Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Elegem van a...

Mit tegyek? Elegem van a szüleimből.

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves srác vagyok. Igen, tudom, ez az egymilliomodik "elegem van a szüleimből" kérdés, de muszáj kiadjam magamból, mert máshol nem tudom. Szóval, hol is kezdjem. Adva vannak a szüleim, akik biztos, hogy szeretnek, de alig éreztetik velem. Igen, megkapok mindent, ami szükséges, és még följebb is, de valami igazán fontosat nem. Azt, hogy érzem, hogy elfogadnának. Mindent, ami szükséges, azt megkapom, ruhákat, ételt, egy kis zsebpénzt, házat, ahol élhetek. De amit én szeretnék,és nem tartozik bele ezekbe a körökbe, azt magamnak kell előteremtsem. De ezzel igazából nem is lenne baj. De vannak azért kivételek, amikor a telefonom(amit ugye én vettem) összetört, nem hinném, hogy vennének nekem egyet. De ez most mellékes. Nem ez a probléma. A probléma azzal van, hogy mindig mondogatják, hogy szeretnek, igen ez elég gyerekes, de úgy érzem, hogy nem szívből mondják, csak amolyan szülői kötelezettségként. Azt érzem, hogy nem is szeretnek amilyennek, amilyen vagyok. A minap is apa nézett valami videót valami csodagyerekről, aki 3 évesen profin gitározott. És mondogatta nekem, hogy hát én már így nem fogok semmiben kitűnni. Erre válaszoltam, hogy most komolyan akkor szeretnél, ha ilyen lennék, és országnak-világnak mutogatnál. Erre anya, hogy csak jó lenne, ha valamiért büszke lehetne rám, és kihúzhatná magát. Ja? Akkor bocsánat, hogy élek. És az ilyenfajta felfogás végigkíséri az életemet. Nem is érdekli őket, hogy én mit érzek, csak az, hogy minél jobban pedálozzak, nincs pihenés, folyamatosan csak húzni kell az ekét. A tanulmányi átlagom 8.-ban 4,4 ami az osztályátlag. És kb. az ország 20. legjobb sulijába járok, de anno a Fazekasba is simán felvettek volna. Lehet mondani, hogy ejnye ez nem olyan jó, de ebbe olyan tárgyak is beletartoznak, mint a rajz, amiből 3-as lettem, és az ének, amiből pedig 4-es. És még van egy csomó olyan tantárgy, amiből simán javítok kitűnőre. De nem, ez nem elég. Miért nem vagyok kitűnő? Folyton nyaggatnak, hogy menjek el gyakorolni külön tanárhoz, holott már ő állította le őket, hogy fölösleges ennyit járatni. Hét közben nincs egy szabadnapom se, ahogy kicsöngettek, szó szerint rohanok a vonathoz, hogy elérjem. Van amikor negyed ötre érek haza, és akkor ebédelek. Aztán jöhet az edzés, vagy különóra. És amikor ezt elpanaszolom nekik, hogy ez sok, akkor azzal védekeznek, hogy amikor annyi idősek voltak, mint én ,akkor napi két edzésük volt, és hogy ezzel nem hatom meg őket. Anyám már kész idegroncs, agyonhajszolja magát, és amikor hazaér, rajtunk ordítja le a feszültséget. Apa még annál is többet dolgozik, és azt a kevéske időt, amit itthon tölt, azt is úgy tölti, hogy hallgatja anyám kiabálást, amitől ő is bekattan. És kész is az esti veszekedés. Sose hagynak pihenni, hétvégén is fél nyolckor kirángatnak az ágyból, pedig kipihenném, azt amit hét közben elviselek. Azt mondják ,hogy irritálja őket, hogy az ágyban fekszem kora délelőtt. És hogy változzak meg. Véletlenül se nyelnék le, hogy jól érzem magam inkább beszólnak. A másik az edzés. Nagyjából heti 4 edzésem van, de azért piszkálnak, hogy hétvégén miért nem megyek el futni. Teljesen mániákusok a futást illetően, már mindketten orvoshoz járnak a bokájuk miatt. Este szeretek sokáig fennmaradni, mint a kortársaim, amit nem díjaznak. Általában facebookozni szoktam, amit szintén nem helyeselnek. Miért nem találkozom velük? Hogy miért? Azért, mert nincs időm a programok miatt! Vettem magamnak egy ps3-at. Na azzal sem hagynak békén. Hogy bent legyen a szobámban, ugyan már! Mondjuk nem is lehetne, mert egy redvás tévét sem engednek, hogy vegyek. Folyton elrakják a kontrollert valahova, cukkolnak, hogy miért játszom annyit, pedig elég keveset játszom. Meg hogy kiszakadok a Valóságból. De miért baj az? Legalább egy kicsit, ha már az élet ilyen. És egyébként mi közük van hozzá, hogy hogy töltöm el az időmet? Mivan, ha videójáték fejlesztő akarok lenni. De szerintük az hülyeség és értelmetlen. És? Ha én ezt szeretném csinálni? Egyébként nem, de ha igen? Az leszek, ami akarok. Beszélni nem lehet velük, mert az olyan, mint a falra hányt borsó. Egyszer egy este elolvastam egy ilyen kamasznevelési könyvet, és azzal a tudattal feküdtem le, hogy majd másnap jól mindent megbeszélek velük, hogy ne legyen vitatkozás, mind a két fél változni fog. Erre másnap elkezdtem beszélni velük ,de egyből lehurrogtak, azt mondták csak nekem kell változni, és végig se hallgattak, már lökték is a saját változatukat. És csodálkoznak,leantiszociálisoznak engem, amikor én inkább a szobámban ülök, és legszívesebben hozzájuk se szólok. Kérlek segítsetek!

