Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal, hogy külön szeretnék költözni, anélkül, hogy tönkremenne egy életre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Főleg apukámmal van a probléma. Van munkahelyem, keresek annyit, hogy eltartsam magam, van megtakarításom. 23 éves vagyok, szerintem természetes, hogy nem a szülői házban képzelem el a hátralévő életem. Korábban is tett arra megjegyzéseket, hogy nem kéne elköltöznöm, mert szerinte, amiért én nem vagyok vállalkozó, és nem keresek százezreket, így anyagilag soha sem leszek tőle független. Erről annyit, hogy keveset keresek de meg lehet élni ebből a pénzből, ha másnak is sikerül, ráadásul úgy hogy szórakozásra is jut és félretenni is tudnak, akkor nekem miért ne menne.

Mostmár nagyon szeretnék összeköltözni a párommal, mivel szeretjük egymást és nem akarunk már "csak" együtt járni. AMióta ő ezt tudja, szabályosan kikezdte a kapcsolatot. Minden értelemben degradálja a páromat, engem is, a kapcsolatunkat is (mert szerinte amíg nem házasodunk, addig a kapcsolatunk nem ér semmit az ő szemében). Anyagi téren is úgy gondolja, hogy soha se fogunk felérni hozzá, és rá vagyunk utalva, amit éreztet is velünk. Nem vagyunk rá utalva, van munkánk, életcéljaink, nincs miért szégyenkeznünk. Én soha nem arra rendeztem be az életem, hogy majd ő segít, csak mert neki van pénze. Mindig tudtam, hogy a pénze miatt, nyeregben érzi magát, és imád feltéteket szabni, és szabályosan be kell neki csicskulni, én nem akarok tőle függeni. Mindig úgy voltam vele, hogyha akar segíteni, akkor elfogadom, de ha nem akkor nem fogok megalázkodni előtte, hanem elérem azt a valamit a saját erőmből. A legfájóbb az volt, hogy szánalmasnak, nevetségesnek nevezte a céljainkat, pedig számunkra ez nagy dolog, hogy el tudjuk érni a saját erőnkből. Nekem még azt mondta, ha összeházodnánk, nem kevés pénzt kapnánk, egyébként meg ne számítsunk semmire. A páromnak is beolvasott, hogy mégis mit képzel magáról, amiért még nem kért meg! Egy éve se vagyunk együtt a párommal, nem tudom mi a fenének olyan sürgető neki. Nekem nem sűrgős. Házasságpártiak vagyunk egyébként mindketten. Megbeszéltük, hogy nem akarunk együttélni a végtelenségig, hanem 1-2 éven belül összeházasodnánk. Közös terveink vannak, teszünk is ezek megvalósításáért, nekem ez pont elég. Mondta a párom, hogy szeretne megkérni, azt is tudom, hogy meglepetést akar. Én is megmondtam neki, hogy bármikor hozzámennék. Apukámnak ezt hiába mondtam el, meg se hallja a szavamat, úgy érzem tönkre tette az eljegyzésnek is a varázsát. A párom már azt érzi, hogy nem lesz soha elég jó ebbe a családba, meg hogy itt elvárások vannak, amiknek meg kell felelni. Meg akarom mondani apukámnak, hogy kérjen bocsánatot a páromtól, ha tőlem nem is, de a párom ezt nem akarja, mondván, hogy akkor csak tovább mérgesedik a kettőjük kapcsolata. NEm tudom mit tehetnék, hogy elfogadja végre, hogy a saját életemet akarom élni?


2014. márc. 13. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha apád lakásába költözöl, SOHA nem leszel független tőle, soha nem fogod meggyőzni arról, hogy saját erőből elérsz valamit - mert nem is lesz így.

Az, hogy kiköltözöl a szülői házból, egyenesen apád lakásába, hát az nem függetlenedés.

2014. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

miért nem függetlenség, ha én tartom fent a lakást, fizetem a számlákat, és a közösköltséget, saját pénzből berendezem, vezetem a háztartást?!

Remélem nem hiszi senki, hogy ő fizetne utánunk bármit is.

