Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lebuktam! Mit tegyek hogy ne...

Lebuktam! Mit tegyek hogy ne verjenek meg?

Figyelt kérdés
Dohányzom 1 ideje de most lebuktam a szüleimnél. Apukám is 15 éves kora óta dohányzik. Mi az ami enyhítheti a körülményeimet ?

2014. jan. 16. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy csak kipróbáltad, de nem jött be, és nem is fogsz rá gyújtani többé.
2014. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ne dohányozz, főleg ne 15 évesen.

10 éve dohányzom, én már csak tudom, ne mérgezd magadat.

2014. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Nm értem a szitut teljesen. Azt írod, egy ideje dohányzol. Namármost, a dohányos embernek minden cuccából(ingek, pólók, pulóverek,...stb.) árad a dohányszag.


Azt írod, dohányzol egy ideje. Vagyis nem egy alkalom volt, nem tegnap kezdted. Hogy tudtad eddig titkolni? Vagy eddig mindig gondosan ügyelve te mostad a cuccaidat?


Mennyi idős vagy? Van önálló kereseted?

2014. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy sajnos nincs jó példa előtted (apukád), akire felnézhetnél (a cigizést illetően). Végülis nem hazudsz.
2014. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as

Írta,hogy az apja cigizik szóval fel sem tűnik olyankor,hogy a gyerek ruhája is tiszta bűz.

2014. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
15 vagyok nyáron kerestem elég pénzt. Abból veszem magamnak.
2014. jan. 16. 15:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt meg nem mondhatom, hogy csak kipróbáltam, mert megtalálták a csikkeimet :(
2014. jan. 16. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:

15 évesen valóban ne dohányozz!! Ne legyél semmiképp türelmetlen vagy tiszteletlen a szüleiddel. Ülj le Velük, és mondd meg, hogy már bánod, hogy először rágyújtottál, de sajnos rászoktál, és nem mertél beszélni róla, most viszont szeretnéd a segítségüket kérni a leszokáshoz, ha már így kiderült, mert amellett, hogy drága a függőséged, tudod, hogy egészségtelen is.

(A korhatár nem csak azért van, mert a káros szenvedélyeknek való élés a felnőttek kiváltsága vagy döntése, akik már elég felelősségteljesek elvileg ahhoz, hogy mérlegeljenek, hanem azért is, mert fiatalabbakra károsabban hatnak ezek a szerek. A dohányzás pl. egy fiatal szervezetnövekedését akadályozhatja.)

2014. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már csinálod, legalább a felelősséget merd vállalni érte... és nem mondom azt, hogy ne csináld, mindenki azt tesz amit akar. :D
2014. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!