Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elegem van a...

Mit tegyek? Elegem van a szüleimből!

Figyelt kérdés

Egyszerűen elegem van a szüleimből. Cigire és alkoholra van pénz, de mondjuk ha nekem új ruhára van szükségem mert például kinőttem,akkor könyöröghetek 1 évig is de akkor is csak alig akarják megvenni, pedig lenne rá pénz, csak lusták megvenni. Nem vagyok azaz elkényesztetett típus, van egy testvérem is akivel mindenen megosztozunk.Tudom hogy ők keresik meg a pénzt, de ez akkor is túltesz mindenen, mikor az ő káros dolgaikra van keret, de az alapvető dolgokra nincs. Mit tegyek?

17/l



2013. ápr. 10. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából tenni nem tudsz semmit, mert nyilván beszéltél már erről velük. Nem tudsz elmenni diákmunkára? És kiegészíthetnéd a kereseted... tudom hogy nehéz mellette tanulni, és nem fair a helyzet.
2013. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el diákmunkára más nem tudsz tenni.
2013. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Te is így leszel, ha végre keresel. Addig köszönj meg mindent, amit kapsz, és húzd meg magad. Ennyi az élet 17 évesen. Ha melózol, akkor senki sem fogja számon kérni, mire költesz, ahogy most te sem teheted ezt a szüleiddel. Úgy szúrják el az életüket, ahogy akarják. Te meg úgy éled majd a tiéd, ahogy akarod.
2013. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én teljesen igazat adok abban hogy miért káros dolgokra költik a pénzüket amikor lehetne hasznosabb dolgokat venni. De ha ezt megmondod nekik 100% hogy azt a választ fogod kapni, hogy ne te mond meg hogy mire költsék a pénzüket..(gondolom már mondták párszor) Így tényleg csak 2 dolgot tudsz tenni

1. menj el diák melózni.

2. mond meg nekik hogy te elmész megveszed csak adjanak rá pénzt..(hátha)

2013. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Te is így leszel, ha végre keresel.



Ez már megint milyen hozzállás?:D


Egyáltalán nem értek egyet. Egy szülőnek kutya kötelessége a gyermeket tenni az első helyre. És itt nem arra gondolok, hogyha a gyerek földhözveri magát, mert kell neki a legújabb Iphone 5 vegye meg neki. Nekem mindig mindenem meg volt amit kértem. Nem azonnal, de amit szerettem volna általában 4-5 hónap múlva megkaptam (nem százezres értékű tárgyak).... Persze vannak olyan családok akik ezt anyagilag nem engedhetik meg.

2013. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha a szülők annó vállaltak gyereket akkor kötelességük megvenni a szükséges alapvető dolgokat, legalább 18 éves korig vagy míg tanul, azért vállal az ermber gyereket mert szeretne, akkor vegyenek neki ruhát is
2013. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!