Te mennyi zsebpénzt adnál az egyetemista gyerekednek?
Szerintetek mennyi zsebpénzre van szüksége egy fiatal egyetemista lánynak Budapesten? Havonta kétszer jön haza, főtt ételt nem hord magával. A lakbért külön adom oda a barátnője édesanyjának, akié a lakás, valamint bkv-bérletre is külön kap pénzt. A kérdésem az lenne, hogy ti mennyi pénzt tartotok ideálisnak egy ilyen két hetes periódusra? Vagy akár számolhatunk havi bontásban, úgy sokótoknak talán egyszerűbb. Az utazását, étkezést, szórakozást kell ebből állnia.
Egyébként diákmunkával keres magának havonta 20000 forintot, de azt szeretném úgy kezelni, hogy csak az övé, azért megdolgozott, én pedig gondját szeretném viselni, amíg be nem fejezi az alapképzést.
Természetesen van egy összeg, amit kapni szokott, csak a férjemmel a minap kicsit összezördültünk, mert sokallja az összeget, amit adok, pedig szerintem pont hogy kevés. Nem szeretném leírni ezt az összeget egyelőre, hogy ne befolyásoljon titeket a válaszaitokban.
Előre is köszönöm!
30-40-et kaptam egy hónapra
mindent én álltam, koli, bérlet, kaja, ruházkodást is (bár ajándékba kaptam azért ruhát:))
kaptam szoc. támot. bursa-t diákmelóztam, és ösztöndíjat is kaptam.
volt 2 félév,a mikor így a bevételem: 25 szoc tám, 20 bursa, heti 7-8 diákmeló ösztöndíj 20, nah ekkor egy forintot sem kaptam otthonról
15000 ft két hétre,nem egyre. sokan félreértelmeztétek.
mint írtam, a 20000-et szeretném, ha megmaradna neki.
ösztöndíjat nem kap.
aki azt írja, dolgozzon többet: nem szeretném, hogy emiatt az iskolából maradjon ki. minden nap estig bent van, hajnalban kel újságot osztani.
egyébként megmutatom a kérdést a férjemnek, tehát köszönöm a válaszokat!
és mint írtam, nem csak a kajára kell ennyi, azt példának hoztam.
egyébként abszolút nem lettem meggyőzve, de örülök ha olvashatom mások véleményét is. :-)
Ez szerintem sok mindentől függ.
Otthon lakik-e vagy nem. Milyen szakon van, milyen az órarendje.
Én a magam részéről otthon lakom. Tudom, milyen az, amikor az ember tud egyetem mellett dolgozni, és amikor nem. Most épp nem, mert olyan borzalmas órarendem van, hogy egyszerűen nem tudok rendes munkát vállalni (ami nem feketemunka, nem k.rválkodás, nem zepter stb.).
Nekem a szüleim az utánam eső rezsit, a kajám egy részét, a BKV-bérletemet, a telefonszámlámat (ami nem sok, mert nem lógok órákig rajta, és úgyis ingyen beszélek a páromon kívül mindenkivel, akit hívok) és a gyógyszereimet (fogamzásgátló, allergiagyógyszerek) fizetik, plusz néha olyan ruhákat, amik sürgősen kellenek és tényleg fontosak (télikabát, csizma). Szerintem, ha egy szülő meg tudja engedni magának, nem az ördögtől való, ha annyit, amiből ezeket ki tudja gazdálkodni.
Érdemes egyébként főleg a kaját kiszámolni, hogy mennyi a minimum, amiből normálisan megvan ételfronton, és ahhoz mondjuk egy-két ezrest hozzácsapni havonta, hogy el tudjon mondjuk menni havi 1x pizzázni vagy gyrosozni mondjuk. Érdemes egyébként végigvenni, hogy mennyit költ kajára, és hogy étkezik, mert lehet, ebből lehetne lecsípni. Pl. főzzön többször, és ne mindig gyorskajáldában egyen, ha sokat eszik ilyesmi helyeken.
Nem olvastam az előző válaszokat, bocsánat, ha ismétlek valakit.
Szerintem amit a lányod _ételre_ kap, az nem "zsebpénz". Egyetemistának én már zsebpénzt nem adnék, legyen az a zsebpénze, amit diákmunkával megkeres. Az étkezését én állnám, persze nem úgy, hogy minden nap lazacot eszik kaviárral, de ne is májkrémes zsemlén éljen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!