Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket támogattak a szüleitek...

Titeket támogattak a szüleitek a fészekrakásban? Vagy ti támogattátok/támogatnátok a gyermekeiteket?

Figyelt kérdés

Mi hét és fél éve küszködünk, hogy ötről a hatra jussunk a férjemmel és meg tudjunk venni egy kis házat. Anyósomék támogattak, ahogy tudtak, szinte erejükön felül is, anyámtól és apámtól pedig megkérdeztem, tudnának-e kölcsönadni, ha máshogy nem jönne össze a pénz. Anyám azt mondta, igen, apám meg indokolás nélkül nemet mondott. Nagyon rosszul esett, ahhoz képest, hogy sokkal jobban állnak anyagilag anyósoméknál, százezer forintot nem ajánlottak fel maguktól, amikor meg kölcsön kérek, nem ad. Ez csak nekem furcsa? Mást se támogatnak és ez a normális? Amit meg anyósomék tettek, az a ritka kivétel?

Ja, és annak idején anyám nem kis összeget ajándékozott az öccsének, amikor az volt ilyen helyzetben. Nekem ilyet nem ajánlott fel, csak amikor én kértem, akkor ment bele vonakodva a kölcsönbe.


2014. febr. 19. 14:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
76%

Két gyerekkel laktunk egy lehetetlen társasházban, amikor találtunk egy 3 szobás házat a környéken. Ez éppen a hitelválság kellős közepén volt, azokban az időkben, amikor, utoljára mi is hitelképesnek minősíttettünk.

Az eladóknak sürgős volt a ház eladása, mert svájci frankos hitel volt rajta és a forint árfolyama csak esett és esett. A lakásunk viszont a kutyának sem kellett, amikor megkérdeztem apámat, tud-e kölcsönadni arra az időre, míg el nem megy a ház, hogy a megítélt hitellel együtt megvehessük a házat. Azt mondta, igen.


Leszerződtünk, kifizettünk 1,5 millió foglalót, amikor apám visszalépett.


Ott álltunk 2 gyerekkel, egy befizetett foglalóval, egy adásvételi szerződéssel, a bármikor folyósítható hitellel pénz nélkül.

Ekkor az eladó azt mondta, ha gondoljuk, a teljes foglalót visszafizeti nekünk (Isten áldja meg ezért), de az utolsó utáni pillanatban, miközben a házra sem érkezett mástól komoly ajánlat, lett vevő a lakásra, és gond nélkül tudtunk fizetni.


Apám gratulált az új otthonhoz, aminek azóta is rendszeresen, minden családi ünnep alkalmából vendége...

És született még egy gyermekünk, a férjem munkabérét 40%-kal csökkentették, a rokkant nyugdíját az új rendszerben elvették, apám meg Afrikába jár nyaralni...

2014. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!