2014. jan. 24. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Bocsi, de en kulonosen nagy gondot nem latok, 15 evesen mindenki azt latja, hogy a szuleivel nem lehet kijonni :)
2014. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


A te írásodból idézve: (megkapok mindent,Mindent, ami szükséges, azt megkapom, ruhákat, ételt, egy kis zsebpénzt, házat, ahol élhetek.)


Ez másnak nem adatott meg!


(Anyám már kész idegroncs, agyonhajszolja magát,Apa még annál is többet dolgozik)


Elhiszem, de kiért is hajszolják agyon magukat? Miattad, hogy legyen neked és megadjanak neked mindent, hogy az "ország 20. legjobb sulijába" járhassál egészségüket is tönkre téve.


Neked is kicsit belátóbb kéne lenni, ha ez megvan akkor ők is látják azt a változást amit szeretnének tulajdonképpen látni. Azt elkönyvelheted, hogy nem mindenkinek adatott meg, hogy ilyen szülei legyenek. Megértelek téged is, hiszen többet várnak el tőled de csak azért, hogy neked jobb legyen.

Feszültséget lehetne úgy oldani ha mondjuk te is szánnál rá időt és alkalmakat mondjuk amikor hazajön apa vagy anya a munkából agyonhajszoltan akkor készíteni nekik egy kávét vagy teát, elé raknád pár kedves szóval. Hiszen nem csak ők vannak érted, hanem te is értük. Kölcsönösen megoldhatóak a problémák.

Sok sikert kívánok és fel a fejjel, egyszer még megfogod köszönni nekik, hogy mit miért tettek.


28L/árva

2014. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak nem tudják magukat tökéletesen kifejezni, és mivel te is érzékenyebb vagy ebben a korban, azt veszed le hogy nem szeretnek igazán. Pedig nekem úgytűnik hogy igen, és csak jót akarnak. Ülj le velük beszélgetni. Ne erről, valamiről ami téged érdekel. Vagy menjetek el korizni, pizzázni, vagy akár apuddal egy ilyen játékterembe, vagy találjatok valamit amiv mindenkit érdekel.
2014. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen
2014. jan. 24. 11:52
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is elegem van belőlük. Az én szüleim még ennél is durvábbak, mindenbe beleszólnak, még abba is, hogyan nevelem a saját gyerekemet. Főleg anyám, aki még azt sem bírja megérteni, hogy nem ugyanaz a személyiség vagyunk mi ketten. Ami neki ízlik, annak nekem is kell. És ez csak egy kiragadott példa volt.

