Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket támogattak a szüleitek...

Titeket támogattak a szüleitek a fészekrakásban? Vagy ti támogattátok/támogatnátok a gyermekeiteket?

Figyelt kérdés

Mi hét és fél éve küszködünk, hogy ötről a hatra jussunk a férjemmel és meg tudjunk venni egy kis házat. Anyósomék támogattak, ahogy tudtak, szinte erejükön felül is, anyámtól és apámtól pedig megkérdeztem, tudnának-e kölcsönadni, ha máshogy nem jönne össze a pénz. Anyám azt mondta, igen, apám meg indokolás nélkül nemet mondott. Nagyon rosszul esett, ahhoz képest, hogy sokkal jobban állnak anyagilag anyósoméknál, százezer forintot nem ajánlottak fel maguktól, amikor meg kölcsön kérek, nem ad. Ez csak nekem furcsa? Mást se támogatnak és ez a normális? Amit meg anyósomék tettek, az a ritka kivétel?

Ja, és annak idején anyám nem kis összeget ajándékozott az öccsének, amikor az volt ilyen helyzetben. Nekem ilyet nem ajánlott fel, csak amikor én kértem, akkor ment bele vonakodva a kölcsönbe.


2014. febr. 19. 14:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én szüleim (főleg anyukám, mert a szüleim elváltak) támogattak minket. Apósomék nem, de velük 4 éve nem is tartunk kapcsolatot, úgyhogy ebben semmi meglepő nincs. Nagyon remélem, hogy mi is tudjuk majd támogatni a fiunkat. Nekünk ez a természetes.
2014. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
minket sem segitenek. 2 ezer eurot (600 ezer ft) kértünk volna kölcsön a párom édesanyjátol, ugyhogy 2 honap mulva megadtuk volna.. ö most kapott a biztositotol 50 ezer eurot (15 milliot)..nem adott. kértem az anyukámat, akinek szintén milliok vannak a számláján, ö sem adott. :) igy mentünk a bankba hitelt kérni...
2014. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%

Hát nekem nagy szerencsém volt, még általános iskolás voltam, mikor vettek nekem egy házat.

Mondjuk nem költöztem bele, most is albérletben lakom, de ha családot akarnék alapítani, akkor végül is az ott lenne, vagy eladható lenne. Jelenleg dolgozom, meglehetősen keveset kapok érte, bár a szakmai előmenetel garantált, így a fizetés is nőni fog majd, de jelenleg emiatt még most is kapok pénzt tőlük minden hónapban.

Anyagilag annyira nincsenek eleresztve, régen bőven belefért a ház, így megvették, ma már nem valószínű, hogy ez újra megtörténne.

2014. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
2-es: ez borzasztó! És mit mondtak, hogy miért nem adnak?
2014. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én nagyon szerencsés vagyok, mert minket az édesanyám erején felül is támogatott, sőt most is, ha szükség van rá, pl. az unokák támogatásával (egyetem). És természetesen mi is támogatjuk a gyerekeinket, amennyire tőlünk telik.
2014. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem támogattak, gyakorlatilag fél házat kaptam anyukámtól, ami elég rozoga volt, de el tudtunk vele indulni az önálló életbe. Én is támogatom az én gyerekeimet, bár még így is lelkiismeret furdalásom van, mert én nekik csak olyan negyed lakás árát fogom tudni adni. Szerintem ez a normális, ha már megszültük őket, hogy támogassuk, amennyire tudjuk az elindulásukat is.
2014. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem kaptam. Igaz sokáig velük élte, aztán külföldre költöztem. Itt sincs semmim és még annyi támogatásom sincs mit otthon. Viszont támogatják a tesóm lakáshitelét helyettem is.
2014. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem támogattak, de nem azért, amit te írtál, hogy ha jól vettem ki, megtehetnék, csak nem akarnak támogatni. Engem nem tudtak támogatni. Annyi előnye van, hogy senkinek sem tartozom semmivel, senki nem tett szívességet.

De beszéltünk ilyenről sokszor, amikor küszködtem, hogy egyről a kettőre jussak és mindig mondták, hogy mennyire rossz nekik, hogy nem tudnak segíteni. Szóval ha lett volna rá lehetőség, akkor támogattak volna.

2014. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy nézett ki, /szerintem a lehető legrosszabb variáció/, hogy segítettek is meg nem is.


Egy viszonylag idősebb házra volt csak pénzünk, a beígért szülői segítséggel kiegészítve. Ami a felújítást fedezte volna. Meg is néztük a házat, ám apámnak támadt egy más gondolata, és kompromisszumot javasolt.


Vagy újat építtettek, vagy egy fillérrel nem támogatlak benneteket. Átbeszéltük a részleteket, szerződést írtunk, mert hát az a módja, ami még + feltételekhez volt szabva. /Akkor több tíz milla volt szüleim számláján./

No mindegy, eljött az építkezés, ami ugye nem használt ház vásárlás.

Tető alá hoztuk, és elfogyott a pénzünk. Jött is segített. Azonban amikor másodszorra szóltunk, hogy elfogyott az az egy-két százezer amit adott, akkor elkezdett ordítani, elküldött mindet a büdös francba, hogy lehúzzuk őt, és segítsük el a segítségét.


Én akkor gyesen voltam, belekényszerítve egy olyan helyzetbe amit a férjem és az apám találtak ki. /sose mentem volna bele ha csak rajtam múlik, mert ismerem aput/ Hihetetlenül kilátástalan helyzetbe kerültünk, és nem volt visszaút. Hitelt hitelre halmoztunk utána, hogy be tudjuk fejezni, majd a folyamatos gondokba tönkrement a házasságunk. 10 év alatt kinulláztuk az építkezést, úgy hogy közbe sokszor ételre se igen futotta, aztán amikor elkezdhettük volna élvezni, elváltunk.

2014. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

nálunk speckó helyzet


a férjemnek van egy lakása, sajnos örökölte

fel kellett újítani ebben segítettek a szüleim, nem anyagilag, hanem a két kezükkel.


viszont tervezünk elköltözni, ehhez fizetünk ltp-t, a szüleim is fizetnek egyet, úgyhogy igen, segítenek, mert van rá lehetőségük.


viszont, ha nem lenne ez a lakás, nem terveznénk sajátot. Sokat beszéltünk erről, úgy gondoljuk, hogy a mai helyzetben csak ha nem lenne amúgy is kiemelkedő fizetésünk, akkor albérleteznénk, mert másképpen sok hitelt kell felvenni, amit nem vállalnánk., főleg hosszú időre, ki tudja mit akarunk 5 év múlva, hova költözni, hol lesz munka stb?


viszont a szüleidtől nagyon nem fair, hogy atesódat pedig támogatják.


bár kívülről tűnhet úgy, hogy jól állnak, de ha nem avatnak be nem tudhatod a valós anyagi helyzetüket.


pl nagyéném kifele mindig azt mutatja minden rendben, tehát ruhái..stb vannak, megy ide oda, inkább nem eszik pl, de ha meghív valakit, akkor megy a nagy tratra

2014. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!