákat a szobád ajtajára hogy elégedetleneknek tilos stb. És egyél annyit amennyi jól esik. :)
2014. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

aggódik


viszont, ha rajta is van felesleg akkor nagyon nem posztja megszólni..de ez nem változtat azon, hogy kell-e fogynod vagy sem..

milyen magassághoz van 10 kg felesleged? mert nem mindegy...nekem 7kg feleslegem van 174 cm magassághoz, a párom, és én érzem csak, tehát 174 cm-nél 10 kg kb semmi

2014. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

2-es vagyok


nah szép a kérdésre nem válaszoltam


én megmondanám, hogy szerintem az én dolgom..

attól függően ahogy reagál...mondanám: hogy ha ő majd súlyánál lesz akkor kompetensnek tartom a véleményét, de addig nem.

2014. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

evek ota inkabb hallgatod minthogy lefogynal?

szerintem fogyj le, aztan akkor beke lesz, meg egeszsegesebb is leszel.

Tiz kilot egy eros fogyokuraval ket het alatt le lehet adni, de ha nem tul drasztikusan akarod akkor is 2-3 honap.


De ha jobb evek ota hallgatni a bsztatast...

2014. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
Ja persze hogy ne érezze jól magát a bőrében, az anyukája nyerjen és hogy dupláját visszaszedje. Nem ajánlom.
2014. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Mondd meg neki hogy miután ő leadta az ő súlyfeleslegét akkor te is leadod a tiédet ;)
2014. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Most vagy 18. Azt írod, hogy ő évek óta ezzel zaklat.

Akkor te még javában kiskorú voltál (azaz az ő "dolga" volt), amikor a témát lkezdte feszegetni, mert mint szülőd felelősséggel tartozik az egészségedért. HA tinédzserként súlyelesleged van, jó eséllyel később még több lesz. Biztos, hogy foglakoztatja a dolog, aggódik, ezért is téma ez nála az ismerősökk között is. Talán a saját tapasztalatából kiindulva is azt szeretné, hogy fiatalon alakuljon ki benned a helyes étkezés, amivel tartani tudod a súlyodat. Én úgy látom, hogy ő inkább a te érdekedben és nem ellened teszi a megjegyzéseket. Próbáld így is megvizsgálni a dolgokat, akkor "majd ha lesz elég" akaraterőd, nekiállhatsz fogyni. Ne légy lusta. ez a te érdeked! Most csak 10 kiló, 20 évesen meg majd 20. Vagy akkor már úgy gondolod, lesz elég akaraterőd?

AZt, hogy sose mondta ezt kedvesen, azt nem hiszem el. Pl. egészen pontosan mit is mondott legelőször? A gyerekek hajlamosak elengedni a fülük mellett a szülői megjegyzéseket, csak akkor jut el az agyukig, ha már tizedszerre, hangosabban/élesebben mondják. Lehet, hogy nálatok is így volt?

2014. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 klopusz ***** válasza:
75%

Én akkor szóltam a lányomnak, hogy kissé túlsúlyos, amikor már az én elfogult anyai szememnek is feltűnő volt a plusz kiló. (11-12 éves volt)

Akkor sem piszkáltam, hogy dagadt, mivel mindig azt hangsúlyoztam, hogy minden dekáját szeretem/szeretjük, hanem elvittem a körzeti dokihoz, hogy milyen diétát javasol az eredményes fogyásért. Neki sikerült, egy évig tartotta a diétáját, a súlya azóta ideális.


Az biztos, hogy soha sem fogom a gyerekeimet megszólni a súlyuk miatt, pláne nem mások előtt. Ha meg rajtam lenne felesleg, úgy érzem, nem is lenne jogom mást piszkálni.

2014. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Szia!

Szerintem, ha megint beszól, mond meg neki, hogy elég rosszul esik ez neked, -e közben próbálj meg higgadt maradni- meg nem így kéne a fejedhez vágni, mert ezzel a hozzáállással nem tud téged motiválni. Jobban esne, ha finomabban szólna! Igen írtad, hogy a szép szó nem segít, de ha ordibáltok, az meg pláne nem fog :D

Inkább örülnie kéne hogy ez neked így jó, jól érzed így magad és a te tested és rajtad kívül senki nem rendelkezhet felette.


Érthető, jót akar neked, hiszen mint írtad rajta is van felesleg, tisztában van a helyzeteddel.

Viszont ha meg visszaszólsz, hogy ő sem egy nádszál, az csak olaj a tűzre.

Próbáld meg vele megértetni, hogy köszönöd szépen az észrevételeket meghallgatod szívesen, de dönteni úgy is te fogsz!

Nálam is volt ilyen anyukámmal és amikor megkérdeztem, hogy a környezetemben minek kellett elmondani ezt, az indoka csak a motiválás volt, hogy hátha mások is mondják akkor elkezdek fogyózni. Én meg erre azt mondtam, hogy ismerhetne már annyira hogy pláne megmakacsolom magam és úgy fogok hozzáállni, hogy aki szeret az "így" is elfogad, ha meg nem, az az ő baja! :D :D :D


23/L

2014. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

"Tiz kilot egy eros fogyokuraval ket het alatt le lehet adni"

Ez a nap válasza:)


Én arra lennék kíváncsi, hogy anyuka az évek óta tartó b*sztatás mellett mit ttt azért, hogy fogyjál? Mennyire alakította át a család étkezését?

2014. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!