Elhiszem, hogy jó akarnak, de teljesen tönkre tesznek idegileg, még úgyis, hogy már nem ott lakok.

2014. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
A világ nagy fájdalmai. Már azt is túlliheged, hogy ha csúnyábban néznek rád, mindenben a hibát keresed és azon rinyálsz, hogy nem paskolják meg a fejed minden levegővételed után, hogy jaj de okos kisfiam van. Szállj már magadba gyerek.
2014. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem önsajnáltatni akarom magam, és sajnos életkori sajátosság, hogy érzelmi hullámaim vannak és ezt a kérdést egy gyengébb pillanatomban írtam, kicsit túllihegtem, én tanácsot szeretnék kérni, hogy miben változzak meg, hogy jobb legyen a családi összhang.
2014. jan. 24. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Hiszti.

Most mindenki le fog hurrogni,de ez nem normális.

Én is szombatonként alszom ki magam ,amikor este 6-7-8 ig tanulok,és reggel 6-kor kelek! Nekem anyum volt ilyen sokáig(apum nagyon a másik véglet) Szeretem mindkettőt,de amikor leszid egy négyesért,az ötösre meg csak annyit mond hogy oké!

Engem is keltettek fel reggel,szombaton,de csak a régi ,jól bevált hiszti,üvöltés és zokogás segített. Ezt párszor eljátszottam,azóta jó a kapcsolatunk,de néha még emlékeztetnem kell,hogy ne szóljon le egy 4 esért és a többi. Nyilván szeretnek,és jót akarnak,de túlzásba viszik. Ők is emberek,nem tökéletesek. Én,ha a kezembe kerülne a kontroller,azt nem adnám vissza. Kész. Üvölthet,ütheti a fejem,akkor sem adom vissza. És ha elmegyek ,eldugom egy biztos helyre(Ez fikció volt,és tőlem mást akartak,és ugyanígy regálták le) Ez segített,egy próbát megér!

2014. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Jaj te kisz szegeny, oda ne rohanjak!

Orulj neki hogy a te szuleid legalabb azt mondtak hogy szeretnek. 17 eves vagyok. Soha az eletemben nem mondtak eddig hogy szeretnenek!!! A nyaron dolgozni voltam hajnal 5tol delutan 4ig apam nem csinalt semmit egesz nap otthon volt. Mikor hazaertem azzal koszontott hogy ordibalt velem, mert nem pakoltam ki az o szobajat. Mikor kimentem az utcara futott utanam es a szomszed szeme lattara megpofozott mert az o mocskat nem takaritottam el. 2 hete szetverte a hutonket mert reszegen ahhoz volt kedve.

Nekem kell mosnom,takaritanom itthon. 1 hete ettem utoljara fott kajat.

Az iskolaban soha nem jelentek meg meg, nem ismerik a szuleim a tanaraimat egyetlen szuloertekezleten nem jelentek meg. Es meg sorolhatnam... 2 evig konyorogtem egy telefonert hogy legalab ott tudjam tartani a kapcsolatot valakivel. Mikor nyaron dolgozni voltam elvettek a fizetesem a maradek keveset amit meghagytak az iskolai bevasarlasra kellett hagynom. Tankonyveim nincsenek mert nem volt mar ra penzem, anyamek meg nem fizetik ki nekem.

A te eleted a szememben egy csoda, cserelhetnenk ;) teszem hozza azt is hogy te fiu vagy.. en lany. Megis nekem a rosszabb. Ne rinyalj itt hogy mennyire szr neked😂😂 masoknak kaja nincs az asztalon, te meg a ps nem tudom mi a szroddal jatszol, amit en meg latni nem lattam nemhogy hasznaltam volna.

2016. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!