Mitől jobb az, amikor sok fiatalnak saját lakást vesznek a szülei, és ott függetlenedik? Vagy mitől jobb az, hogy van pl.: ismerősöm, aki albérletben él, de nincsen mosógépe (megtakarítása sincs és nem is tudna venni magának) és hazaviszi a ruháit a szülői házba, hogy ott mossák ki? Mitől jobb az, hogy ugyanez az ismerősöm nem vesz magának élelmiszert, hanem heti egyszer hazamegy a szüleihez és onnan visz el kaját? Nagyon ritka Magyarországon az olyan fiatal (30 év alattiakra gondolok),akiknek van saját lakása szülői segítség nélkül, ha csak nem örökölt vagy nem keres százezreket...vagy hitelt vesz fel. Szintén ritka az olyan fiatal, aki fent tudna tartani egy albérletet az itteni átlag fizetések mellett. Még ketten se egyszerű, egyedül meg főleg nem megy sokaknak. Itt 60 ezer + rezsi egy albérlet. Ettől függetlenül, akkor fenntartom, hogy kivennénk egy szobát, ha nincs más megoldás. Csak akkor a te olvasatod szerint a fiataloknak jó, ha 10%-a független...tehát azok akik 0 szülői segítséggel na meg nem is örökölnek (mert gondolom az se számít) vesznek egy lakást, vagy albérletet tartanak fent, vagy hitelt fizetnek.... hangsúlyozom 0 segítséggel. Mert ha kapsz a szüleidtől pl.: bútorokat vagy akármit, akkor az se számít ennyi erővel, mert ne segítsenek, csak úgy vagy független. Szerintem se a család, se a függetlenedés nem erről szól.

2014. márc. 13. 17:54
 13/18 A kérdező kommentje:
egyébként szülőként, ha nekem lenne egy lakás a nevemen, amit nem használok, kiadni nem akarok, mert félek, hogy lelakják, és nem fizetnek érte, el adni meg nem akarom a válság miatt, mivel csak áron alul lehetne eladni... és felajánlanáma fiatal, de már felnőtt gyerekemnek, hogy a kvázi "felesleges" lakásomban kezdje meg az életét, de ő közölné, hogy inkább elmegy albérletbe, csak hogy függetlenedjen, akkor biztosan megsértődnék...
2014. márc. 13. 18:06
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nekem hiába írsz kisregényt, meg hordasz le a sárga földig mindenkit, aki azt írja, nem vagy független, attól még apád nem lesz egy cseppet sem megértőbb, sőt, te sem leszel független.

Igen, az én olvasatomban nem az a függetlenség, hogy beköltözök apám lakásába, és ott CSAK A REZSIT fizetem.

Igen, te így meg úgy tennél, ha a te gyereked lenne ilyen helyzetben. Apád meg nem így meg úgy tesz. Talán neki mondd el, hogy szerinted neked ez jár, - utána vagy kihajít, hogy a lábad se éri a földet, vagy simán csak kiröhög, hogy közben meg az anyagi önállóságoddal jössz neki.

2014. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
a véleményemet írtam le, lehet hosszú lett, de nem muszáj elolvasni, és egyetérteni se. Meg fogom vele beszélni ezeket, ha kihajít, akkor tegye azt, tudok gondoskodni magamról. Nem arra várok, hogy segítsen, mert így is úgyis elmennék. Arra szerettem volna tanácsokat kapni, hogy hogyan értessem meg vele, hogy különköltözöm. Mivel ez a fő probléma. De csak hogy teljesen értsétek, egyáltalán nem kérdeztem rá a lakásra. A szüleimnek elmondtam, hogy mik a terveink, ő volt az aki azt mondta, hogy lakjunk inkább ott mint hogy egy kevésbé jó házat megvegyünk. Megbeszéltük a párommal, úgy döntöttünk ezt el fogadjuk, utána kezdett el akadákoskodni.
2014. márc. 13. 18:20
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

szóval röviden: apád kopjon le rólad, de lakása kéne

meg felvennél több 10 évre hitelt valakivel, akivel fél percet nem éltél együtt..


aha

2014. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

"miért nem függetlenség, ha én tartom fent a lakást, fizetem a számlákat, és a közösköltséget, saját pénzből berendezem, vezetem a háztartást?! "


Mert nem a tied a lakás és mégsem fizetsz lakbért.

2014. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
86%

Apádnak abban nagyon igaza van, hogy gyerekesen gondolkodsz, és egyáltalán nem vagy még érett, felnött ember.


1. Nem akarsz függni apádtól, de a lakása kellene.


2. Nem akarsz albérletet, mert "sokba kerül", helyette veszel egy házat hitellel.


3. Még egy éve sem jársz együtt valakivel, nem ismered igazán, de vele közösen akarsz hitelt felvenni.


4. Fogalmad sincs az együttélésröl, a másik személyiségéröl, de már "tudod", hogy "örökké" együtt maradtok.


5. Amennyiben TÉNYLEG felnött lennél szellemileg, elöször kivennél egy szobát a barátoddal, és kipróbálnátok a mindennapokat.


6. Nem apád lakását akarnád, meg nem is az "elfogadott" támogatást, hanem a SAJÁT jövedelmedböl élnél legalább egy évig, akkor bizonyítanál valamit.

2014. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!