Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne szorosabb a...

Hogyan lehetne szorosabb a kapcsolatunk apámmal? Patthelyzet.

Figyelt kérdés

Nagyrészt az ő személyiségét örököltem, nem tudok kezdeményezni, és még ha nekem is kéne igyekeznem, nem megy. Apám ugyanilyen, legfőképpen velem (márhogy a családból). Természetesen kimondva nincs, de hugom inkább apás, én pedig inkább anyás, és ez oda-vissza működik.. Tehát kimondatlanul apám engem szeret a kevésbé, ami valamilyen szinten érthető.

Természetesen senki sem tökéletes, ő sem az, sok olyan nevelési módszere van, amivel nem értek egyet, és amivel nálam SEMMIRE nem megy, ellentétben a hugommal.. Az ilyenek, hogy sértegetés, amit ő "piszkálódásnak" hív, provokálás, mert akkor szimplán otthagyom. Ő inkább az a megfélelmítős, tiszteletet parancsolós típus (kezet nem emelne egyikőnkre se viszont). Ettől függetlenül állandóan veszekszünk, egy percet nem bírunk ki egy helyiségben.

Egyszer voltunk "ketten" egy hétvégét Lengyelországban, a céggel mentem ki, ahol dolgozott, mint tolmács. Egy hotelszobában laktunk, és kb nonstop együtt voltunk, akkor valamelyest jobb lett a helyzet, de amint hazajöttünk ugyanez. Sőt, már a magyar határnál úgy összevesztünk, hogy hazáig egy szót sem beszéltünk.


Mit csináljak? Nem tudok a hugom lenni, nem tudok úgy nyalizni neki, mint ő, pedig sajnos apa ezt szereti (nem féltékeny vagyok, szimplán ilyen a személyisége).. És makacs is vagyok, iszonyatosan, akárcsak ő.. Mit kéne tennem?


2014. febr. 26. 23:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmit. Mivel ő az apád, egy szülő, ezért lehetne annyi belátása, hogy a gyerekeivel való viszonyában nem a saját személyiségét nyomkodja előtérbe, hanem megpróbálja tudatosan kezelni a velük való viszonyát, hogy egyikük se érezze kellemetlenül magát, vagy elhanyagoltabbnak, mint a másik.


Nem kéne neki megfelelned, mint egy havernak, jópofizni, meg "nyalni", ahogy írod, mivel te a gyereke vagy. Az egy teljesen más szint. Jó esetben a nevelési szakasz befejeztével próbálna elfogadni úgy, ahogy vagy, és nyitottnak mutatkozni az irányodban.

2014. febr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!